620024-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Elektrische Geräte zum Schalten oder Schützen von Stromkreisen – Udbud af rammeaftaler om levering af 10 kV sekundære koblingsanlæg
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftaler om levering af 10 kV sekundære koblingsanlæg
BeschreibungFællesudbud mellem følgende netselskaber: Dinel A/S Flow El-net A/S Netselskabet Elværk A/S Jysk Energi Teknik A/S Nord Energi Teknik A/S Ravdex A/S Veksel A/S Elektrus A/S Udbuddet er inddelt i 3 delaftaler vedrørende levering af 10 kV sekundære koblingsanlæg. Udbuddets delaftaler vil blive indgået med én leverandør hver. Rammeaftalerne har en varighed på 6 år med mulighed for opsigelse iht. aftalernes bestemmelser herom. Delaftalernes mængder er vejledende og kan udvides med +100%, og der er ikke forpligtende aftag på delaftalerne. Yderligere informationer fremgår af det samlede udbudsmateriale.
Interne Kennung712345
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31210000 Elektrische Geräte zum Schalten oder Schützen von Stromkreisen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31210000 Elektrische Geräte zum Schalten oder Schützen von Stromkreisen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 (Dinel, Nord Energi Teknik, Elektrus og Jysk Energi Teknik)
BeschreibungNærmere detaljer vedrørende delaftalen ses i udbudsbetingelserne inklusive bilag samt udkast til aftale. Ordregivere på nærværende delaftale er: Dinel Nord Energi Teknik Elektrus Jysk Energi Teknik
Interne Kennung774078
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 (Netselskabet Elværk)
BeschreibungNærmere detaljer vedrørende delaftalen ses i udbudsbetingelserne inklusive bilag samt udkast til aftale. Ordregiver på nærværende delaftale er: Netselskabet Elværk
Interne Kennung774079
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 (Veksel, Flow Elnet og Ravdex)
BeschreibungNærmere detaljer vedrørende delaftalen ses i udbudsbetingelserne inklusive bilag samt udkast til aftale. Ordregivere på nærværende delaftale er: Veksel Flow Elnet Ravdex
Interne Kennung774080