62089-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z terenu Gminy Andrespol
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z terenu Gminy Andrespol
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych w okresie 01 marca 2026r. (lub od dnia zawarcia umowy – jeżeli zawarcie umowy nastąpi po dniu 01 marca 2026r.) do dnia 30 listopada 2027r.: 1) powstających na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy z obszaru Gminy Andrespol, z wyłączeniem odpadów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz z nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomościach wykorzystywanych w celach rekreacyjno-wypoczynkowych przez część roku. 2) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (zwanym dalej PSZOK) mieszczącego się w Kraszewie przy ul. Ekologicznej 5. 3) przeterminowanych leków z aptek w Andrespolu przy ul. Rokicińskiej 125 (centrum handlowe), przy ul. Projektowanej 16 i przy ul. Rokicińska 124, Wiśniowa Góra ul. Tuszyńska 58a. Zamawiający informuje, że liczba punktów aptecznych w trakcie realizacji umowy może ulec zmianie. w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), treścią uchwały z dnia 25 czerwca 2019 r. Sejmiku Województwa Łódzkiego Nr IX/149/19 zmieniającą uchwałę w sprawie wykonania Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Łódzkiego na lata 2016-2022 z uwzględnieniem lat 2023-2028 oraz treścią obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie Andrespol. 2. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) odbioru i zagospodarowania całej ilości odpadów komunalnych wytworzonych na wskazanych w ust. 1 pkt. 1 nieruchomościach, w szczególności: a. zmieszanych odpadów komunalnych i pozostałości z segregacji odpadów, b. papieru i tektury, c. szkła, d. tworzyw sztucznych, metali, odpadów wielomateriałowych, e. bioodpadów, f. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, g. odpadów wielkogabarytowych, h. zużytych opon, i. przeterminowanych leków, j. odzieży i tekstyliów, k. inne, w tym odpady wskazane szczegółowo w poszczególnych częściach niniejszego opisu przedmiotu zamówienia (katalog odpadów jest otwarty) - w ramach realizacji usług wykonawca będzie zobowiązany do odbioru wyłącznie odpadów komunalnych, których odbiór stanowi działalność podlegającą wpisowi do rejestru działalności regulowanej zgodnie z art. 9b i następne ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, l. odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek. 2) odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się w Kraszewie przy ul. Ekologicznej 5, w szczególności: a. budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych oraz wielkogabarytowych b. biodegradowalnych c. opakowań z papieru i tektury, opakowań z tworzyw sztucznych, szkła, leków, chemikaliów i odpadów problematycznych (świetlówki, gaśnice, baterie, puszki po farbach, lakierach, aerozolach, zużytych smarów, olei, klejów) d. zużytych opon e. urządzeń elektrycznych i elektronicznych f. odzieży i tekstyliów 3) Odbierania przeterminowanych leków z aptek w Andrespolu przy ul. Rokicińskiej 125 (centrum handlowe), przy ul. Projektowanej 16 i przy ul. Rokicińska 124, Wiśniowa Góra ul. Tuszyńska 58a. 3. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisano w Załączniku nr 2 do SWZ.
Interne KennungRRP.ZP.271.6232.01.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001