2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Bieżące utrzymanie sieci dróg wraz z obiektami inżynierskimi, których zarządcą jest Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej”
Beschreibung: I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiot zamówienia został określony w przedmiarze robót oraz Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych i w jego zakres wchodzi: 1.1. usuwanie pojedynczych i grupowych ubytków nawierzchni jezdni, chodników, parkingów, placów, zatok itp. elementów pasa drogowego, 1.2. przebudowa, naprawa otwartych i przewodowych urządzeń odwadniających na odcinkach dróg, o ile wymagać będzie tego zakres bieżącego utrzymania, 1.3. usuwanie skutków działania żywiołów, nadzwyczajnych zagrożeń środowiska itp. w pasie drogowym 1.4. prac konserwacyjnych obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, przepusty) 1.5. odtwarzanie poboczy dróg, 1.6. przebudowa nawierzchni dróg w granicach wydzielonego pasa drogowego, 1.7. przebudowa chodników i uzupełnianiu brakujących odcinków ciągów pieszych, zatok parkingowych, miejsc postojowych dla samochodów itp. 1.8. frezowanie i układanie nawierzchni asfaltowej na odcinkach jezdni wskazanych przez zamawiającego, o ile wymagać będzie tego stan techniczny nawierzchni, 1.9. utwardzanie/wyrównanie nawierzchni dróg dojazdowych, parkingów, placów, zatok itp. elementów pasa drogowego, 1.10. wymiana istniejących krawężników, obrzeży lub zabudowa nowych , 2. Roboty należy zrealizować zgodnie z postanowieniami umowy oraz dokumentacją stanowiącą jej integralną część, tj. ofertą Wykonawcy wraz z kosztorysem ofertowym sporządzonym przez Wykonawcę, dokumentacją przetargową, w tym STWOiR i przedmiarami robót, przestrzegając : 2.1. wymogów Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót 2.2. zasad wiedzy technicznej, sztuki budowlanej i przepisów prawa. 3. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z: 3.1. Ustawą z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2024r., poz.725 ze zm.); 3.2. Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2024r. poz. 1251 z zm. ); 3.3. Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jednolity Dz. U. z 2003r., Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.). 4. Rozwiązania równoważne 4.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 4.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 4.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4.4. Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej. 4.5. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i zatwierdzenia. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę. II. GWARANCJA I RĘKOJMIA 1. Na przedmiot niniejszego zamówienia ustala się 48 miesięczny okres gwarancji jakości i rękojmi za wady dla robót brukarskich oraz 24 miesiące dla pozostałych robót licząc od dnia zatwierdzenia protokołu odbioru technicznego robót. III. PERSONEL OBCOJĘZYCZNY W przypadku zatrudnienia przez Wykonawcę personelu obcojęzycznego, Wykonawca zapewni ciągłą możliwość porozumiewania się personelu Zamawiającego z personelem Wykonawcy w języku polskim. IV. UBEZPIECZENIE OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ 1. Wykonawca w okresie realizacji przedmiotu umowy musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę niż nie mniejszą niż 8.000.000,00 zł (słownie: osiem milionów złotych). Nie później niż w ostatnim dniu ważności ubezpieczenia Wykonawca przedstawi Zamawiającemu kopię polisy lub innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności o przedłużonym terminie ważności. 2. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania nieprzerwanej ochrony ubezpieczeniowej w całym okresie obowiązywania umowy. 3. W przypadku zmiany terminu obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązany jest przedłużyć ważność ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności do dnia obowiązywania umowy. 4. Szczegółowe zapisy dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej regulują zapisy § 15 projektowanych postanowień umownych stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.WIR.271.4.44.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust.4 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZP.WIN.271.4.44.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy