621087-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Abwasserkanäle – CL 3 Retele de canalizare in localitatile: Sapoca, Matesti, Cernatesti, Zarnestii de Slanic, Fulga, Beceni, Margariti, Valea Parului, Izvoru Dulce, Gura Dimienii, Dogari. Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CL 3 Retele de canalizare in localitatile: Sapoca, Matesti, Cernatesti, Zarnestii de Slanic, Fulga, Beceni, Margariti, Valea Parului, Izvoru Dulce, Gura Dimienii, Dogari. Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni
Beschreibung: Contractul implica activitati de proiectare si executie pentru: - Obiect 1.1 – Retele de canalizare in localitatea Sapoca - Obiect 1.2 – Retele de canalizare in localitatea Matesti - Obiect 2.1 – Retele de canalizare in localitatea Cernatesti - Obiect 2.2 – Retele de canalizare in localitatea Zarnestii de Slanic - Obiect 2.3 – Retele de canalizare in localitatea Fulga - Obiect 3.1 – Retele de canalizare in localitatea Beceni - Obiect 3.2 – Retele de canalizare in localitatea Margariti - Obiect 3.3 – Retele de canalizare in localitatea Valea Parului - Obiect 3.4 – Retele de canalizare in localitatea Izvoru Dulce - Obiect 3.5 – Retele de canalizare in localitatea Gura Dimienii - Obiect 3.6 – Retele de canalizare in localitatea Dogari - Obiect 4.1 – Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni Activitatile contractului includ: a) Activitatile de proiectare fac referire la proiectul tehnic detaliat pentru retele de canalizare noi si statie de epurare. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi expertize, memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor de constructie. b) Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei . c) Lucrari de constructie. d) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice. e) Furnizarea si montarea de echipamente de laborator f) Testare si punere in functiune. g) Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si asigurarea integrarii echipamentelor din camp in SCADA local si transmiterea datelor in SCADA. h) Monitorizarea functionarii lucrarilor si acordarea de asistenta/ consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar. i) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile. j) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului. Valoarea estimata a achizitiei sectoriale este de: 103.987.079 lei fara T.V.A. Valoarea estimată a contractului nu include “cheltuieli diverse și neprevăzute”. Suma aferenta procentului de diverse si neprevazute, astfel cum acestea au fost definite in Devizul General este de 10.133.869 lei si nu este cuprinsa in valoarea estimata a contractului sectorial. Numarul de zile până la care operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 36 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare, o singura data cu 21 de zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: CL 3 POIM
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contractul de lucrari cuprinde proiectare si executie pentru: Sector 1: UAT SAPOCA – Retele de canalizare in localitatile Sapoca, Matesti: Obiect 1.1: Retele de canalizare in localitatea Sapoca Obiect 1.2: Retele de canalizare in localitatea Matesti Sector 2: UAT CERNATESTI – Retele de canalizare in localitatile Cernatesti, Zarnestii de Slanic, Fulga: Obiect 2.1: Retele de canalizare in localitatea Cernatesti Obiect 2.2: Retele de canalizare in localitatea Zarnestii de Slanic Obiect 2.3: Retele de canalizare in localitatea Fulga Sector 3: UAT BECENI – Retele de canalizare in localitatile Beceni, Margariti, Valea Parului, Izvoru Dulce, Gura Dimienii, Dogari: Obiect 3.1: Retele de canalizare in localitatea Beceni Obiect 3.2: Retele de canalizare in localitatea Margariti Obiect 3.3: Retele de canalizare in localitatea Valea Parului Obiect 3.4: Retele de canalizare in localitatea Izvoru Dulce Obiect 3.5: Retele de canalizare in localitatea Gura Dimienii Obiect 3.6: Retele de canalizare in localitatea Dogari Sector 4: UAT BECENI – Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni: Obiect 4.1: Statie de epurare ape uzate in localitatea Beceni - Capacitatea statiei va fi de 2394 LE. Apa epurata va fi deversata in raul Slanic. Pentru toate obiectivele de investitie mai sus mentionate se vor executa urmatoarele activitati: - Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice. - Furnizarea si montarea de echipamente de laborator - Testare si punere in functiune. - Realizarea tuturor lucrarilor necesare pentru automatizarea si transmiterea datelor, in SCADA local si SCADA regional. - Monitorizarea functionarii lucrarilor si acordarea de asistenta/ consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar. - Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de minim 1095 zile. - Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31120000 Generatoren, 39300000 Diverse Ausrüstungen, 42961200 Scada oder gleichwertiges Radiotelemetriesystem, 45000000 Bauarbeiten, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau