2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa sprzętu medycznego do pracowni endoskopowej” 2. Do zakresu przedmiotu zamówienia wchodzi dostawa, montaż wraz z wymaganymi instalacjami (ewentualnym dostosowaniem pomieszczenia, jeżeli zajdzie taka potrzeba) wraz z uruchomieniem i przeszkoleniem pracowników Zamawiającego. 3. Oferowany przez Wykonawcę towar musi: a) Posiadać ważne dokumenty pozwalające na dopuszczenie do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z przepisami odpowiednio obowiązującej ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 roku o wyrobach medycznych i sposobem klasyfikowania na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych - jeżeli dotyczy danego urządzenia. b) spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w szczególności warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia - załączniki z wymaganymi parametrami technicznymi. c) być fabrycznie nowy, w pełni sprawny, nie rekondycjonowany, nie regenerowany, nie wersja demo. d) być wyprodukowany minimum w 2026 roku, Wymóg wyprodukowania sprzętu minimum w 2026 roku stosuje się, chyba że w załączniku nr 2 – Parametry techniczne wymagane przewidziano dla danej pozycji inne wymaganie dotyczące roku produkcji. e) odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, f) być wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych, fizycznych i prawnych, g) nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich. 4. Oferowany Przedmiot Zamówienia musi być kompletny ze wszystkimi podzespołami, częściami i materiałami niezbędnymi do uruchomienia i użytkowania. Oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi Zamawiającego. Wideogastroskopy, wideokolonoskopy oraz gastroskop EUS muszą być w pełni kompatybilne z każdą z dwóch wież endoskopowych (procesorów wizyj-nych) firmy OLYMPUS posiadanych przez Zamawiającego. Wykonawca zapewni, bez dodatkowych kosztów, wszystkie elementy połączeniowe, interfejsy, adaptery, licencje, oprogramowanie i konfi-guracje niezbędne do uruchomienia oraz prawidłowej współpracy urządzeń z obiema wieżami, o ile są wymagane. 5. Jeżeli oferowany lub dostarczany sprzęt, jego podzespoły albo elementy niezbędne do współpracy z dwiema posiadanymi przez Zamawiającego wieżami endoskopowymi (procesorami wizyjnymi) obejmują lub wykorzystują produkty ICT, usługi ICT albo procesy ICT, w szczególności wbudowa-ne oprogramowanie lub firmware, sterowniki, moduły komunikacyjne lub sieciowe, aplikacje, li-cencje, oprogramowanie konfiguracyjne, aktualizacje, zdalną diagnostykę lub serwis, a także roz-wiązania służące przesyłaniu, zapisywaniu, przetwarzaniu lub archiwizacji obrazów i danych, Wy-konawca zapewni ich legalne, prawidłowe i niezakłócone funkcjonowanie w zakresie niezbędnym do korzystania ze sprzętu zgodnie z SWZ, opisem przedmiotu zamówienia, ofertą, dokumentacją producenta i przepisami prawa.” 6. Oferowane świadczenie nie może obejmować: 1) produktu ICT, usługi ICT ani procesu ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostaw-cę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 tej ustawy, ani usługi ICT lub procesu ICT określonych w tej decyzji – w zakresie wynikającym z rekomendacji albo decyzji. 7. Zamawiający nie wymaga składania wraz z ofertą odrębnego, szczegółowego wykazu wszystkich produktów ICT, usług ICT i procesów ICT. Producent, typ, model lub wersja elementu ICT – jeżeli element ten jest wyodrębniony, identyfikowalny i istotny dla realizacji zamówienia – powinny wynikać z treści oferty, formularza parametrów albo materiałów informacyjnych. Jeżeli na pod-stawie oferty, dokumentów lub informacji dostępnych Zamawiającemu powstaną wątpliwości do-tyczące elementów ICT objętych ofertą lub przewidzianych do wykorzystania przy realizacji za-mówienia, Zamawiający może żądać wyjaśnień na podstawie art. 223 ust. 1 ustawy Pzp. Wyjaśnie-nia nie mogą prowadzić do negocjacji ani zmiany treści oferty.” 8. Oferta obejmująca produkt ICT, usługę ICT lub proces ICT, o których mowa powyżej, podlega od-rzuceniu odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. Niezależnie od powyższego oferta niespełniająca wymagań ICT jednoznacznie określonych w dokumentach za-mówienia może podlegać odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 9. Opis zaoferowanego produktu nie powinien budzić żadnej wątpliwości Zamawiającego. Z opisu winno wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia jest o takich samych parametrach, jakie wymaga Zamawiający lub lepszych, poprzez dokładne wskazanie parametrów zaoferowanego sprzętu. 10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niniejsza SWZ oraz: - Załącznik nr 2 – Parametry techniczne wymagane, - Załącznik nr 3 – Formularz asortymentowo cenowy, - załącznik nr 4 – Projekt umowy. 11. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści niniejszej SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania wykonawców.
Interne Kennung: DZPIZ-380-36/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168100 Endoskopen, 33124120 Ultraschallausrüstung für diagnostische Zwecke, 33100000 Medizinische Geräte, 33161000 Elektrochirurgieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji zamówienia - załączniki numer 2, 3, 4 do SWZ.
Interne Kennung: DZPiZ-380-36/2026
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DZPIZ-380-36/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Additional classification (cpv): 33168100 Endoscopes, 33124120 Diagnostic ultrasound devices, 33100000 Medical equipments, 33161000 Electrosurgical unit
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: DZPiZ-380-36/2026