621118-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Bauarbeiten – MATE Főépület együttes külső felújítása
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATE Főépület együttes külső felújítása
Beschreibung: Vállalkozási szerződés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Gödöllő, Páter Károly u. 1. Főépület együttes külső felújítására, tető- és homlokzat rekonstrukció (Aula, Szemináriumi szárny, Főépület) (hrsz. 4940) A 2100 Gödöllő, Páter Károly u. 1. Hrsz.: 4940 cím alatti épület műemlék épületnek minősül. Műemléki törzsszám: 11124.
Interne Kennung: EKR002017202023
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Vállalkozási szerződés a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Gödöllő, Páter Károly u. 1. Főépület együttes külső felújítására, tető- és homlokzat rekonstrukció (Aula, Szemináriumi szárny, Főépület) (hrsz. 4940) A 2100 Gödöllő, Páter Károly u. 1. Hrsz.: 4940 cím alatti épület műemlék épületnek minősül. Műemléki törzsszám: 11124. Örökségvédelmi hatósági engedélyek: PE/ETDR-EP/1183-5/2023. PE/ETDR-EP/1185-4/2023 PE/ETDR-EP/13732-2/2023 A felújítás célja az egyetemi Főépület tetőszerkezetének megjavítása (~5500 m2), a tetőszerkezet szerepének tartós jó állapotba hozása, egyúttal egységes külső megjelenésének megteremtése. A felújítás során, az elkészült statikai megerősítési tervek alapján a meglévő ácsszerkezetet meg kell erősíteni, a szükséges elemeket ki kell cserélni. Az épület pala és lemezfedése teljesen megújul, a csatornák, kibúvók cseréje megtörténik. Ehhez a tetőfelépítményhez csatlakozik további öt terasztető, melynek szigetelését szintén jelen munka keretében kell elvégezni (~320 m2). Ezen felül a műszaki tartalom részét képezi a Főépület homlokzatainak felújítása (~16300 m2), a műemlék jellegű alkotások restaurálási terv szerinti rekonstrukciója. További felújítási cél az Szemináriumi szárny vakolt felületeinek újravakolása (~4000 m2), illetve a nagy Aula épületszárny korábbi felújítás által nem érintett részeinek javítása, felújítása (tetőfelépítmény, előlépcső, kiugró födém alsó felülete, hozzávetőlegesen 4100 m2). A tervezett felújítás jelentős bontási munkálatokkal jár, elsősorban a meglévő, azbeszttartalmú palafedés, fedélszék részleges, illetve terasztetők burkolatszerkezetének bontása miatt, amely hozzávetőlegesen 2200 m3 építési törmelék bontását és elszállítását jelenti. Teljesen megújul az épület villámhárítása. Örökségvédelmi engedély köteles építési beruházás. A felújítás során az örökségvédelmi engedély határozatában foglaltakat figyelembe kell venni. A jelen pontban meghatározott mennyiségek tájékoztató jellegűek, további információkat a közbeszerzési dokumentumok és a műszaki leírás (tervdokumentáció, költségvetések) tartalmaz. AK a KD műszaki leírásának részeként árazatlan költségvetést biztosít AT-nek. AT-nek részletes ajánlatot kell tenniük az árazatlan költségvetés kitöltésével. A tételes költségvetési kiírásban szereplő mennyiségek tájékoztató jellegűek. AT ajánlatában megajánlott egyösszegű nettó ajánlati ár, mint átalányárért teljes körűen vállalkozik a beszerzés tárgyának megvalósítására. Szerződéstervezetben nevesített jogcímeken felül AT egyéb címen díjazásra nem tarthat igényt, sem ajánlattétel során, sem későbbiekben a kivitelezés alatt semmilyen formában sem hivatkozhat a mennyiségekkel kapcsolatos félreértésre vagy tévedésre. 321/ 2015. (X. 30.) Korm. r. 46.§(3) bek. alapján különösen: ha a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása alapján ajánlatkérő hivatkozott meghatározott gyártmányú vagy eredetű dologra, illetve konkrét eljárásra, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, vagy védjegyre, szabadalomra, tevékenységre, személyre, típusra vagy adott származásra vagy gyártási folyamatra, úgy ezen megnevezések mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés minden esetben értendő. Továbbiak a KD-ban.
Interne Kennung: EKR002017202023/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45410000 Putzarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen