2. Verfahren
Verfahren
Titel: Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku z podziałem na 2 części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział W Gdańsku z podziałem na 2 części: Rejon w Człuchowie i Rejon w Gdańsku. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: Część 1 – obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych Rejonu w Człuchowie, nazywana również zadaniem nr 1. Drogi administrowane przez Rejon w Człuchowie objęte przedmiotem zamówienia to: • Droga krajowa nr 22; • Droga krajowa nr 22c; • Droga krajowa nr 22d; • Droga krajowa nr 25; • Droga krajowa nr 25b; • Droga krajowa nr 25j. Część 2 – obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych Rejonu w Gdańsku, nazywana również zadaniem nr 2. Drogi administrowane przez Rejon w Gdańsku objęte przedmiotem zamówienia to: • Droga krajowa nr S6; • Droga krajowa nr S6e /Trasa Kaszubska/; • Droga krajowa nr S7i; • Droga krajowa nr S7w; • Droga krajowa nr 7 (do momentu oddania do użytkowania drogi S7/OMT/); • Droga krajowa nr 20; • Droga krajowa nr 20b; • Droga krajowa nr 20e/Obwodnica Kościerzyny/; • Droga krajowa nr 55; • Droga krajowa nr 55b.
Vorherige Bekanntmachung: 721551-2024
Interne Kennung: O.GD.D-3.2421.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233150 Verkehrsberuhigungsarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45442121 Anstricharbeiten für Konstruktionen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90910000 Reinigungsdienste, 63712710 Verkehrsüberwachung, 71631480 Inspektion von Straßen, 45233139 Instandhaltung von Fernstraßen, 63712300 Betrieb von Brücken und Tunneln, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90513600 Schlammbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Rejon w Gdańsku
Beschreibung: Część 2 – obejmuje całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych Rejonu w Gdańsku, nazywana również zadaniem nr 2. Drogi administrowane przez Rejon w Gdańsku objęte przedmiotem zamówienia to: • Droga krajowa nr S6; • Droga krajowa nr S6e /Trasa Kaszubska/; • Droga krajowa nr S7i; • Droga krajowa nr S7w; • Droga krajowa nr 7 (do momentu oddania do użytkowania drogi S7/OMT/); • Droga krajowa nr 20; • Droga krajowa nr 20b; • Droga krajowa nr 20e/Obwodnica Kościerzyny/; • Droga krajowa nr 55; • Droga krajowa nr 55b.
Interne Kennung: Część nr 2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania opcji (w odniesieniu do wszystkich części zamówienia) dla przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 i 2 w zakresie opcjonalnym, tj. w zakresie, jaki może zostać zlecony Wykonawcy do realizacji w ramach prawa opcji, obejmuje: 1) powierzenia Wykonawcy wykonanie prac na odcinkach dróg innych niż wskazane w §1 ust.1, wyszczególnionych w załączniku nr 15 do Opisu Przedmiotu Zamówienia do Umowy – po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego w Załączniku nr 2 Tabele Elementów Rozliczeniowych, Zbiorcze Zestawienie Kosztów. Do obliczenia wynagrodzenia Wykonawcy stosowane będą ww. ceny dla dróg o takim samym przekroju i standardzie utrzymania. 2) możliwość powierzenia Wykonawcy dalszego wykonania prac w przypadku, o którym mowa w § 3 ust. 2 - na okres nie dłuższy niż 10 miesięcy - w zakresie zamówienia podstawowego, po cenach określonych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego w załączniku nr 2 Tabele Elementów Rozliczeniowych, przy czym maksymalny łączny okres obowiązywania Umowy, wraz z prawem opcji, nie może przekroczyć 48 miesięcy. Informacje dotyczące prawa opcji zostały określone w dalszej części SWZ Tom II i TOM IV (załącznik nr 2 - Tabele elementów rozliczeniowych wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów).