620945-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen – Servicii de colectare, transport si eliminare finala a deseurilor medicale cu furnizare de ambalaje
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de colectare, transport si eliminare finala a deseurilor medicale cu furnizare de ambalaje
Beschreibung: Acord cadru de servicii privind achizitionarea de Servicii de colectare, transport si eliminare finala a deseurilor medicale cu furnizare de ambalaje pe un singur lot, pentru 48 de luni, dupa cum urmeaza: Poz.1 Deseurile intepatoare-taietoare: 18.01.01 - Cantitate minima 19200 kg si Cantitate maxima 38400 kg; Poz.2 Deseurile anatomo-patologice : 18 01 02 fragmente si organe umane, inclusiv recipiente de sange si sange (cu exceptia 18 01 03*) - Cantitate minima 19200 kg si Cantitate maxima 48000 kg; Poz.3 Deseurile infectioase: 18 01 03* - Cantitate minima 312000 kg si Cantitate maxima 480000 kg; Poz.4 Deseuri nepericuloase ce pot fi asimilabile celor menajere: 18.01.04 - Cantitate minima 96000 kg si Cantitate maxima 48000 kg; Poz.5 Deseuri chimice (altele decat cele specificate la 180106) 18 01 07* - Cantitate minima 2400 kg si Cantitate maxima 4800 kg; Poz.6 Medicamente citotoxice si citostatice: 18 01 08* - SPITAL - Cantitate minima 12000 kg si Cantitate maxima 24000 kg; Poz.7 Medicamente citotoxice si citostatice: 18 01 08* - POPULATIE - Cantitate minima 240 kg si Cantitate maxima 480 kg; Poz.8 Deseuri medicamente (altele decat cele specificate la 18 01 08) SPITAL: 18.01.09 - Cantitate minima 95 kg si Cantitate maxima 240 kg; Poz.9 Deseuri medicamente (altele decat cele specificate la 18 01 08) POPULATIE : 18.01.09 - Cantitate minima 240 kg si Cantitate maxima 480 kg, care se va incheiea cu un singur operator economic. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de minim 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (www.e-licitatie.ro).
Interne Kennung: 4283929_2026_PAAPD1634840
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90524400 Einsammlung, Transport und Beseitigung von Krankenhausabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Servicii de colectare, transport si eliminare finala a deseurilor medicale cu furnizare de ambalaje pe un singur lot, pentru 48 de luni, dupa cum urmeaza: Poz.1 Deseurile intepatoare-taietoare: 18.01.01 - Cantitate minima 19200 kg si Cantitate maxima 38400 kg; Poz.2 Deseurile anatomo-patologice : 18 01 02 fragmente si organe umane, inclusiv recipiente de sange si sange (cu exceptia 18 01 03*) - Cantitate minima 19200 kg si Cantitate maxima 48000 kg; Poz.3 Deseurile infectioase: 18 01 03* - Cantitate minima 312000 kg si Cantitate maxima 480000 kg; Poz.4 Deseuri nepericuloase ce pot fi asimilabile celor menajere: 18.01.04 - Cantitate minima 96000 kg si Cantitate maxima 48000 kg; Poz.5 Deseuri chimice (altele decat cele specificate la 180106) 18 01 07* - Cantitate minima 2400 kg si Cantitate maxima 4800 kg; Poz.6 Medicamente citotoxice si citostatice: 18 01 08* - SPITAL - Cantitate minima 12000 kg si Cantitate maxima 24000 kg; Poz.7 Medicamente citotoxice si citostatice: 18 01 08* - POPULATIE - Cantitate minima 240 kg si Cantitate maxima 480 kg; Poz.8 Deseuri medicamente (altele decat cele specificate la 18 01 08) SPITAL: 18.01.09 - Cantitate minima 95 kg si Cantitate maxima 240 kg; Poz.9 Deseuri medicamente (altele decat cele specificate la 18 01 08) POPULATIE : 18.01.09 - Cantitate minima 240 kg si Cantitate maxima 480 kg, care se va incheiea cu un singur operator economic. - Conform cerintelor solicitate din caietul de sarcini, cantitatile solicitate se regasesc in caietul de sarcini anexa la documentatie de atribuire
Interne Kennung: 1
620945-2026 - Competition
Romania – Collection, transport and disposal of hospital waste – Servicii de colectare, transport si eliminare finala a deseurilor medicale cu furnizare de ambalaje
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4283929_2026_PAAPD1634840
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90524400 Collection, transport and disposal of hospital waste
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1