2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa licencji oprogramowania backup wraz ze wsparciem
Beschreibung: 6. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA\ 6.1.1. Dostawa do Centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa i wdrożenie, w terminie do 21 dni roboczych od dnia zawarcia umowy, licencji do oprogramowania firmy Commvault Systems Inc., będącego w posiadaniu Zamawiającego: 1) 30 sztuk licencji Commvault Backup & Recovery For Unstructured Data, Per Front-End Terabyte, Perpetual, numer produktu CV-UBKRC-FT, 2) 30 sztuk licencji Commvault Cloud Backup & Recovery Software for Virtual Machines, Per VM (10- Pack, numer produktu CV-BKRC-VM10, 3) 5000 sztuk licencji - Commvault Cloud Backup & Recovery Software for Active Directory Enterprise, Per User, Perpetual, numer produktu CV-ADE-USR - lub ww. ilości licencji oprogramowania „równoważnego” w rozumieniu Załącznika nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącego Tom III SWZ. 6.1.2.Usługa wsparcia, świadczona bezpośrednio przez producenta - Commvault Systems Inc.* / producenta oprogramowania równoważnego* lub pośrednio przez jego autoryzowanego przedstawiciela, dla GDDKiA, w zakresie utrzymania środowiska skonsolidowanego systemu backupu i archiwizacji oprogramowania Commvault* / oprogramowania równoważnego*, przez okres 21 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru licencji, dla dostarczonych licencji Commvault z punktu 1.1. powyżej* lub licencji równoważnych*. (*- jeżeli dotyczy) 6.1.3.Wykonawca zobowiązuje się w ramach niniejszego zamówienia do zapewnienia Zamawiającemu voucherów szkoleniowych przeznaczonych dla czterech pracowników Zamawiającego z zakresu „Architektura: Rola komponentów platformy v11 i metody ich wdrażania”. Vouchery szkoleniowe mają umożliwić pracownikom Zamawiającego udział w 5 dniowym szkoleniu otwartym zakończonym certyfikowanym egzaminem. Zamawiający wymaga, aby szkolenie było prowadzone w języku polskim, przez wykwalifikowanych specjalistów będących pracownikami producenta, lub przez autoryzowany ośrodek szkoleniowy w Polsce. Vouchery szkoleniowe powinny być udostępnione Zamawiającemu w terminie 30 dni od zawarcia umowy i ważne przez 21 miesięcy od dnia protokołu odbioru voucherów szkoleniowych. Harmonogram dostępnych szkoleń i jego lokalizacje zostaną przedstawione przez Wykonawcę Zamawiającemu w pierwszym miesiącu obowiązywania umowy. Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie szkolenia w trybie zdalnym. Jeżeli Wykonawca zaoferuje licencje „równoważne”, jest zobowiązany w Formularzu Cenowym (Formularz 4.1.) dokonać wyboru opcji szkolenia (voucherów) dla licencji równoważnych. Szczegółowe wymagania w zakresie szkolenia związanego z oferowanymi licencjami równoważnymi, zostały określone w pkt 12 Załącznika nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącego Tom III SWZ. Postanowienia zdań trzeciego do szóstego powyżej, stosuje się odpowiednio Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Tomie III SWZ (Opis przedmiotu zamówienia – OPZ). (...) 6.7. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, na dodatkowe dostawy licencji oprogramowania backup, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp, o wartości nie większej niż 813 008,13 zł netto. 6.8. Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str.1 ze zm.) zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w GDDKiA funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem procedury jest umożliwienie zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w GDDKiA w kontekście związanym z pracą. Przekazanie zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Interne Kennung: DP.DP-4.2421.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1) lit. a)b), pkt 2) i 7) lit. a)d) rozporządzenia MRiPT z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. 8. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 6 powyżej. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DP.DP-4.2421.9.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48710000 Backup or recovery software package
Additional classification (cpv): 72253200 Systems support services
5. Lot
Lot: LOT-0001