620523-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – CL 10 - Retele de alimentare cu apa in localitatile: Ramnicu Sarat, Patarlagele, Valea Sibiciului, Valea Lupului, Valea Viei, Muscel, Maruntisu si Magura si retele de canalizare in localitatile: Ramnicu Sarat, Valea Lupului, Sibiciu de Sus, Lunca, Valea Viei, Maruntisu, Poienile si Muscel
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CL 10 - Retele de alimentare cu apa in localitatile: Ramnicu Sarat, Patarlagele, Valea Sibiciului, Valea Lupului, Valea Viei, Muscel, Maruntisu si Magura si retele de canalizare in localitatile: Ramnicu Sarat, Valea Lupului, Sibiciu de Sus, Lunca, Valea Viei, Maruntisu, Poienile si Muscel
Beschreibung: Contractul implica lucrari de executie pentru: - Obiectul 1.1 - Reabilitare sistem de distributie apa - Municipiul Ramnicu Sarat - Obiectul 1.2 - Extindere sistem de distributie apa - Municipiul Ramnicu Sarat - Obiectul 2.1 - Extindere conducta de transport Patarlagele-Lunca - Obiectul 2.2 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Valea Sibiciului - Obiectul 2.3 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Valea Lupului - Obiectul 2.4 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Valea Viei - Obiectul 2.5 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Muscel - Obiectul 2.6 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Maruntisu - Obiectul 3.1- Reabilitare retea canalizare - Municipiul Ramnicu Sarat - Obiectul 3.2- Extindere retea canalizare - Municipiul Ramnicu Sarat - Obiectul 4.1 - Extindere retea canalizare - Localitatea Valea Lupului - Obiectul 4.2 - Extindere retea canalizare - Localitatea Sibiciu de Sus - Obiectul 4.3 - Extindere retea canalizare - Localitatea Lunca - Obiectul 4.4 - Extindere retea canalizare - Localitatea Valea Viei - Obiectul 4.5 - Extindere retea canalizare - Localitatea Maruntisu - Obiectul 4.6 - Extindere retea canalizare - Localitatea Poienile - Obiectul 4.7 - Extindere retea canalizare - Localitatea Muscel - Obiectul 5.1 - Reabilitare sistem de distributie apa-Localitatea Magura - Obiectul 5.2 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Magura Activitatile contractului includ: a) Lucrari de constructie. b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice. c) Testare si punere in functiune. d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile. e) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului. De asemenea, in cadrul contractului vor fi realizate toate activitatile indicate in Listele de cantitati insotite de Preambul si Metode de masurare, si in Specificatiile tehnice. Valoarea estimata a achizitiei sectoriale este de: 97.948.956 lei ( valoare fata T.V.A). Valoarea estimată a contractului nu include “cheltuieli diverse și neprevăzute”. Suma aferenta procentului de diverse si neprevazute, astfel cum acestea au fost definite in Devizul General este de 7.819.355 lei si nu este cuprinsa in valoarea estimata a contractului sectorial. Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 24 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: - in a 31-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici cu 41 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor - in a 14-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, pentru solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici cu 24 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
Interne Kennung: CL 10 POIM
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul 1.1 - Reabilitare sistem de distributie apa - Municipiul Ramnicu Sarat Obiectul 1.2 - Extindere sistem de distributie apa - Municipiul Ramnicu Sarat Obiectul 2.1 - Extindere conducta de transport Patarlagele-Lunca Obiectul 2.2 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Valea Sibiciului Obiectul 2.3 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Valea Lupului Obiectul 2.4 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Valea Viei Obiectul 2.5 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Muscel Obiectul 2.6 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Maruntisu Obiectul 3.1- Reabilitare retea canalizare - Municipiul Ramnicu Sarat Obiectul 3.2- Extindere retea canalizare - Municipiul Ramnicu Sarat Obiectul 4.1 - Extindere retea canalizare - Localitatea Valea Lupului Obiectul 4.2 - Extindere retea canalizare - Localitatea Sibiciu de Sus Obiectul 4.3 - Extindere retea canalizare - Localitatea Lunca Obiectul 4.4 - Extindere retea canalizare - Localitatea Valea Viei Obiectul 4.5 - Extindere retea canalizare - Localitatea Maruntisu Obiectul 4.6 - Extindere retea canalizare - Localitatea Poienile Obiectul 4.7 - Extindere retea canalizare - Localitatea Muscel Obiectul 5.1 - Reabilitare sistem de distributie apa-Localitatea Magura Obiectul 5.2 - Extindere sistem de distributie apa-Localitatea Magura Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati: - Lucrari de constructie. - Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice. - Testare si punere in functiune. - Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile. - Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului. De asemenea, in cadrul contractului vor fi realizate toate activitatile indicate in Listele de cantitati insotite de Preambul si Metode de masurare, si in Specificatiile tehnice.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten