2. Verfahren
Verfahren
Titel: Parkeertoezicht blauwe zone Lebbeke
Beschreibung: De gemeente Lebbeke beschikt over zones met beperkte parkeertijd, hierna de blauwe zones genoemd. Deze zones hebben tot doel de beschikbare parkeerplaatsen op het openbaar domein op een evenwichtige wijze te beheren, langdurig parkeren op plaatsen met een hoge parkeerdruk te vermijden en de rotatie van voertuigen te bevorderen ten voordele van bewoners, bezoekers, handelaars en andere gebruikers van het gemeentelijk centrumgebied. Onderhavige opdracht wordt uitdrukkelijk gekwalificeerd als een overheidsopdracht voor diensten in de zin van de Wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten. De opdracht heeft betrekking op het verlenen van diensten inzake parkeertoezicht, administratieve opvolging, verwerking van vaststellingen, inning, klachtenbehandeling, rapportering en ondersteuning van het gemeentelijk parkeerbeleid. De opdracht wordt niet geplaatst als een concessieovereenkomst. Er wordt aan de opdrachtnemer geen recht verleend om een dienst op eigen economisch risico te exploiteren. De gemeente blijft verantwoordelijk voor het parkeerbeleid, de toepasselijke reglementering, de afbakening van de zones, de vaststelling van de tarieven en de voorwaarden waaronder deze worden toegepast. De opdrachtnemer treedt op als externe dienstverlener die de in het bestek omschreven prestaties uitvoert onder toezicht van de gemeente en overeenkomstig de voorwaarden van het bestek. De wijze waarop de geïnde bedragen financieel worden verrekend of doorgestort, doet geen afbreuk aan deze kwalificatie als overheidsopdracht voor diensten. De opdrachtnemer draagt enkel de normale uitvoeringsrisico’s die verbonden zijn aan de correcte uitvoering van de opdracht, maar geen exploitatierisico dat kenmerkend is voor een concessie. Voor de daadwerkelijke opvolging van deze parkeerregeling wenst de gemeente Lebbeke een beroep te doen op een gespecialiseerde externe dienstverlener. De opdracht heeft tot doel een correcte, continue, klantgerichte en niet-discriminerende controle te verzekeren op de naleving van de regels inzake parkeren in de blauwe zones. De dienstverlening moet worden uitgevoerd overeenkomstig de toepasselijke wegverkeerswetgeving, de Wegcode, de gemeentelijke belasting- en/of belastingreglement, politiereglementen, de regelgeving inzake gegevensbescherming en alle overige toepasselijke federale, gewestelijke en lokale regelgeving. De opdracht omvat in hoofdzaak het uitvoeren van parkeertoezicht in de blauwe zones op het grondgebied van de gemeente Lebbeke. Dit omvat onder meer de controle op het naleven van de toegelaten parkeerduur, de controle op het correcte gebruik van de parkeerschijf, het uitschrijven van vergoedingen overeenkomstig het gemeentelijk belastingreglement, de administratieve verwerking en opvolging van de uitgeschreven vergoedingen, de inning van deze belasting, de behandeling en opvolging van klachten, het inzetten van voldoende en behoorlijk opgeleide parkeerwachters en het periodiek rapporteren aan het gemeentebestuur. De opdrachtnemer staat tevens in voor alle noodzakelijke hard- en software die vereist is voor een digitale, efficiënte en traceerbare verwerking van de controles, vaststellingen, vergoedingen, klachten en rapporteringen. De parkeerwachters die worden ingezet moeten duidelijk herkenbaar zijn, professioneel en klantvriendelijk optreden, voldoende kennis hebben van de toepasselijke parkeerreglementering, Nederlandstalig zijn en werken volgens een roterend systeem, zodat voorspelbaarheid en gewenning worden vermeden. De gemeente blijft verantwoordelijk voor het vaststellen van de geldende parkeerregeling, de toepasselijke belastingtarieven en de voorwaarden waaronder deze worden toegepast. De opdrachtnemer past deze tarieven en voorwaarden strikt, uniform en zonder discriminatie toe. De gemeente staat daarnaast in voor het plaatsen en onderhouden van de noodzakelijke verkeerssignalisatie en wegmarkeringen, het tijdig meedelen van wijzigingen aan aanvullende verkeersreglementen en het bezorgen van eventuele vrijstellingen of uitzonderingen aan de opdrachtnemer. De opdrachtnemer staat in voor een professionele klachtenbehandeling. Op elke bon moeten minstens duidelijke contactgegevens worden vermeld waarlangs betwistingen of vragen kunnen worden ingediend. Klachten moeten binnen de in het bestek bepaalde termijn worden behandeld en de opdrachtnemer houdt een digitaal klachtenregister bij dat op eenvoudig verzoek aan de gemeente wordt bezorgd. De uitvoering van de opdracht vereist een gespreide, regelmatige en niet-voorspelbare controleaanpak. De controles worden georganiseerd op verschillende weekdagen en tijdstippen, met zowel voor- als namiddagcontroles. Het bestek voorziet minstens vier controledagen per week, controles van ongeveer 300 parkeerplaatsen per ronde en minstens één zaterdagcontrole per maand. De controles gebeuren in beginsel van maandag tot en met zaterdag tussen 09.00 uur en 18.00 uur, met uitsluiting van zon- en feestdagen, 11 juli en andere dagen waarop het gemeentebestuur verzoekt geen controles uit te voeren. Gedurende de uitvoering van de opdracht wordt voorzien in periodiek overleg tussen de gemeente en de opdrachtnemer. Tijdens dit overleg worden onder meer de uitgevoerde controles, de spreiding van de controlemomenten, het aantal vastgestelde overtredingen, klachten en meldingen en eventuele optimalisaties van het parkeerbeleid besproken. De opdrachtnemer bezorgt jaarlijks een verslag met minstens een overzicht van de uitgevoerde controles, het aantal uitgeschreven vergoedingen, de inningstoestand, de openstaande dossiers, het aantal behandelde klachten en eventuele suggesties ter verbetering van de werking. Alle documenten, gegevens, rapporten en bestanden die in het kader van deze opdracht worden opgemaakt of verzameld, komen toe aan de gemeente. De opdrachtnemer behandelt alle persoonsgegevens overeenkomstig de toepasselijke regelgeving inzake gegevensbescherming en mag deze gegevens uitsluiten...
Interne Kennung: PPP099-458/6137/2026/152
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98351100 Dienstleistungen von Parkplätzen/-häusern
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2026/152_1