620737-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Sanierungsarbeiten – Istandsættelse af flytteboliger Gulvarbejder drift 3 og 4
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIstandsættelse af flytteboliger Gulvarbejder drift 3 og 4
BeschreibungBoliggårdens udbyder 2 Kontrakter vedrørende Istandsættelse af flytteboliger; gulvarbejde for to driftsområder; 3 og 4. Der er tale om to Delaftaler, en for hvert Driftsområde. Boliggården er en almen boligforening, som udlejer ca. 6000 almene boliger fordelt i 4 driftsområder med i alt 50 boligafdelinger i Helsingør Kommune. Boligerne består af familieboliger, ældre- og ungdomsboliger. Nærværende udbud omfatter cirka halvdelen af Boliggårdens boliger. Ydelserne er nærmere beskrevet i Bilag 4. Ydelsesbeskrivelse og tilbudsliste samt Bilag 3. Kravspecifikation. Arbejdet udføres i nært samarbejde med Boliggården. Inden arbejdet påbegyndes, modtager Leverandøren en rekvisition og tilhørende synsrapport, hvor det fremgår, hvilke ydelser der skal udføres, hvilket er afhængig af vedligehold og eventuelt slitage i boligen. Det forventes, at de tildelte leverandører kan udføre presserende opgaver i alle 4 driftsområder.
Interne Kennung774063
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453100 Sanierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45432130 Bodenbelagsarbeiten, 45211341 Bau von Wohnungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Driftsområde 3, 1348 boliger i 12 boligafdelinger ca. 183 flytteboliger årligt.
BeschreibungKontrakt vedrørende Istandsættelse af flytteboliger; gulvarbejde i Driftsområde 3, 1348 boliger i 12 boligafdelinger ca. 183 flytteboliger årligt.
Interne Kennung792375
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Driftsområde 4, 1259 boliger i 10 boligafdelinger ca. 123 flytteboliger årligt.
BeschreibungKontrakt vedrørende Istandsættelse af flytteboliger; gulvarbejde i Driftsområde 4, 1259 boliger i 10 boligafdelinger ca. 123 flytteboliger årligt.
Interne Kennung792376