2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług projektowych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa – wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej”- zamówienie udzielane w 5 częściach.
Beschreibung: Wykonanie usług projektowych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Katowicka Infrastruktura Rowerowa – wspieranie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej” - zamówienie udzielane w 5 częściach. Część I- Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji polegających na pełnieniu nadzoru autorskiego dla połączenia rowerowego w rejonie ulicy Lwowskiej. Część II- Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji polegających na pełnieniu nadzoru autorskiego dla połączenia rowerowego w rejonie ulicy Porcelanowej. Część III - Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu projektu koncepcyjnego dla połączenia rowerowego w rejonie ulicy Francuskiej. Część IV – Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu projektu koncepcyjnego dla połączenia rowerowego w rejonie ulic Kijowskiej i Hadyny. Część V -Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu aktualizacji dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji polegających na pełnieniu nadzoru autorskiego dla połączenia rowerowego wzdłuż ulicy Armii Krajowej.
Interne Kennung: KISA/DZP/PN/40/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I- Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji polegających na pełnieniu nadzoru autorskiego dla połączenia rowerowego w rejonie ulicy Lwowskiej.
Beschreibung: Dla Części I - połączenie rowerowe w rejonie ul. Lwowskiej - zakres podstawowy zamówienia obejmuje: Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej infrastruktury pieszo-rowerowej dla połączenia rowerowego w rejonie ul. Lwowskiej, która zawierać będzie w szczególności: - rozbudowę i przebudowę istniejących ciągów pieszych oraz pieszo-rowerowych, - budowę nowych odcinków dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, - przebudowę skrzyżowań, przejazdów rowerowych oraz sygnalizacji świetlnej wraz z zastosowaniem detekcji rowerowej, - dostosowanie istniejącej infrastruktury do obowiązujących standardów rowerowych GZM, - wykonanie rozwiązań zapewniających powiązanie projektowanej infrastruktury z istniejącymi oraz planowanymi trasami rowerowymi, - zaprojektowanie oświetlenia, odwodnienia, oznakowania oraz infrastruktury towarzyszącej i małej architektury, - uwzględnienie rozwiązań z zakresu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, - zaprojektowanie kanału technologicznego i monitoringu wizyjnego, - zaprojektowanie ewentualnych przebudów i zabezpieczeń kolidującej infrastruktury technicznej, - opracowanie koncepcji organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych. Dokumentacja projektowa winna zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zakresem i wytycznymi technicznymi Zamawiającego oraz standardami rowerowymi i dostępnościowymi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie również do: - uzyskania wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, - przekazania opracowań w formie papierowej i elektronicznej, - udziału w konsultacjach i spotkaniach dotyczących realizacji zadania, - pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych – w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Szczegółowy zakres prac określa: - zakres i wytyczne techniczne (załącznik 7a), - projektowane postanowienia umowne (załącznik 8a), - wytyczne do projektowania (załącznik 11). Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8a do SWZ– projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Część II- Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji polegających na pełnieniu nadzoru autorskiego dla połączenia rowerowego w rejonie ulicy Porcelanowej.
Beschreibung: Dla Części II - połączenie rowerowe w rejonie ul. Porcelanowej - zakres podstawowy zamówienia obejmuje: Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej infrastruktury pieszo-rowerowej dla połączenia rowerowego w rejonie ul. Porcelanowej, która zawierać będzie w szczególności: - opracowanie wariantowych rozwiązań przebiegu infrastruktury pieszej i rowerowej, - budowę i przebudowę dróg dla rowerów oraz dróg dla pieszych i rowerów, - dostosowanie istniejącej infrastruktury do standardów rowerowych GZM, - zapewnienie powiązania projektowanej infrastruktury z istniejącymi oraz planowanymi trasami rowerowymi, - przebudowę skrzyżowań oraz wprowadzenie wszystkich relacji ruchu rowerowego, - zaprojektowanie bezpiecznych rozwiązań na przecięciu z infrastrukturą kolejową, - uporządkowanie zagospodarowania pasa drogowego, w tym dojść do posesji, przystanków komunikacji miejskiej oraz miejsc postojowych, - zaprojektowanie oświetlenia, odwodnienia, oznakowania oraz infrastruktury towarzyszącej i małej architektury, - uwzględnienie rozwiązań z zakresu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, - zaprojektowanie ewentualnych przebudów i zabezpieczeń kolidującej infrastruktury technicznej, - opracowanie koncepcji organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych. Dokumentacja projektowa winna zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wytycznymi technicznymi Zamawiającego oraz standardami rowerowymi i dostępnościowymi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie również do: - uzyskania wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, - przekazania opracowań w formie papierowej i elektronicznej, - udziału w konsultacjach i spotkaniach dotyczących realizacji zadania, - pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych – w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Szczegółowy zakres prac określa: - zakres i wytyczne techniczne (załącznik 7b), - projektowane postanowienia umowne (załącznik 8a), - wytyczne do projektowania (załącznik 11). Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8a do SWZ– projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu projektu koncepcyjnego dla połączenia rowerowego w rejonie ulicy Francuskiej.
Beschreibung: Dla Części III - połączenia rowerowego w rejonie ulicy Francuskiej- zakres zamówienia obejmuje: 1) Opracowanie wariantowej koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej dla połączenia wzdłuż ulicy Francuskiej od skrzyżowania z ul. Lotnisko do istniejącej infrastruktury na ul. Damrota, z istniejącą infrastrukturą rowerową w rejonie ulicy Jagiellońskiej oraz 2) Opracowanie ostatecznej koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej wraz ze sporządzeniem szacunkowych kosztów wykonania dokumentacji projektowej i realizacji rozwiązań. Zakres opracowania obejmuje w szczególności: - analizę możliwości poprowadzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Francuskiej wraz z powiązaniem z istniejącą i planowaną siecią tras rowerowych, - opracowanie wariantowych rozwiązań dla ruchu rowerowego, w tym dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów oraz innych rozwiązań organizacyjnych, - zaprojektowanie relacji ruchu rowerowego na skrzyżowaniach oraz przejazdów rowerowych, - przyjęcie rozwiązań zgodnych z Polityką Rowerową Miasta Katowice oraz standardami rowerowymi GZM, - uwzględnienie rozwiązań z zakresu oświetlenia, odwodnienia, oznakowania, zieleni, dostępności oraz infrastruktury towarzyszącej, - wskazanie ewentualnych kolizji i koniecznych przebudów infrastruktury technicznej, - minimalizację ingerencji w istniejącą zieleń. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania wymaganych uzgodnień i opinii, przekazania opracowań w formie papierowej i elektronicznej oraz udziału w konsultacjach i spotkaniach dotyczących realizacji zadania. Szczegółowy zakres prac określa: - zakres i wytyczne techniczne (załącznik 7c), - projektowane postanowienia umowne (załącznik 8b), - wytyczne do projektowania (załącznik 11). 3) Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8b do SWZ– projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0004
Titel: Część IV – Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu projektu koncepcyjnego dla połączenia rowerowego w rejonie ulic Kijowskiej i Hadyny.
Beschreibung: Dla Części IV - połączenia rowerowego w rejonie ulic Kijowskiej i Hadyny – zakres podstawowy zamówienia obejmuje: 1) Opracowanie wariantowej koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Kijowskiej dla połączenia istniejącej infrastruktury w rejonie skrzyżowania ulic Paniewnicka – Kijowska – Medyków z infrastrukturą rowerową planowaną w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przedłużenie ulicy Bocheńskiego w kierunku dzielnicy Ligota – Panewniki” oraz dla połączenia z istniejącą infrastrukturą wzdłuż ulicy Książęcej, a także wzdłuż ulicy Hadyny dla połączenia z infrastrukturą realizowaną w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E 30 i E 65) na obszarze Śląska, etap I: linia E-65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice - Dziedzice - Zebrzydowice" w części 1 (LOT A) na odcinku Katowice Szopienice Płd - Katowice - Katowice Piotrowice, realizowaną przez PKP PLK S.A. CRI oraz brakującego fragmentu infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Ostrawskiej, celem połączenia z ulicą Hadyny, wraz ze sporządzeniem szacunkowych kosztów wykonania dokumentacji projektowej i realizacji rozwiązań zaproponowanych w koncepcji. 2) Opracowanie ostatecznej koncepcji przebiegu infrastruktury rowerowej dla wariantu wskazanego przez Zamawiającego, wraz ze sporządzeniem szacunkowych kosztów wykonania dokumentacji projektowej i realizacji rozwiązań. Zakres opracowania obejmuje w szczególności: - analizę możliwości poprowadzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Kijowskiej, Hadyny oraz Ostrawskiej wraz z powiązaniem z istniejącą i planowaną siecią tras rowerowych, - zapewnienie połączenia z infrastrukturą rowerową planowaną w ramach zadania pn. „Przedłużenie ulicy Bocheńskiego w kierunku dzielnicy Ligota – Panewniki” oraz z infrastrukturą realizowaną w ramach inwestycji kolejowej na linii E-65, - opracowanie wariantowych rozwiązań dla ruchu rowerowego, w tym dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów oraz innych rozwiązań organizacyjnych, - zaprojektowanie relacji ruchu rowerowego na skrzyżowaniach oraz przejazdów rowerowych, - przyjęcie rozwiązań zgodnych z Polityką Rowerową Miasta Katowice oraz standardami rowerowymi GZM, - uwzględnienie rozwiązań z zakresu oświetlenia, odwodnienia, oznakowania, zieleni, dostępności oraz infrastruktury towarzyszącej, - wskazanie ewentualnych kolizji i koniecznych przebudów infrastruktury technicznej, - minimalizację ingerencji w istniejącą zieleń. Wykonawca zobowiązany będzie również do uzyskania wymaganych uzgodnień i opinii, przekazania opracowań w formie papierowej i elektronicznej oraz udziału w konsultacjach i spotkaniach dotyczących realizacji zadania. Szczegółowy zakres prac określa: - zakres i wytyczne techniczne (załącznik 7d), - projektowane postanowienia umowne (załącznik 8b), - wytyczne do projektowania (załącznik 11). 2) Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8b do SWZ– projektowane postanowienia umowy.
Los: LOT-0005
Titel: Część V -Wykonanie usług projektowych polegających na opracowaniu aktualizacji dokumentacji projektowej oraz usług objętych prawem opcji polegającym na pełnieniu nadzoru autorskiego dla połączenia rowerowego wzdłuż ulicy Armii Krajowej.
Beschreibung: 1) Dla Części V - połączenia rowerowego wzdłuż ulicy Armii Krajowej - zakres obejmuje: Aktualizację dokumentacji projektowej dla infrastruktury pieszo – rowerowej wzdłuż ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Saską i Uniczowską aż do ulicy Pijarskiej” - odcinek od wysokości posesji nr 387 w kierunku skrzyżowania ulic Armii Krajowej - Szarych Szeregów – Stabika, która zawierać będzie w szczególności: - przebudowę istniejących ciągów pieszych oraz pieszo-rowerowych, - budowę nowych odcinków dróg dla rowerów i dróg dla pieszych i rowerów, - przebudowę skrzyżowań z zastosowaniem przejazdów rowerowych oraz sygnalizacji świetlnej wraz z zastosowaniem detekcji rowerowej, - dostosowanie infrastruktury przystankowej do poprowadzenia nowych odcinków dróg dla rowerów - dostosowanie istniejącej infrastruktury do obowiązujących standardów rowerowych GZM, - wykonanie rozwiązań zapewniających powiązanie projektowanej infrastruktury z istniejącymi oraz planowanymi trasami rowerowymi, - zaprojektowanie oświetlenia, odwodnienia, oznakowania oraz infrastruktury towarzyszącej i małej architektury, - uwzględnienie rozwiązań z zakresu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, - zaprojektowanie kanału technologicznego i monitoringu wizyjnego, - zaprojektowanie ewentualnych przebudów i zabezpieczeń kolidującej infrastruktury technicznej, - opracowanie koncepcji organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych. Dokumentacja projektowa winna zostać opracowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zakresem i wytycznymi technicznymi Zamawiającego oraz standardami rowerowymi i dostępnościowymi Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie również do: - uzyskania wszelkich wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, - przekazania opracowań w formie papierowej i elektronicznej, - udziału w konsultacjach i spotkaniach dotyczących realizacji zadania, - pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych – w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Szczegółowy zakres prac określa: - zakres i wytyczne techniczne (załącznik 7e), - projektowane postanowienia umowne (załącznik 8c), - wytyczne do projektowania (załącznik 11). 4) Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8c do SWZ– projektowane postanowienia umowy.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: KISA/DZP/PN/40/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Additional classification (cpv): 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Lot: LOT-0002
Lot: LOT-0003
Lot: LOT-0004
Lot: LOT-0005