62097-2024 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht – Levering af arealvedligeholdelse til Aarhus Vand A/S
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af arealvedligeholdelse til Aarhus Vand A/S
Beschreibung: I henhold til Forsyningsvirksomhedsdirektivet, udbød Aarhus Vand vedligeholdelse af grønne arealer på regnvandsbassiner, renseanlæg, pumpestationer, vandværker og beholderanlæg, boringer samt domicil. Opgaven består i at udføre grøn vedligeholdelse, der både overholder gældende lovgivning på de tekniske anlæg, og som udvikler de grønne områder i en bæredygtig retning. Der skal udføres græsslåning og pleje af beplantning, ukrudtsbekæmpelse på belægninger, bekæmpelse af invasive arter og skadedyr. Der skal også udføres vintervedligehold på renseanlæg, udvalgte vandværker, beholderanlæg og pumpestationer.
Interne Kennung: Levering af arealvedligeholdelse til Aarhus Vand A/S
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht
5. Los
Los: LOT-0000