621131-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Mess-, Prüf- und Kontrollgeräten – Acorduri-cadru având ca obiect prestarea de servicii de etalonare (calibrare) și reparatie pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție (coduri CPV: 50410000-2 si 50433000-9)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acorduri-cadru având ca obiect prestarea de servicii de etalonare (calibrare) și reparatie pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție (coduri CPV: 50410000-2 si 50433000-9)
Beschreibung: Acorduri-cadru având ca obiect prestarea de servicii de etalonare (calibrare) și/sau reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție (coduri CPV: 50410000-2 si 50433000-9), în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini, respectiv prestarea de: 1. Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca NARDA STS – Lotul nr. 1; 2. Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca AMPLIFIER RESEARCH – Lotul nr. 2; 3. Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca VIAVI (fost JDSU) – Lotul nr. 3; 4. Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca BIRD TECHNOLOGIES – Lotul nr. 4; 5. Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca KEYSIGHT TECHNOLOGIES – Lotul nr. 5; 6. Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca ROHDE&SCHWARZ – Lotul nr. 6. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări: în a 11-a zi înainte de termenul limită de stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor. Nu se vor încheia contracte subsecvente care să se deruleze pe o perioadă mai mare de 24 de luni și, prin urmare, nu sunt aplicabile dispozițiile art. 222^2 alin. (9) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, referitoare la ajustarea/revizuirea prețurilor.
Interne Kennung: CC06/2022
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50410000 Reparatur und Wartung von Mess-, Prüf- und Kontrollgeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca NARDA STS – Lotul nr. 1
Beschreibung: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca NARDA STS, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca AMPLIFIER RESEARCH – Lotul nr. 2
Beschreibung: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieşite din perioada de garanţie marca AMPLIFIER RESEARCH, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca VIAVI (fost JDSU) – Lotul nr. 3
Beschreibung: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieşite din perioada de garanţie marca VIAVI (fost JDSU), în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 50413000 Reparatur und Wartung von Kontrollgeräten
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca BIRD TECHNOLOGIES – Lotul nr. 4
Beschreibung: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieşite din perioada de garanţie marca BIRD TECHNOLOGIES, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca KEYSIGHT TECHNOLOGIES – Lotul nr. 5
Beschreibung: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieşite din perioada de garanţie marca KEYSIGHT TECHNOLOGIES (fost Agilent Technologies), în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieșite din perioada de garanție marca ROHDE&SCHWARZ – Lotul nr. 6.
Beschreibung: Servicii de etalonare (calibrare) și reparație pentru echipamentele de măsură și control aflate în dotarea ANCOM și ieşite din perioada de garanţie marca ROHDE&SCHWARZ, în conformitate cu cerințele minime obligatorii prevăzute în Secțiunea 2: Caietul de sarcini
Interne Kennung: 6