620106-2026 - Planung
Dänemark – Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte – Markedsdialog Procedurepakker Neuro, røngt.Radio.Plast.Mam.
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMarkedsdialog Procedurepakker Neuro, røngt.Radio.Plast.Mam.
BeschreibungRegion Nordjylland inviterer alle potentielle tilbudsgivere til at deltage i en markedsdialog vedrørende procedurepakker inden for specialområderne Neurologi, Røntgen og Radiologi samt Mamma- og Plastikkirurgi. På dagen vil der være mulighed for at gennemgå de eksisterende procedurepakker og indgå i dialog med brugergruppen om deres ønsker og behov til de kommende udbud. Tid: 2. oktober 2026 i tidsrummet kl. 09.30-14.00. Den enkelte tilbudsgivers timeslut blive oplyst efter tilmeldingsfristens udløb. Skriftlige tilmelding bedes fremsendt igennem beskedmodulet i EU-Supply senest d. 18.09.2026 kl. 12.00
Interne KennungU554-27
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141620 Sanitätspacks, 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33169000 Chirurgische Instrumente