See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare a produselor tip lot 1: Autospecială / Autovehicul pentru muncă operativ; Lot 2: Autospecială / Autovehicul pentru transport tip 8+1 locuri
Beschreibung: Având în vedere prevederile art. 4 alin. (1) lit. 1) coroborat cu art. 44 din legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, autoritățile contractante menționate Sectiunea I desfășoară în comun procedura de atribuire ce implică încheierea unui acord cadru având ca obiect furnizarea produselor tip: Lot 1: Autospecială / Autovehicul pentru muncă operativă / transport și Lot 2: Autospecială / Autovehicul pentru transport tip 8+1 locuri, în conformitate cu prevederile caietului de sarcini nr. 114.337 din 11.12.2025. Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare: În a 16-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25 Solicitările de clarificare în legătură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare. ATENȚIE!!! Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICAREA ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!
Interne Kennung: 4203997/2025/P50.1 / 4203997/2025/P50.2
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autospecială / Autovehicul pentru muncă operativă / transport
Beschreibung: Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru: min 47, max 200 - estimari ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: min 1, max 50.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste, 80530000 Berufsausbildung
Los: LOT-0002
Titel: Autospecială / Autovehicul pentru transport tip 8+1 locuri
Interne Kennung: 2