620879-2026 - Ergebnis
Ungarn – Zerstörungsfreie Prüfungen – Kondenzátorok örvényáramos vizsgálata
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kondenzátorok örvényáramos vizsgálata
Beschreibung: Vállalkozási szerződés / Kondenzátorok örvényáramos vizsgálata A részletes műszaki feltételeket a Közbeszerzési dokumentum (a továbbiakban: KD) részét képező Közbeszerzési műszaki leírás (a továbbiakban: KML) tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 235351-2026
Interne Kennung: EKR000557562026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: BT-539, BT-733 blokkokban meghatározott értékelési szempontrendszer szerint.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71632200 Zerstörungsfreie Prüfungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Vizsgálati feladat Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. (Megrendelő) által üzemeltetett 1-4. blokkok turbinakondenzátorok hőátadó csöveinek örvényáramos vizsgálata a blokkok főjavításai során a 2026-2028 évek közötti időszakban, 2026-ban 2 blokkon, 2027-2028 években évente 3-3 blokkon. A teljesítés tervezett ütemezése, időbeli végrehajtása: 2026 év 4.blokk 2026 szeptember 2.blokk 2026 november 2027 év 3.blokk 2027 február 1.blokk 2027 augusztus 4.blokk 2027 november 2028 év 2.blokk 2028 február 3.blokk 2028 május 1.blokk 2028 november 2. A vizsgálat terjedelme Minden blokk 2 db kondenzátorral rendelkezik, egy kondenzátor pedig 4 modulból áll, tehát blokkonként 8 db kondenzátor modul (A, B, C, D, E, F, G, H modulok) található. Így mindösszesen, a 3 évre vonatkoztatva 16 db kondenzátor vizsgálatát jelenti. A vizsgálati mennyiség a hőátadó csövek 10%-a a csövek teljes hosszában. Egy modulban 10970 db cső található, így a mennyiég egy vizsgálatra vetítve, max. 6 munkanap alatt (blokkonként) körülbelül 8776 db cső vizsgálatát (műszaki minimumkövetelmény), azaz a szerződés ideje alatt összesen 70.208db cső vizsgálatát jelenti. Egy adott vizsgálat során a kijelölt vizsgálati területen felül ismételt vizsgálatot kell végrehajtani mindazon hőátadó csöveken, melyeken a korábbi évek vizsgálatai során regisztrálási határt elérő indikációt detektáltak. A hőátadó csövek hosszvarratos, ausztenites acélcsövek, a műszaki paramétereik a következők:  Külső átmérő: Ø22 mm  Falvastagság: 0,7 / 0,6 mm  Hossz: 9450 mm  Anyagminőség: A 249 TP 316 L A vizsgálandó csövek koordinátáit a Megrendelő minden esetben a vizsgálatot megelőzően, a Közbeszerzési eljárást megnyerő vállalkozóval (Vállalkozó) egyeztett határidőre átadja. A korábbi évek regisztrált indikációit tartalmazó adatbázist az adott kondenzátor első vizsgálatát megelőzően a Megrendelő szintén átadja a Vállalkozó részére. A vizsgálatra blokkonként rendelkezésre álló idő maximum 6 munkanap (6x12 óra).* *Értékelési szempont. A vizsgálatok nappalos munkarendben, 6:00 -18:00 között végezhetők. 3. A vizsgálattal és a vizsgáló berendezéssel szemben támasztott követelmények A vizsgálatnak a korrózió okozta, pontszerű vagy repedés jellegű anyagfolytonossági hiány valamint a kondenzálódó gőz eróziójából adódó falvastagság csökkenés kimutatására kell alkalmasnak lennie. A kötelező regisztrálási határon az adott cső falvastagságának 25%-át elérő mélységű indikációt értjük (RH). A hibahatár (dugózási kritérium) a falvastagság 50%át meghaladó mélységű indikáció.  Az örvényáramos vizsgálatot többfrekvenciás adatgyűjtő berendezéssel, egyidejűleg minimum két frekvenciát alkalmazva, minden frekvencián abszolút és differenciál módban, belső csővizsgáló szondával kell végrehajtani.  Kiegészítő vizsgálatként a Vállalkozó alkalmazhat forgó- vagy tömbszondával végrehajtott örvényáramos vizsgálatot is.  Alkalmasnak kell lennie mind a csövek belső felülete felől, mind a külső felülete felől kezdődő (kiinduló), vagy már a teljes keresztmetszeten átmenő hibák detektálására. Alkalmasnak kell lennie a korróziós anyagfolytonossági hiányok térbeli pozíciójának, gőzerózió esetén pedig a károsodott csőszakasz meghatározására.  A szondák előtolása végezhető kézi vagy gépi módszerrel egyaránt.  A rendszer legyen képes eltárolni az örvényáramos adatokat, ami lehetővé teszi az adatok visszakereshetőségét és későbbi ismételt kiértékelésüket. Ezeket az adatokat a Vállalkozónak a vizsgálat végeztével digitális formában át kell adnia a Megrendelő részére. A vizsgálat során betartandó szabványokat a Közbeszerzési Műszaki Leírás (KML) 4. pontja tartalmazza. 4. A vizsgálat dokumentálása A vizsgálatról jelentést (final report) kell készíteni, amelyet a Szerződésben foglaltak szerint kell aláírva átadni a Megrendelőnek. 5. A vizsgálattal kapcsolatos egyéb követelmények, körülmények, Megrendelői szolgáltatások  Tekintettel arra, hogy a vizsgálatokat egy atomerőmű kritikus rendszerében kell elvégezni, mely munkavégzésekre szigorú külső és belső szabályok vonatkoznak, ezért a vizsgálatok elvégzésére megadott örvényáramos anyagvizsgáló rendszer vagy kereskedelmi forgalomban megtalálható, vagy saját fejlesztésű, de már vizsgálatokban részt vett eszköz lehet. Saját fejlesztésű új eszköz, melyet éles körülmények között munkavégzésre még nem alkalmaztak, használata nem megengedett.  Megrendelő a Szerződésben leírt feladat elvégzéséhez az alábbiakat biztosítja: A vizsgálati terület előkészítése, mosatása és szárítása, állványzat felállítása, áramforrás (230 V). A felsoroltakon kívül a Megrendelő nem biztosít egyéb felszerelést a Vállalkozó részére.  A modulokban nagyfeszültségről működtetett eszközök nem használhatóak, a vizsgálathoz szükséges összes eszköz és berendezés csak törpefeszültségű áramforrásról, vagy elválasztó transzformátorról működtethető. A munkaterületen csak a Megrendelő által bevizsgált és engedélyezett rádiófrekvenciás eszköz használható. Mobil kommunikációs eszközök használata a Gépház területén tilos!  Egyidőben 2 modulban végezhető munkavégzés!  Megrendelő az alábbiakban megadja a bemunkálandó hiányok méreteit. A próbatestet a Vállalkozónak kell legyártania/legyártatnia, és tanúsítvánnyal igazolja a próbatest befoglaló- és hibaméreteit. 6. Műszaki minimumkövetelmény: A vizsgálati mennyiség a hőátadó csövek 10%-a a csövek teljes hosszában. Egy modulban 10970 db cső található, így a mennyiég egy vizsgálatra vetítve, max. 6 munkanap alatt (blokkonként) körülbelül 8776 db cső vizsgálatát jelenti, melyet a Vállalkozónak teljesítenie kell (műszaki minimumkövetelmény). A további műszaki feltételeket a rendelkezésre bocsátott KML tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000557562026/1