See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa, modernizacja budynków szpitalnych oraz doposażenie infrastruktury technicznej i medycznej w celu poprawy jakości i dostępności do kompleksowej opieki psychiatrycznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie przebudowy, modernizacji i adaptacji pawilonów nr 3, 4, 5, 9, 10 i 17, wraz z instalacjami, zagospodarowaniem terenu oraz przygotowaniem obiektów do montażu wyposażenia stałego niezbędnego do funkcjonowania komórek organizacyjnych. Realizacja inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu wartości historycznych i architektonicznych pawilonów wpisanych do rejestru zabytków oraz wartości historyczno-przestrzennych całego założenia szpitalnego ma umożliwić poprawę stanu technicznego i funkcjonalności obiektów, zwiększenie dostępności świadczeń psychiatrycznych oraz osiągnięcie minimalnych, mierzalnych efektów rzeczowych wskazanych w PFU. Realizację przedsięwzięcia należy przewidzieć w sposób sekwencyjny, zapewniający zachowanie ciągłości działalności jednostek organizacyjnych w możliwie najszerszym zakresie. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania wstępnej koncepcji etapowania robót wraz z określeniem niezbędnych rozwiązań buforowych umożliwiających czasowe przeniesienie funkcji medycznych, przy zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Zakres zamówienia obejmuje: 1) opracowanie wielobranżowej koncepcji programowo-przestrzennej; 2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym programu prac konserwatorskich, 3) uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, postanowień i decyzji administracyjnych, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę, pozwolenia Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz innych wymaganych przepisami prawa, 4) wykonanie robót budowlanych wraz z instalacjami, 5) wykonanie robót konserwatorskich, jeśli będą wynikać z decyzji Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, 6) wykonanie zagospodarowania terenu, w tym wykonanie wszystkich niezbędnych przyłączy i przebudowy infrastruktury technicznej, 7) dostawę, montaż oraz uruchomienie wyłącznie wyposażenia stałego, wbudowanego, instalacyjnego, technologicznego oraz urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektów, o ile zostały one wskazane w PFU albo wynikają z zatwierdzonej dokumentacji projektowej (zakup wyposażenia ruchomego, mebli ruchomych, aparatury medycznej i sprzętu medycznego nie stanowi przedmiotu zamówienia), 8) przeprowadzenie prób, pomiarów, rozruchów i szkoleń personelu, 9) przygotowanie dokumentacji powykonawczej, 10) zawiadomienie właściwych organów o zakończeniu robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Zamawiający przewiduje zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. Zamawiający przewiduje w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, możliwość udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego i stanowiących nie więcej niż 30 000 000,00 zł netto (słownie: trzydzieści milionów złotych). Warunkiem udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych zamówień jest okoliczność, że: - dotychczasowy wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonywania nowego zamówienia niż zamówienia podstawowego, - dotychczasowy wykonawca zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, - Zamawiający przeprowadzi z dotychczasowym wykonawcą negocjacje w trybie udzielenia zamówienia, określonym w art. 213 i nast. Ustawy PZP, w wyniku których zostanie w szczególności uzgodnione wynagrodzenie oraz termin wykonania takiego zamówienia. Postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasady „Nie czyń poważnych szkód” (Do No Significant Harm – DNSH), o której mowa w art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz zgodnie z art. 5 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 ustanawiającego Instrument na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej oraz realizacji robót budowlanych w sposób zapewniający brak znaczącego negatywnego oddziaływania inwestycji na cele środowiskowe określone w art. 9 Rozporządzenia (UE) 2020/852. Skarb Państwa-Minister Zdrowia udzielił dotacji na przedmiot zamówienia na podstawie umowy nr DOI/FM/SIS/PSYCH/2026/823/8 na udzielenie dotacji celowych na dofinansowanie realizacji programu inwestycyjnego pn. „Przebudowa, modernizacja budynków szpitalnych oraz doposażenie infrastruktury technicznej i medycznej w celu poprawy jakości i dostępności do kompleksowej opieki psychiatrycznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Interne Kennung: DZPU.2632.39.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111291 Erschließungsarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45313100 Installation von Aufzügen, 45400000 Baufertigstellung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie przebudowy, modernizacji i adaptacji pawilonów nr 3, 4, 5, 9, 10 i 17, wraz z instalacjami, zagospodarowaniem terenu oraz przygotowaniem obiektów do montażu wyposażenia stałego niezbędnego do funkcjonowania komórek organizacyjnych. Realizacja inwestycji, przy jednoczesnym zachowaniu wartości historycznych i architektonicznych pawilonów wpisanych do rejestru zabytków oraz wartości historyczno-przestrzennych całego założenia szpitalnego ma umożliwić poprawę stanu technicznego i funkcjonalności obiektów, zwiększenie dostępności świadczeń psychiatrycznych oraz osiągnięcie minimalnych, mierzalnych efektów rzeczowych wskazanych w PFU. Realizację przedsięwzięcia należy przewidzieć w sposób sekwencyjny, zapewniający zachowanie ciągłości działalności jednostek organizacyjnych w możliwie najszerszym zakresie. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania wstępnej koncepcji etapowania robót wraz z określeniem niezbędnych rozwiązań buforowych umożliwiających czasowe przeniesienie funkcji medycznych, przy zachowaniu bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Zakres zamówienia obejmuje: 1) opracowanie wielobranżowej koncepcji programowo-przestrzennej; 2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym programu prac konserwatorskich, 3) uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, postanowień i decyzji administracyjnych, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę, pozwolenia Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz innych wymaganych przepisami prawa, 4) wykonanie robót budowlanych wraz z instalacjami, 5) wykonanie robót konserwatorskich, jeśli będą wynikać z decyzji Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, 6) wykonanie zagospodarowania terenu, w tym wykonanie wszystkich niezbędnych przyłączy i przebudowy infrastruktury technicznej, 7) dostawę, montaż oraz uruchomienie wyłącznie wyposażenia stałego, wbudowanego, instalacyjnego, technologicznego oraz urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektów, o ile zostały one wskazane w PFU albo wynikają z zatwierdzonej dokumentacji projektowej (zakup wyposażenia ruchomego, mebli ruchomych, aparatury medycznej i sprzętu medycznego nie stanowi przedmiotu zamówienia), 8) przeprowadzenie prób, pomiarów, rozruchów i szkoleń personelu, 9) przygotowanie dokumentacji powykonawczej, 10) zawiadomienie właściwych organów o zakończeniu robót budowlanych i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.