See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Instalace FVE na krajských organizacích
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je instalace fotovoltaických elektráren na budovách organizací zřizovaných Moravskoslezským krajem. Veřejná zakázka je v souladu s § 35 ZZVZ rozdělena na 6 částí. Podrobné vymezení předmětu veřejné zakázky, včetně technických podmínek v podrobnostech nezbytných pro zpracování nabídky, je uvedeno v přílohách zadávací dokumentace.
Interne Kennung: 149/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45000000 Bauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0011
Titel: Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba
Beschreibung: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka a instalace 186 ks fotovoltaických panelů o výkonu 450 W na plochou střechu školy, při celkovém výkonu FVE 83,7 kWp. FVE bude připojena do stávajícího rozvaděče NN, PV panely budou uloženy na hliníkových nosných konstrukcích, které budou ke střeše přitíženy betonovými zátěžemi. V rámci instalace FVE budou umístěny 4 ks rozvaděčů. Mezipatrové venkovní rozvody budou vedeny ve žlabu po fasádě. Stávající LPS bude doplněno o 8 ks jímacích tyčí délky 2,5 m a bude provedeno nové uzemnění obvodovým zemničem uloženým v zemi okolo objektu, včetně doplnění celkem 3 ks nových svislých svodů. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v obchodních podmínkách a projektové dokumentaci pro 6. část veřejné zakázky, které tvoří přílohu č. 1.6 a 2.6 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Část 6 VZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: V souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ si objednatel vyhrazuje právo přerušit plnění předmětu smlouvy a zastavit běh doby plnění dle smlouvy, a to při splnění některé z níže uvedených podmínek a nejvýše po dobu trvání překážky: a) v případě prokazatelně nepříznivých klimatických podmínek, tj. takových podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu výstavby, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem, b) v případě vzniku překážek ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany vlastníků dotčených a sousedních parcel, nebo vlastníků (správců) dopravní a technické infrastruktury, bránících zhotoviteli v plnění jeho závazků vyplývajících z této smlouvy, kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit. Za tímto účelem bude se zhotovitelem jednáno o možnosti stavění běhu doby plnění dle smlouvy. Omezení postupu prací dle tohoto odstavce bude posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle předepsaných technologických postupů. Doba, na kterou se běh doby plnění dle smlouvy staví, bude zahájena zápisem do stavebního deníku a ukončena výzvou objednatele k opětovnému zahájení prací, uvedenou ve stavebním deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobou oprávněnou jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I odst. 1 smlouvy. Stavění doby plnění sjednané výše uvedeným způsobem není nutno upravit dodatkem ke smlouvě. Přerušením prací z důvodů stavění doby plnění však není dotčena povinnost zhotovitele zajistit hlídání staveniště a zajistit rozpracované dílo proti poškození. Blíže viz obchodní podmínky.
Los: LOT-0010
Titel: Střední odborná škola, Frýdek-Místek – Lískovecká a Na Hrázi
Beschreibung: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka a instalace FVE na objektech Střední odborné školy, Frýdek-Místek – Lískovecká a Na Hrázi, a to v následujícím rozsahu: a) Lískovecká: Na plochou střechu nových dílen školy bude instalováno 112 ks fotovoltaických panelů o výkonu 700 Wp při celkovém výkonu fotovoltaické elektrárny 78,4 kWp s bateriovým úložištěm o výkonu 70 kWh, včetně realizace kabelových rozvodů, napojení střídačů, bateriového úložiště a napojení fotovoltaické výrobny do vnitřní sítě objektu NN, LPS, NN rozvody. Venkovní rozvody budou vedeny ve žlabech a přes střechu do vnitřních prostor, vnitřní rozvody budou vedeny ve žlabech po stěně. V rámci úpravy LPS bude demontováno cca 120 m původního LPS a doplněno tak, aby nedocházelo k přímému zásahu blesku do FVE. b) Na Hrázi: Na plochou střechu nových dílen školy bude instalováno 71 ks fotovoltaických panelů o výkonu 700 Wp při celkovém výkonu fotovoltaické elektrárny 49,7 kWp s bateriovým úložištěm o výkonu 45 kWh, včetně realizace kabelových rozvodů, napojení střídačů, bateriového úložiště a napojení fotovoltaické výrobny do vnitřní sítě objektu NN, LPS, NN rozvody. Venkovní rozvody budou vedeny ve žlabech, částečně po fasádě, vnitřní rozvody budou vedeny ve žlabech po stěně. V rámci úpravy LPS bude demontováno cca 120 m původního LPS a doplněno tak, aby nedocházelo k přímému zásahu blesku do FVE. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v obchodních podmínkách a projektové dokumentaci pro 5. část veřejné zakázky, které tvoří přílohu č. 1.5 a 2.5 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Část 5 VZ
Los: LOT-0009
Titel: Odborné učiliště a Praktická škola, Nový Jičín
Beschreibung: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka a instalace 24 ks fotovoltaických panelů o výkonu 450 Wp na střeše objektu Odborného učiliště a Praktické školy, Nový Jičín, o celkovém instalovaném výkonu 10,8 kWp, včetně demontáže střešních tašek v místech kotvení držáků konstrukce FVE, kotvení těchto držáků do dřevěné konstrukce vruty a zpětné montáže střešních tašek v místech kotvení. Prostupy do místnosti s technologií FVE v 1. PP budou provedeny prostřednictvím hloubkového vrtání do zdi, součástí plnění jsou rovněž výkopové práce (zeminy) v místě prostupu, zpětný zásyp a zhutnění po realizovaném výkopu, vybudování požárního úseku v místnosti s technologií FVE v 1. PP, úprava hromosvodové soustavy a instalace záchytného systému na střechu budovy. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v obchodních podmínkách a projektové dokumentaci pro 4. část veřejné zakázky, které tvoří přílohu č. 1.4 a 2.4 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Část 4 VZ
Beschreibung der Optionen: V souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ si objednatel vyhrazuje právo přerušit plnění předmětu smlouvy a zastavit běh doby plnění dle smlouvy, a to při splnění některé z níže uvedených podmínek a nejvýše po dobu trvání překážky: a) v případě prokazatelně nepříznivých klimatických podmínek, tj. takových podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu výstavby, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem. Za tímto účelem bude se zhotovitelem jednáno o možnosti stavění běhu doby plnění dle smlouvy. Omezení postupu prací dle tohoto odstavce bude posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle předepsaných technologických postupů. Doba, na kterou se běh doby plnění dle smlouvy staví, bude zahájena zápisem do stavebního deníku a ukončena výzvou objednatele k opětovnému zahájení prací, uvedenou ve stavebním deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobou oprávněnou jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I odst. 1 smlouvy. Stavění doby plnění sjednané výše uvedeným způsobem není nutno upravit dodatkem ke smlouvě. Přerušením prací z důvodů stavění doby plnění však není dotčena povinnost zhotovitele zajistit hlídání staveniště a zajistit rozpracované dílo proti poškození. Blíže viz obchodní podmínky.
Los: LOT-0008
Titel: Nemocnice ve Frýdku-Místku (pavilon S)
Beschreibung: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka a instalace FVE o výkonu 21,07 kWp na střeše budovy pavilonu S, který se nachází v areálu nemocnice ve Frýdku-Místku, včetně realizace nosné ocelové konstrukce na střeše pro 38 kusů fotovoltaických panelů a nezbytných stavebních úprav spočívajících ve vytvoření nové místnosti pro umístění rozvaděčů ve stávající strojovně výtahů. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v obchodních podmínkách a projektové dokumentaci pro 3. část veřejné zakázky, které tvoří přílohu č. 1.3 a 2.3 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Část 3 VZ
Los: LOT-0001
Titel: Gymnázium a střední odborná škola, Rýmařov
Beschreibung: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka a instalace 24 fotovoltaických panelů o výkonu 700 Wp na šikmou střechu objektu školy Gymnázium a střední odborná škola, Rýmařov, přičemž celkový výkon fotovoltaické elektrárny (dále jen „FVE“) bude 16,8 kWp, realizace střídavých a stejnosměrných kabelových rozvodů, napojení střídačů a bateriového úložiště o využitelné kapacitě 14,4 kWh a připojení fotovoltaické výrobny do vnitřní sítě objektu NN, přičemž projekt neřeší stávající strukturu NN rozvodů. Rozvody mezi patry budou vedeny prostupy stropních konstrukcí a následně ve žlabu po stěně. Dále bude provedena vnější demontáž cca 80 m původního jímacího vedení, následná instalace a doplnění o dvě jímací tyče včetně osazení záchytného bezpečnostního systému. Předmětem zakázky je také realizace stavebních úprav týkajících se protipožárních opatření. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v obchodních podmínkách a projektové dokumentaci pro 1. část veřejné zakázky, které tvoří přílohu č. 1.1 a 2.1 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Část 1 VZ
Beschreibung der Optionen: V souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ si objednatel vyhrazuje právo přerušit plnění předmětu smlouvy a zastavit běh doby plnění dle smlouvy, a to při splnění některé z níže uvedených podmínek a nejvýše po dobu trvání překážky: a) v případě prokazatelně nepříznivých klimatických podmínek, tj. takových podmínek, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu výstavby, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem, b) v případě vzniku překážek ze strany dotčených orgánů státní správy, ze strany vlastníků dotčených a sousedních parcel, nebo vlastníků (správců) dopravní a technické infrastruktury, bránících zhotoviteli v plnění jeho závazků vyplývajících z této smlouvy, kterým zhotovitel jednající s náležitou péčí nemohl zabránit, c) v případě pokynu osoby vykonávající odborný biologický dozor, který s ohledem na zájmy ochrany živočichů zastaví realizaci stavebních prací, Za tímto účelem bude se zhotovitelem jednáno o možnosti stavění běhu doby plnění dle smlouvy. Omezení postupu prací dle tohoto odstavce bude posuzováno ve vztahu k možnosti provádění díla dle předepsaných technologických postupů. Doba, na kterou se běh doby plnění dle smlouvy staví, bude zahájena zápisem do stavebního deníku a ukončena výzvou objednatele k opětovnému zahájení prací, uvedenou ve stavebním deníku. Oba tyto zápisy ve stavebním deníku musí být odsouhlaseny a podepsány osobou oprávněnou jednat ve věcech realizace stavby dle čl. I odst. 1 smlouvy. Stavění doby plnění sjednané výše uvedeným způsobem není nutno upravit dodatkem ke smlouvě. Přerušením prací z důvodů stavění doby plnění však není dotčena povinnost zhotovitele zajistit hlídání staveniště a zajistit rozpracované dílo proti poškození. Blíže viz obchodní podmínky.
Los: LOT-0007
Titel: Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín
Beschreibung: Předmětem této části veřejné zakázky je dodávka a instalace 142 ks fotovoltaických panelů o výkonu 700 Wp na plochou střechu objektu tělocvičny školy Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín, přičemž celkový výkon FVE bude 99,4 kWp realizace střídavých a stejnosměrných kabelových rozvodů, napojení střídačů a bateriového úložiště o využitelné kapacitě 90 kWh a napojení fotovoltaické výrobny do vnitřní sítě objektu NN, přičemž projekt neřeší stávající strukturu NN rozvodů. Mezipatrové venkovní rozvody budou vedeny ve žlabech po fasádě, vnitřní rozvody jako kombinace vedení ve žlabu po stěně a v drážce pod omítkou. Bude provedena demontáž cca 120 m původní hromosvodné soustavy, nová jímací soustava bude vedena po fasádě a po střeše na plochu střechy a bude doplněna jímači dle projektové dokumentace včetně osazení záchytného bezpečnostního systému. Předmětem zakázky je také realizace stavebních úprav týkajících se protipožárních opatření. Bližší specifikace předmětu plnění je uvedena v obchodních podmínkách a projektové dokumentaci pro 2. část veřejné zakázky, které tvoří přílohu č. 1.2 a 2.2 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: Část 2 VZ