620428-2026 - Wettbewerb
Polen – Schienenfahrzeuge – Dostawa trzech sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu aglomeracyjnym
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa trzech sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu aglomeracyjnym
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa trzech sztuk fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w ruchu aglomeracyjnym.
Interne KennungWOiRZL.II.272.43.2026.DP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (systemowy Formularz Oferty). 4. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X pkt 3 SWZ – Załącznik nr 3 do SWZ (w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 2) dowód wniesienia wadium; 3) odpis lub informacja, o której mowa w pkt 5; 4) stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w pkt 6 (jeżeli dotyczy). 5. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie elektronicznej (podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez mocodawcę). 7. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 8. Termin realizacji zamówienia: do 30.11.2029 r. Termin wynika z okresu kwalifikowalności kosztów pokrywanych ze środków Unii Europejskiej, Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytet FENX.05 Wsparcie sektora transportu z EFRR, Działanie FENX.05.05 Tabor kolejowy, dla projektów typu: Zakup zeroemisyjnego taboru kolejowego do realizacji przewozów pasażerskich o charakterze aglomeracyjnym. Termin dostawy pierwszego pojazdu stanowi jedno z kryterium oceny ofert. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji termin końcowy realizacji zamówienia nie może przekroczyć 30.11.2029 r., z zastrzeżeniem § 7 ust. 5 Wzoru Umowy (Załącznik nr 7 do SWZ). Szczegółowe terminy zostały określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Wzorze Umowy (odpowiednio Załącznik nr 1 i 7 do SWZ). 9. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji zamówienia nie były wykorzystywane: 1) produkty ICT, usługi ICT lub procesy ICT wskazane w rekomendacji, o której mowa w art.33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produkt ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawce wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy PZP. Wykonawca składa w powyższym zakresie stosowne oświadczenie w Formularzu Ofertowym.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34620000 Schienenfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34622200 Eisenbahnpersonenwagen, 34631000 Teile für Lokomotiven oder rollendes Material, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy PZP. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. Skorzystanie z prawa opcji polegać będzie na rozszerzeniu zamówienia o kolejne sztuki takich samych pojazdów, jednak nie więcej niż o 5 sztuk, na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego, które może zostać złożone wielokrotnie.