62018-2024 - Wettbewerb
Dänemark – Abholung von Siedlungsabfällen – Indsamling af storskrald på Bornholm
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indsamling af storskrald på Bornholm
Beschreibung: BOFA udbyder hermed indsamling af storskrald med nedenstående hovedydelser.Indsamling af storskrald efter bestilling med 3 indsamlingsomgange pr. år, der hver dækker alle helårsboliger.Ekstra indsamling efter bestilling kun omfattende haveaffald (slut juni), der dækker alle helårsboliger.
Interne Kennung: A254011
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud efter udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000