See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DB-CL-05 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Pucioasa, Fieni, Buciumeni, Moroeni, Pietroșița, Glodeni, Malu cu Flori
Beschreibung: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-05 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Pucioasa, Fieni, Buciumeni, Moroeni, Pietroșița, Glodeni, Malu cu Flori”, incluzand: A. Comuna Moroeni Obiect 1: Extindere front captare Galma (realizarea a doua foraje si conducte de legatura De 140mm, L=370m); Obiect 2: Reabilitare conducta de aductiune principala SZA Pucioasa - Fieni (De 450mm, L=3.900m); Obiect 3: Conducta de aductiune secundara Moroeni (De 200mm, L=555m); Obiect 4: Gospodarie de apă nouă pentru SA Moroeni – Pietrosita. B. Comuna Buciumeni Obiect 5: Conducta de aductiune secundara Buciumeni (De 160mm, L=120m); Obiect 6: Extindere gospodariei de apa GA Buciumeni. C. Comuna Glodeni Obiect 7: Conducta de aductiune secundara noua pentru alimentarea rezervoarelor din GA Glodeni (De 140mm, L=10.360m, din care L=5.662m UAT Branesti si L=4.698m UAT Glodeni). D. Comuna Malu cu Flori Obiect 8: Extindere si reabilitare front de captare Malu cu Flori (reabilitare 2 foraje, 1 foraj nou, conducta de legatura noua , L=180m PEID, PE100, RC, PN10 si reabilitare conducta existenta cu o lungime de L=180 m, PEID, PE100, RC, PN10); Obiect 9: Reabilitare conducta de aductiune (PEID RC PN16 PE100, L=3.010 m); Obiect 10: Statie de pompare in comuna Malu cu Flori. In cadrul contractului au fost definite urmatoarele sectoare: - Sector 1. Extindere front captare Galma; - Sector 2. Reabilitare conducta de aductiune principala; - Sector 3.. Conducta de aductiune secundara Moroeni; - Sector 4. Gospodarie noua pentru SA Moroeni-Pietrosita; - Sector 5. Conducta de aductiune secundara Buciumeni; - Sector 6. Extinderea gospodariei de apa GA Buciumeni; - Sector 7. Conducta de aductiune secundara noua pentru alimentarea rezervoarelor din GA Glodeni; - Sector 8. Extindere si reabilitare front de captare Malu cu Flori; - Sector 9. Reabilitare conducta de aductiune; - Sector 10. Statie de pompare in comuna Malu cu Flori Contractul include: a) Elaborare Proiect Tehnic in conformitate cu legislatia nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie; b) Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei; c) Lucrari de constructie; d) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; e) Testare si punere in functiune; f) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de proiectare a lucrarilor (inclusiv obtinerea Autorizatiei de Construire) este de 6 luni. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 16 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. NOTE: 1. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: DB-CL-05
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: II.2.4 Descrierea achizitiei publice Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-05 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Pucioasa, Fieni, Buciumeni, Moroeni, Pietroșița, Glodeni, Malu cu Flori”. Durata de proiectare și executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 22 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 285.516 lei, pentru racordarea obiectivelor la rețelele de electricitate. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken, 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau