See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kielce w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.:Dz. U. z 2025 r., poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kielce w roku 2027
Interne Kennung: SA.270.1.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77312000 Unkrautjäten, 90511300 Müllsammlung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I -leśnictwo Dyminy i Słowik
Beschreibung: Pakiet I – Leśnictwo Dyminy i Słowik: usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II – leśnictwo Zawada
Beschreibung: Pakiet II – Leśnictwo Zawada: usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - leśnictwa Bilcza i Podzamcze
Beschreibung: Pakiet III – Leśnictwa Bilcza i Podzamcze : usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Leśnictwo Dąbrowa, Gruchawka
Beschreibung: Pakiet IV – Leśnictwo Dąbrowa, Gruchawka usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V - Leśnictwo Niewachlów, Oblęgorek
Beschreibung: Pakiet V – Leśnictwo Niewachlów, Oblęgorek usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI – Leśnictwo Dobrzeszów, Skorków
Beschreibung: Pakiet VI – Leśnictwo Dobrzeszów, Skorków usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Interne Kennung: Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet VII – Leśnictwo Sojawa, Czartoszowy
Beschreibung: Pakiet VII – Leśnictwo Sojawa, Czartoszowy: usługi z zakresu gospodarki leśnej obejmująca prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna;
Interne Kennung: Pakiet VII