2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja systemu radiołączności na I linii metra
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i towarzyszącym im dostaw p.n. „modernizacja systemu radiołączności na I linii metra” na warunkach wskazanych w: 1. Specyfikacji Technicznej wraz z załącznikami (zwanej dalej: „ST”), w szczególności zgodnie z załączonymi do ST: 1) projektem wykonawczym (Przedmiot Zamówienia obejmuje wszystkie prace opisane w projekcie wykonawczym z wyłączeniem etapów 3 i 4, tzn. bez modernizacji systemu VHFm i VHFP), 2) Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót (zwanej dalej: „STWiOR”), 2. Wzorze Umowy. Przedmiot Zamówienia obejmuje modernizację systemu radiołączności w obiektach I linii metra polegającą na rozbudowie łączności bezprzewodowej o systemy łączności radiowej standardu TETRA pracujące w zakresie UHF. Przedmiot Zamówienia należy wykonać w dwóch etapach, w ramach których należy wykonać następujące czynności: A) ETAP I: 1) Zakres 1: - Budowa systemu TETRAm wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stacjach A09, A10, A11, A13, A14, siecią LAN oraz elementu wspólne Metra Warszawskiego na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty, stacjach A11, A14, C10, C11 i na Pałacu Kultury i Nauki; - Budowa dwóch stacji bazowych BTS wraz z MSO oraz redundantnym rejestratorem rozmów; - Dostawa, montaż i konfiguracja radiotelefonów przenośnych, przewoźnych oraz konsol dyspozytorskich. 2) Zakres 2: - Budowa systemu TETRAm wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym budowa kabli światłowodowych ma stacjach A18, A19, A20; - Budowa systemu TETRAp wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stacjach A09, A10, A11, A13, A14, A18, A19, A20 oraz Elementy wspólne Komendy Stołecznej Policji na stacjach A11, A14, C10, C11. B) ETAP II: 1) Zakres 1: - Budowa systemu TETRAm wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stacjach A01, A02, A03, A04, A05, A06, A07, A08, A15, A17 2) Zakres 2: - Budowa systemu TETRAm wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stacjach A21, A22, A23; - Budowa systemu TETRAp wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stacjach A01, A02, A03, A04, A05, A06, A07, A08, A15, A17, A21, A22, A23. Do każdego Etapu Wykonawca opracuje i dostarczy Zamawiającemu dokumentację powykonawczą. Wymagania dotyczące dokumentacji powykonawczej określono w pkt II ppkt 5 ST. Zamawiający wymaga zatrudnienia, na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 277 z późn.zm.), przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, wszystkich osób wykonujących czynności związane z montażem w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych oraz towarzyszących im robót budowlanych a także osób sprawujących bezpośredni nadzór na tymi osobami. Zasady weryfikacji przez Zamawiającego tego warunku oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określa Wzór Umowy. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: Specyfikacją Warunków Przetargu (SWZ) i jej załącznikami, w szczególności ST wraz z załącznikami oraz Wzorem Umowy Ponieważ niektóre obiekty Metra Warszawskiego Sp. z o.o. podlegają szczególnej ochronie z uwagi na krytyczne znaczenie systemu radiołączności dla prowadzenia ruchu pasażerskiego, Zamawiający nie udostępnił całości dokumentacji zamówienia na stronie prowadzonego postępowania. W związku z powyższym Zamawiający WYMAGA złożenia oferty po zapoznaniu się Wykonawców, w siedzibie Zamawiającego z dokumentacją, niezbędną do realizacji zamówienia (zgodnie z art. 131 ust. 2 pkt.2) ustawy Prawo zamówień publicznych - t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn.zm). Ponadto Zamawiający przewiduje MOŻLIWOŚĆ złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Zasady zapoznania się Wykonawców z dokumentami zamówienia dostępnymi w siedzibie Zamawiającego oraz zasady uczestnictwa w wizji lokalnej określono w dokumentach zamówienia (SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 704631-2025
Interne Kennung: WP.25.00143.2025.S.P.PISI
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31220000 Stromkreiselemente, 32233000 Funkfrequenzverstärker, 32236000 Funktelefone, 32410000 Lokales Netz, 32418000 Funknetz, 32510000 Drahtloses Fernmeldesystem, 32520000 Fernmeldekabel und -ausrüstung, 32562000 Glasfaserkabel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot Zamówienia obejmuje modernizację systemu radiołączności w obiektach I linii metra polegającą na rozbudowie łączności bezprzewodowej o systemy łączności radiowej standardu TETRA pracujące w zakresie UHF.