620640-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej w Sosnowcu” - w zakresie: Części 1: „Klimatyczny Sosnowiec – instalacja OZE dla placówek oświatowych, Etap I” Części 2: „Klimatyczny Sosnowiec – instalacja OZE dla placówek oświatowych, Etap II” Części 3: „Zakup i montaż instalacji OZE na obiekcie Centrum Usług Wspólnych w Sosnowcu”
BeschreibungOŚWIADCZENIA I DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ: 1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym – Załącznik nr 1 do SWZ. 2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym w Rozdziale III, ust. 1 oraz ust. 2 SWZ: a) pkt. 2.2. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1) – 6) ustawy Pzp] – oświadczenie należy złożyć w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia [dalej: „JEDZ”] – Załącznik nr 3 do SWZ; b) pkt 2.3. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ, zaznaczając odpowiednią odpowiedź w części III sekcja D – Załącznik nr 3 do SWZ; c) pkt. 2.4. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 5k) rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (Dz.U. L, 2025/2033, 23.10.2025)] – oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe, wskazane w Rozdziale IV, ust. 2 pkt 2.1. SWZ, a w przypadku składania certyfikatu – oświadczenie w zakresie, w jakim certyfikat nie wykazuje spełniania tych przesłanek - Część II sekcja A JEDZ (wiersz dotyczący informacji czy wykonawca jest wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców lub posiada równoważne zaświadczenie). 3. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ lit a) – b) należy złożyć w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem”. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu. 4. Przedłożony przez Zamawiającego wzór Jednolitego Dokumentu jest zgodny z rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiające standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby Zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. 5. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ składają odrębnie: 1) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy. 6. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć: 1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1: pkt 1.2. a) – b) SWZ – w formie JEDZ (według Załącznika nr 3 do SWZ), oraz pkt 1.2. c) SWZ – na wzorze załączonym do SWZ; 2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w pkt 2); 4) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale I, ust 5 pkt 5.3 oraz 5.4 SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostepniającego zasób Wykonawcy; 5) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postepowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie: -postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy, -wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, -ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa; b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I ust. 4 pkt 4.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 7. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 6 pkt. 2), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 8. Zapisy ust. 6 pkt 3) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 9. Zapisy ust. 6 pkt 3) i pkt 4), ust. 7 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
Interne KennungWZP.271.1.60.2026.JŁ
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp. Zamawiający wyznacza termin składania ofert nie krótszy niż 15 dni. Podstawa faktyczna: Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało opublikowane pod nr Dz.U. S: 22/2026, 73542-2026. Data publikacji: 02/02/2026 i zawarto w nim wszystkie wymagane informacje do ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, czyli na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09330000 Solarenergie, 31712331 Photovoltaische Zellen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 44210000 Konstruktionen und Teile von Konstruktionen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik
5. Los
LosLOT-0001
TitelKlimatyczny Sosnowiec – instalacja OZE dla placówek oświatowych, Etap I
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej w Sosnowcu. 2. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na 3 części. 3. Przedmiotem zamówienia w zakresie części 1 i 2 zamówienia jest: zaprojektowanie i wykonanie łącznie: 46 hybrydowych instalacji fotowoltaicznych o mocach min. od 9,69 kW do 49,59 kWp oraz 6 instalacji magazynów energii o pojemności min. od 10 kWh do 20 kWh na budynkach placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Miasta Sosnowiec. 4. Szczegółowy opisy przedmiotu zamówienia dla: Części 1 i 2 zamówienia stanowi - Załącznik nr 2a do SWZ i Załącznik nr 2b do SWZ wraz z załącznikiem tj.: Program Funkcjonalno-Użytkowym (wspólnym dla części 1 i 2 zamówienia), oraz szczegółowym wykazem lokalizacji objętych przedmiotem zamówienia. 5. Okres gwarancji w zakresie części 1 i 2 zamówienia wynosi: a) na wady ukryte modułów fotowoltaicznych – min. 15 lat; b) gwarancja liniowa na moduły fotowoltaiczne – min. 25 lat; c) na falowniki fotowoltaiczne – min. 10 lat; d) na systemy magazynowania energii – min. 10 lat; e) na konstrukcję montażową – min. 10 lat; f) na pozostałe urządzenia i prace montażowe – min. 5 lat od daty odbioru końcowego; 6. Niniejsze zamówienie jest dofinansowane z Funduszu Europejskiego dla Śląskiego 2021–2027 w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Działanie: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.
Interne KennungCzęść 1
LosLOT-0002
TitelKlimatyczny Sosnowiec – instalacja OZE dla placówek oświatowych, Etap II
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelZakup i montaż instalacji OZE na obiekcie Centrum Usług Wspólnych w Sosnowcu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej w Sosnowcu. 2. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na 3 części. 3. Przedmiotem zamówienia w zakresie części 3 zamówienia jest: dostarczenie i zamontowanie paneli fotowoltaicznych na budynku Centrum Usług Wspólnych w Sosnowcu przy ulicy Stanisława Staszica 62, 41-200 Sosnowiec. W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować dokumentację projektową, sprawować nadzór autorski i wykonać roboty budowlane obejmujące hybrydową instalację fotowoltaiczną o mocy 39,5 kWp z magazynem energii o pojemności użytecznej min. 39,5 kWh. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla: Części 3 zamówienia stanowi - Załącznik nr 2c do SWZ, wraz z załącznikiem tj.: Program Funkcjonalno-Użytkowym. 5. Okres gwarancji w zakresie części 3 zamówienia wynosi: a) na wady ukryte modułów fotowoltaicznych – min. 12 lat; b) gwarancja liniowa na moduły fotowoltaiczne – min. 25 lat; c) na falowniki fotowoltaiczne – min. 10 lat; d) na systemy magazynowania energii – min. 12 lat; e) na konstrukcję montażową – min. 10 lat; f) na pozostałe urządzenia i prace montażowe – min. 5 lat od daty odbioru końcowego. 6. Niniejsze zamówienie jest dofinansowane z Funduszu Europejskiego dla Śląskiego 2021–2027 w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Działanie: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.
Interne KennungCzęść 3