620651-2026 - Ergebnis
Finnland – Bedarfspersonenbeförderung – Koulukuljetukset 2026-2027, Savitaipaleen kunta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koulukuljetukset 2026-2027, Savitaipaleen kunta
Beschreibung: Savitaipaleen kunnan koulukuljetukset lukuvuonna 2026-2027
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reitti 1.11: Oksatie, Taipalsaari – Saimaanharju – Taipalsaari kk – Vitsaintie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään klo 7.45. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 34 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 7 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: Reitti 1.12: Huttusenniementie - Lepistöntie, - Karkauksentie. – Kiesilä – Mikkelintie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään klo 7.45. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 55 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 6 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0002
Los: LOT-0003
Titel: Reitti 1.13: Jäkäläntie – Lantan th. – Lemintie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään klo 7.45. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 25 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 6 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0003
Los: LOT-0004
Titel: Reitti 1.14: Vieruva - Lämpösentie – Hämäläisentie - Niontie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään klo 7.45. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 48 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 5 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0004
Los: LOT-0005
Titel: Reitti 1.21: Kauliontie - Laarintie – Mielakantie – Tuohikotintie – Niontie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 43 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 14 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0005
Los: LOT-0006
Titel: Reitti 1.22: Huttusenniementie – Kaihlajärventie – Leppälahdentie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 30 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 5 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0006
Los: LOT-0007
Titel: Reitti 1.23: Uusi-Kärnäntie – Koskei – Partakoskentie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 11 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 12 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0007
Los: LOT-0008
Titel: Reitti 1.24: Kirvesseläntie – Mikkelintie – Vehkolammentie – Karhulantie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 35 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 12 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0008
Los: LOT-0009
Titel: Reitti 1.25: Kuivasentie – Nujulantie – Taipalsaarentie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 32 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 7 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0009
Los: LOT-0010
Titel: Reitti 1.26: Mikkelintie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 5 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 11 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0010
Los: LOT-0011
Titel: Reitti 1.27: Maitolantie – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 1,6 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 1 koululaispaikka (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0011
Los: LOT-0012
Titel: Reitti 1.28: Taaventie – Lantantie th. – Jäkäläntie – Korpelantie – Mankinmyllyntie – Anttilantie th. – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 28 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 18 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0012
Los: LOT-0013
Titel: Reitti 1.29: Torniontie th. – Mäntymäen th. – Hämäläinen – Heituinlahti – Säänjärvi – koulu
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava aamukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Kuljetus ajetaan niin, että se on koululla viimeistään koulun alkaessa klo 9.00. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 37 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 26 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0013
Los: LOT-0014
Titel: Reitti 2.11: koulu – Nujulantien th. – Taipalsaari – Saimaanharju – Oksatie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 34 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 8 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0014
Los: LOT-0015
Titel: Reitti 2.12: koulu – Kaihlajärventie – Koskei – Huttusenniementie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 30 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 6 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0015
Los: LOT-0016
Titel: Reitti 2.13: koulu – Niontie – Mikkelintie – Karkauksen th. – Lepistöntie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 13-58 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 5 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0016
Los: LOT-0017
Titel: Reitti 2.14: koulu – Kaskei – Mikkelintie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 5 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 8 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0017
Los: LOT-0018
Titel: Reitti 2.15: koulu – Säänjärvi – Heituinlahti – Hämäläinen – Lämpösentie – Vieruva
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 44 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 23 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0018
Los: LOT-0019
Titel: Reitti 2.16: koulu – Lemintie – Mankinmylly – Korpelantie th. – Lantantie th. – Saksantie th. – Jäkäläntie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 24 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 12 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0019
Los: LOT-0020
Titel: Reitti 2.21: koulu – Kaskei – Hyrkkälä – Kuivanen
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 27-39 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 11 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0020
Los: LOT-0021
Titel: Reitti 2.22: koulu – Säänjärventie – Vehkolammentie – Mikkelintie – Kirvesseläntie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 22-34 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 14 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0021
Los: LOT-0022
Titel: Reitti 2.23: koulu – Säänjärvi – Heituinlahti – Mielakantie – Hämäläinen
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 33-50 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 14 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0022
Los: LOT-0023
Titel: Reitti 2.24: koulu – Lemintie – Pumpula – Niontie th. – Taavetintie – Korpelantie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 30-34 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 11 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0023
Los: LOT-0024
Titel: Reitti 2.25: koulu – Tuohikotintie – Valkolanmäentie – Mielakantie – Kauliontie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 33-43 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 8 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0024
Los: LOT-0025
Titel: Reitti 2.26: koulu – Partakoskentie – Uusi-Kärnäntie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 7-20 kilometriä. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 8 koululaispaikkaa (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0025
Los: LOT-0026
Titel: Reitti 2.27: koulu – Maitolantie
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen suuntaa antava paluukuljetusreitti. Reitti ajetaan koulupäivisin lukujärjestyksen mukaan. Yhdensuuntaisen reitin pituus on noin 1,6 kilometriä. Huom! Tämä kyyti lähtee koululta klo 12.45. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajojärjestelyt tarkentuvat ennen lukuvuoden alkua ostajan ja tarjoajan kanssa käytävissä neuvotteluissa, kun reitillä kulkevien oppilaiden / opiskelijoiden määrä, lukujärjestykset ja osoitteet ovat vahvistuneet. Vaadittava kaluston kuljetuskapasiteetti on vähintään 1 koululaispaikka (kohteen minimivaatimus).
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0026
Los: LOT-0027
Titel: Kerhokuljetusten paluukuljetukset
Beschreibung: Tarjouskohteena on kerhotoiminnan paluukuljetusten järjestäminen. Kerhot loppuvat n. klo 16 paikkeilla. Kerhot alkavat yleensä syyskuun aikana. Kerhokuljetuksia voidaan joutua ajamaan useammalla ajoneuvolla. Lopullinen reitti, sen pituus ja ajopäivät tarkentuvat kerhoon ilmoittautumisten jälkeen elo-syyskuussa.
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0027
Los: LOT-0028
Titel: Erillistilattavat oppilaskuljetukset Saimaan kouluun tai muuhun toisessa kunnassa sijaitsevaan kouluun, aamukuljetus (enintään 40 km etäisyydellä Savitaipaleen koulukeskukselta)
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen aamukuljetus. Kuljetuksia ajetaan tarvittaessa. Kyseinen kuljetus lähtee n. 9 paikkeilla Savitaipaleen koululta. Aikataulu on ohjeellinen oppilaiden tarpeen ratkaistessa lopullisen kuljetusaikataulun. Mikäli jossain tilanteessa tarvitaan yli 40 kilometrin kuljetus (etäisyys koulukeskuksesta) oppilaan opetuksen järjestämistä varten, kuljetuksen hinnasta neuvotellaan erikseen.
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0028
Los: LOT-0029
Titel: Erillistilattavat oppilaskuljetukset Saimaan kouluun tai muuhun toisessa kunnassa sijaitsevaan kouluun, paluukuljetus (enintään 40 km etäisyydellä Savitaipaleen koulukeskukselta)
Beschreibung: Tarjouskohde on osan nimen mukainen paluukuljetus. Kuljetuksia ajetaan tarvittaessa. Kyseinen kuljetus lähtee n. 13-14 paikkeilla. Aikataulu on ohjeellinen oppilaiden tarpeen ratkaistessa lopullisen kuljetusaikataulun. Mikäli jossain tilanteessa tarvitaan yli 40 kilometrin kuljetus (etäisyys koulukeskuksesta) oppilaan opetuksen järjestämistä varten, kuljetuksen hinnasta neuvotellaan erikseen.
Interne Kennung: 2026-044111-LOT-0029