See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Delegarea gestiunii activității de colectare separată şi transport separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, componente ale Serviciului de Salubrizare al Județului Mureș - Zona 7 – Râciu
Beschreibung: Delegarea gestiunii activității de colectare separată şi transport separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat, componente ale Serviciului de Salubrizare al Județului Mureș - Zona 7 – Râciu.
Interne Kennung: 6/24219033
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul general al contractului îl reprezintă colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat. Obiectul specific al contractului îl reprezintă prestarea următoarelor activități componente ale activității generale: a) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor de hârtie, metal, plastic și sticlă din deșeurile municipale; b) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor reziduale și al biodeșeurilor, inclusiv a reziduurilor menajere și similare și al altor deșeuri colectate separat decât cele de hârtie, metal, plastic și sticlă; c) gestionarea deșeurilor provenite din locuințe, generate de activități de reamenajare și reabilitare interioară și/sau exterioară a acestora, la solicitarea utilizatorilor casnici; d) gestionarea deșeurilor voluminoase, inclusiv saltelele și mobila, colectate la solicitarea utilizatorilor; e) gestionarea deșeurilor municipale abandonate; f) gestionarea deșeurilor abandonate provenite de la lucrări de construcții; g) colectarea separată și transportul separat al deșeurilor voluminoase, deșeurilor textile și a deșeurilor periculoase din deșeurile menajere în cadrul campaniilor de colectare. Prestarea activității de colectare și transport a deșeurilor municipale se va executa astfel încât să se realizeze: a) continuitatea activității, indiferent de anotimp și condițiile meteo, cu respectarea prevederilor contractuale; b) corectarea și adaptarea regimului de prestare a activității la cerințele utilizatorului; c) verificarea calității activității prestate; d) respectarea instrucțiunilor/procedurilor interne de prestare a activității; e) ținerea la zi a documentelor cu privire la prestarea serviciului; f) respectarea regulamentului serviciului de salubrizare aprobat de autoritatea administrației publice locale în condițiile legii; g) prestarea activității pe baza principiilor de eficiență economică, având ca obiectiv reducerea costurilor de prestare a serviciului; h) asigurarea capacității de transport a deșeurilor, pentru prestarea serviciului la toți utilizatorii din zona de colectare; i) îndeplinirea indicatorilor de performanță corelați cu țintele/obiectivele asumate la nivel național, precum și a indicatorilor de performanță privind calitatea serviciului, aprobați de delegatar; j) asigurarea, pe toată durata de executare a serviciului, de personal calificat și în număr suficient. Cantitate programată de deșeuri municipale Qmunicipale: 5.851 tone/an. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 19 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll