620815-2025 - Wettbewerb
Polen – Dieselöl – „Dostawy oleju napędowego ON oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 na potrzeby stacji paliw ZGK Andrychów „
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawy oleju napędowego ON oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 na potrzeby stacji paliw ZGK Andrychów „
Beschreibung: 1. Wykonawca obowiązany jest do zapewnienia stałych dostaw, celem ciągłego zaspokojenia potrzeb Zamawiającego na paliwo. Celem umożliwienia obliczenia ceny ofertowej Zamawiający szacuje, że łączna ilość oleju napędowego ON określona łącznym zapotrzebowaniem w całym okresie obowiązywania umowy wynosi do 1000m³, a benzyny bezołowiowej Pb 95 do 500m³, 2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmniejszenia i zwiększenia ilości bazowej zamówienia do 30% . 3. Odbiór każdej partii przedmiotu dostawy następował będzie na terenie bazy Zamawiającego zlokalizowanej w Andrychowie przy ul. Batorego 24 w godzinach pracy Zamawiającego, przy udziale upoważnionych do tego wyznaczonych pracowników . 4. Odbiór dostarczonego przez Wykonawcę paliwa do zbiorników (podziemnych)magazynowych oleju napędowego ON oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 zostanie każdorazowo potwierdzony dokumentem WZ, podpisanym przez osoby uprawnione przez Zamawiającego, niezależnie od wystawienia dokumentu WZ . 5. Z uwagi na strategiczny charakter zamówienia opóźnienie dostawy niepoprzedzone stosownymi uzgodnieniami stron będzie bezwzględnie skutkowało naliczeniem kar umownych, a w przypadku powtarzających się uchybień również rozwiązaniem umowy z winy wykonawcy. Wymóg powyższy będzie traktowany przez Zamawiającego rygorystycznie. 6. Rozliczanie dostaw oleju napędowego ON oraz benzyny bezołowiowej Pb 95: -Rozliczenie oleju napędowego ON i benzyny bezołowiowej Pb95 pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będzie następowało w litrach w temperaturze referencyjnej +15°C w cenie z dnia tankowania paliwa z cysterny samochodowej do zbiorników(podziemnych) Zamawiającego. 7.Ceny bazowe określone w ofercie będą podlegały zmianom zgodnie ze zmianami cen hurtowych paliw ogłaszanymi przez PKN ORLEN S.A. wówczas gdy opublikuje je na swojej stronie internetowej
Interne Kennung: PA/05/KA/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132200 Verbleite Benzine
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej Pb95 sukcesywnie, partiami od dnia 01.01.2026 do 31.12.2026 r. na potrzeby stacji paliw Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. 2. Nazwa zadania: Dostawa oleju napędowego ON oraz benzyny bezołowiowej Pb95 na potrzeby stacji paliw Zakładu Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. 3. Opis zadania wraz z parametrami technicznymi: Zamówienie obejmuje dostawy, głównym przedmiotem zamówienia pod względem kosztowym jest dostawa oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 , do jego udzielenia stosuje się przepisy dotyczące dostaw. 4. Sukcesywna dostawa oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 od dnia 01.01.2026 od dnia 31.12.2026r . 5. Parametry dostaw oleju napędowego ON oraz benzyny bezołowiowej Pb 95 Olej napędowy: Powinien odpowiadać parametrom określonym w aktualnej na dzień złożenia oferty Normie PN-EN 590 oraz Rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 9 października 2008 r. (t.j.: Dz.U. z 2015 r. poz. 1680). Zamawiający przewiduje dostarczanie oleju napędowego właściwego do pory roku (letni, przejściowy, zimowy) . Warunki powyższe odnoszą się do każdej dostawy oleju napędowego w okresie realizacji zamówienia. Benzyna bezołowiowa 95 powinna spełnić - Wymagania jakościowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2015, poz. 1680), oraz zgodne z Polską Normą (PN) o parametrach nie gorszych niż według Polskiej Normy PN-EN 228+A1:2017-06 dla benzyny bezołowiowej. Rodzaj paliwa dostosowany do pory roku. Warunki powyższe odnoszą się do każdej dostawy benzyny bezołowiowej Pb 95 w okresie realizacji zamówienia. 6. Z uwagi na strategiczny charakter dostaw Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania rezerw interwencyjnych paliw rozumianych jako zabezpieczona w terminalu/składzie podatkowym/bazie paliw pojemność magazynowa odpowiadająca minimum wielkości zbliżonej do miesięcznego zapotrzebowania Zamawiających (Pb-40 m³ ,ON-80m³ ), która będzie uruchamiana w przypadku utrudnień logistycznych lub zablokowaniu dostaw paliw na terminal/skład. Rezerwa będzie składowana/przechowywana w terminalu/składzie/bazie paliw nadzorowanym przez podmiot posiadający koncesję na magazynowanie paliw ciekłych wydaną przez URE.
Menge: 1 500 000 Liter