See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamisk indkøbssystem - Indkøb af biler til Kolding Kommune
Beschreibung: Kolding Kommune udbyder et dynamisk indkøbssystem på indkøb af motoriserede køretøjer til samtlige af vores enheder og institutioner. Det dynamiske indkøbssystem omfatter indkøb af følgende kategorier:• Kategori 1 – Personbiler • Kategori 2 – Arbejdsbiler • Kategori 3 – Arbejdsbiler til godsbefordringDet er et krav, at service, vedligeholdelse og reparation/skader kan foregå på Tilbudsgivers autoriserede værksted inden for Kolding Kommunes grænser.
Vorherige Bekanntmachung: 00613871-2023
Interne Kennung: 155105
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kategori 1 – Personbiler
Beschreibung: <strong>Ikke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien:</strong>• Mikrobiler - bilsegment A er bilklassen under minibil og den mindste klasse • Minibiler – bilsegment B er bilklassen mellem mikrobil og lille mellemklassebil • Lille mellemklassebil – bilsegment C er bilklassen som er større end bilsegment B, men mindre end en stor mellemklassebil • Stor mellemklasse – bilsegment D er bilklassen som er større end bilsegment C, men mindre end en øvre mellemklassebil • Øvre mellemklassebil – bilsegment E er bilklassen som er større end bilsegment D • Stationcar – biltype med bagklap og stort bagagerum Anslået maksimal værdi for kategori 1: 373.358.840 kr.<br><br>
Interne Kennung: 155106
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Los: LOT-0002
Titel: Kategori 2 – Arbejdsbiler
Beschreibung: <strong>Ikke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien:</strong><strong>• Korte vans </strong><strong>• Lange vans </strong><strong>• Mini busser </strong><strong><br></strong>Anslået maksimal værdi for kategori 2: 24.661.368 kr.<br><br><br><br>
Interne Kennung: 155107
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen
Los: LOT-0003
Titel: Kategori 3 – Arbejdsbiler til godsbefordring
Beschreibung: <strong>Ikke udtømmende liste over eksempler på typer af køretøjer omfattet af kategorien:</strong>• Firehjulstrukne ladvogne med enkeltkabine• Firehjulstrukne ladvogne med dobbeltkabine• Kassebiler med enkeltkabine Chassisbiler med enkeltkabine• Chassisbiler med dobbeltkabine• Varebil• Varevogn<br><br>Anslået maksimal værdi for kategori 3: 43.360.996 kr.<br><br>
Interne Kennung: 155108
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport