2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud af kontrakt vedrørende drift af national organ for uddannelse- evaluering og autorisation inden for forordning 2024/573 med dertilhørende gennemførelsesforordninger
Beschreibung: I henhold til forordning 2024/573 med dertilhørende gennemførelsesforordninger, skal der i alle medlemslande oprettes nationale uddannelses-, evaluerings-, og autorisationsorganer, som skal sikre, at forordningerne inden for dette område overholdes, og dermed at de medarbejdere og virksomheder, der arbejder inden for området med fluorholdige drivhusgasser, har de nødvendige kompetencer og dermed kan sikre overholdelse af reglerne.Formålet med denne kontrakt er således, at sikre driften af et nationalt organ for autorisation, uddannelse, og evaluering, samt alle dertilhørende forpligtelser.
Interne Kennung: 2024-96033
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80521000 Mit Ausbildungsprogrammen verbundene Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80531100 Fachausbildung, 80531200 Technische Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0000