620495-2026 - Wettbewerb
Polen – Notstromaggregat – Dostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi realizacja zadania pn. Zakup sprzętu do działań ratowniczych ujętego w ramach krajowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025 – 2026 przyjętego uchwałą nr 72 Rady Ministrów z dnia 27.05.2025 r. w kontekście realizacji działań w zakresie ochrony ludności i obrony cywilnej wynikających z ustawy z dnia 05.12.2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej w zakresie obejmującym dostawę urządzeń w postaci agregatów prądotwórczych spełniających minimalne wymagania i parametry określone przez Zamawiającego na gruncie niniejszego postępowania – w ramach pięciu wyodrębnionych części zamówienia. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Interne KennungDN-4.26.98.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensDokonane na gruncie niniejszego postępowania skrócenie terminu składania ofert (względem terminu podstawowego określonego w ustawie PZP – przy uwzględnieniu przy tym wymogów dotyczących terminu minimalnego określanego w przypadku skorzystania z możliwości jego skrócenia) jest dopuszczalne i zgodne z regulacjami prawnymi, ponieważ w kontekście zamówienia objętego niniejszym postępowaniem zachodzi pilna potrzeba jego udzielenia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione, a ponadto składanie ofert w niniejszym postępowaniu odbywać się będzie w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia wynika z konieczności terminowej realizacji zadania finansowanego w ramach krajowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026 w Obszarze 2 Zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw. Przedmiotem zamówienia jest dostawa agregatów prądotwórczych stanowiących awaryjne źródła zasilania, których pozyskanie służy zwiększeniu odporności jednostki na zakłócenia w dostawach energii elektrycznej, zachowaniu ciągłości jej funkcjonowania oraz podniesieniu zdolności do realizacji zadań w warunkach wystąpienia sytuacji kryzysowych. Możliwość przystąpienia do przygotowania procedury udzielenia zamówienia w jego ostatecznym zakresie powstała dopiero po zawarciu w sierpniu 2026 r. umowy dotyczącej przyznania środków oraz zatwierdzeniu rzeczowego zakresu zadania, w tym asortymentu urządzeń objętych dofinansowaniem. Dopiero skonkretyzowanie zakresu rzeczowego umożliwiło Zamawiającemu sporządzenie adekwatnego opisu przedmiotu zamówienia oraz wykonanie pozostałych czynności warunkujących możliwość uruchomienia postępowania przetargowego na zakup urządzeń objętych dofinansowaniem. Jednocześnie realizacja przedmiotowego zadania podlega ścisłym ograniczeniom temporalnym wynikającym z zasad finansowania wskazanego programu – ostateczny termin przekazania wojewodzie dokumentów niezbędnych do rozliczenia zadania został wyznaczony na dzień 22.12.2026 r. Określenie na gruncie tego postępowania podstawowego terminu składania ofert przy uwzględnieniu dalszych obligatoryjnych czynności związanych z tokiem postępowania i zawarciem umowy (umów) oraz dopiero potem realizacji zamówienia (dostawy urządzeń, ich odbioru oraz przygotowaniu dokumentów rozliczeniowych) powodowałoby istotne ryzyko niezrealizowania zadania w wymaganym terminie z uwagi na krótki czas, jaki pozostawałby na realizację zamówienia po przeprowadzeniu procedury, aby móc dochować terminów programowych. Za niezwłocznym udzieleniem zamówienia przemawia przy tym nie tylko konieczność zachowania dyscypliny związanej z wykorzystaniem środków publicznych, lecz przede wszystkim szczególny cel zadania – wzmocnienie potencjału ochrony ludności i obrony cywilnej oraz zapewnienie ciągłości działania jednostki publicznej w przypadku zakłócenia lub przerwania dostaw energii elektrycznej. Skrócenie terminu składania ofert jest w przedmiotowym postępowaniu środkiem adekwatnym i proporcjonalnym do zaistniałej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia również biorąc pod uwagę jego przedmiot. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę agregatów prądotwórczych, czyli urządzeń o parametrach standardowych, powszechnie dostępnych na rynku, niewymagających projektowania ani indywidualizacji na potrzeby Zamawiającego. Sporządzenie oferty nie wymaga zatem od wykonawców przeprowadzenia czasochłonnych prac przygotowawczych właściwych dla zamówień o znacznym stopniu złożoności lub obejmujących rozwiązania projektowane indywidualnie / dedykowane. Wyznaczenie krótszego niż standardowy terminu składania ofert nie narusza tym samym zasady uczciwej konkurencji ani nie ogranicza wykonawcom realnej możliwości zapoznania się z dokumentami zamówienia, skalkulowania ceny oraz przygotowania i złożenia oferty. Zachodzi zatem zarówno pilna potrzeba udzielenia zamówienia, jak i obiektywnie uzasadniona potrzeba skrócenia terminu składania ofert do 15 dni.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31127000 Notstromaggregat
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części: Część nr 1 – agregaty mobilne o mocy nominalnej min. 25 kW wraz z wyposażeniem
BeschreibungZamówienie obejmuje dostawę 3 szt. mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy nominalnej nie mniejszej niż 25 kW spełniających minimalne wymagania i parametry określone przez Zamawiającego w ramach OPZ wraz z wyposażeniem niezbędnym do poprawnej pracy agregatów. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Interne KennungDN-4.26.98.2026 (1)
LosLOT-0002
TitelDostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części: Część nr 2 – agregaty mobilne o mocy nominalnej min. 36 kW wraz z wyposażeniem
BeschreibungZamówienie obejmuje dostawę 2 szt. mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy nominalnej nie mniejszej niż 36 kW spełniających minimalne wymagania i parametry określone przez Zamawiającego w ramach OPZ wraz z wyposażeniem niezbędnym do poprawnej pracy agregatów. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Interne KennungDN-4.26.98.2026 (2)
LosLOT-0003
TitelDostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części: Część nr 3 – agregaty mobilne o mocy nominalnej min. 48 kW wraz z wyposażeniem
BeschreibungZamówienie obejmuje dostawę 4 szt. mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy nominalnej nie mniejszej niż 48 kW spełniających minimalne wymagania i parametry określone przez Zamawiającego w ramach OPZ wraz z wyposażeniem niezbędnym do poprawnej pracy agregatów. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Interne KennungDN-4.26.98.2026 (3)
LosLOT-0004
TitelDostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części: Część nr 4 – agregat stacjonarny o mocy nominalnej min. 65 kW
BeschreibungZamówienie obejmuje dostawę 1 szt. stacjonarnego agregatu prądotwórczego o mocy nominalnej nie mniejszej niż 65 kW spełniającego minimalne wymagania i parametry określone przez Zamawiającego w ramach OPZ. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Interne KennungDN-4.26.98.2026 (4)
LosLOT-0005
TitelDostawa agregatów prądotwórczych – z podziałem na części: Część nr 5 – agregat stacjonarny o mocy nominalnej min. 140 kW
BeschreibungZamówienie obejmuje dostawę 1 szt. stacjonarnego agregatu prądotwórczego o mocy nominalnej nie mniejszej 140 kW spełniającego minimalne wymagania i parametry określone przez Zamawiającego w ramach OPZ. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Interne KennungDN-4.26.98.2026 (5)
620495-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifierDN-4.26.98.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 31127000 Emergency generator
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierDN-4.26.98.2026 (1)
LotLOT-0002
Internal identifierDN-4.26.98.2026 (2)
LotLOT-0003
Internal identifierDN-4.26.98.2026 (3)
LotLOT-0004
Internal identifierDN-4.26.98.2026 (4)
LotLOT-0005
Internal identifierDN-4.26.98.2026 (5)