620417-2026 - Wettbewerb
Schweden – Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte – Tilläggsupphandling Inkontinensartiklar 2
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tilläggsupphandling Inkontinensartiklar 2
Beschreibung: Tilläggsupphandling gällande tappniingskatetrar, absorberand inkontinensskydd för män och fekalkateterset.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Tappningskateter hydrofil, nelatontip, utan vätska
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33141621 Inkontinenzsätze, 33141620 Sanitätspacks, 33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung, 33141200 Katheter, 85142400 Hauszustellung von Inkontinenzartikeln, 85142000 Dienstleistungen von nichtärztlichem Personal, 85140000 Diverse Dienstleistungen im Gesundheitswesen, 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Los: LOT-0002
Titel: Tappningskateter hydrofil, nelatontip, med vätska
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Tappningskateter hydrofil, nelaton, förlubricerad
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Tappningskateter, tiemann, hydrofil, utan vätska
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Tappningskateter, tiemann, med vätska, hydrofil
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Tappningskateter hydrofil, nelaton, med vätska, för kvinnor
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Fekalkateterset
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:7
Los: LOT-0008
Titel: Manligt inkontinens/droppskydd position 1003
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:8
Los: LOT-0009
Titel: Manligt inkontinens/droppskydd position 1004
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134296:Lot:9
620417-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Tilläggsupphandling Inkontinensartiklar 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141621 Inkontinensset, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141200 Katetrar, 85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter, 85142000 Paramedicinska tjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004
Del (anbudsområde): LOT-0005
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007
Del (anbudsområde): LOT-0008
Del (anbudsområde): LOT-0009