621212-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antiseptika und Desinfektionsmittel – PRODUSE DEZINFECTANTE 2024
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRODUSE DEZINFECTANTE 2024
Beschreibung: Pentru achizitia produselor mentionate, s-a primit referatul de necesitate, avizat DFC si aprobat de conducerea SJUSM, respectiv: - Referatul de necesitate nr. 715/ 19.06.2024 intocmit de catre Marincas Ramona In calitate de asistent medical CPIAAM si Medic primar epidemiolog Dr. Aracs Szigeti Anna Maria; Ca urmare a faptului ca valoarea estimata in cuprinsul referatului de necesitate, depaseste valoarea maxima estimata in PAAP 2024, s-a intocmit Nota justificativa nr 13622/ 25.06.2024 privind modificarea PAAP Modificarea PAAP, conform documentelor mentionate, a fost avizata de catre Consiliul de Administratie a SJUSM, prin Hotararea nr 11/ 05.07.2024 Achizitionarea dezinfectantilor este necesara pentru o buna functionare a Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare,care este unitate sanitara cu paturi, care participa la asigurarea starii de sanatate a populatiei,prin dezinsectie si dezinfectie. Nu ne putem permite punerea in pericol a sanatatii si vietii pacientilor prin expunerea la riscuri asociate infectiilor. In contextul celor sus mentionate , cu scopul asigurarii aprovizionarii cu dezinfectanti, autoritatea contractanta organizeaza prezenta procedura de achizitie publica. Mentionam ca pentru urmatoarele produse dezinfectante: 1. Dezinfectant detergent concentrat de nivel intermediar pentru suprafețe semicritice – Biocid tip 2; 2. Dezinfectant de nivel înalt pentru aeromicrofloră - Biocid tip 2; 3. Dezinfectant rapid de nivel înalt, soluție gata de utilizare prin pulverizare pentru suprafețe și dispozitive medicale - Biocid tip 2; 4. Dezinfectant concentrat de nivel mediu prin imersie pentru instrumentar medical și dispozitive medicale reutilizabile - Biocid tip 2; 5. Dezinfectant concentrat de nivel înalt prin imersie pentru instrumentar medical și dispozitive medicale reutilizabile destinat manoperelor invazive, care nu suportă autoclavarea - Biocid tip 2, exista acorduri cadru valabile pana la data de 04.08.2024. Produsele biocide aflate la punctul 6 si 7 in tabel, respectiv 6. Dezinfectant clorigen – Biocid tip 2 si 4 si 7. Lavete dezinfectante de nivel inalt– Biocid tip 2 nu s-au atribuit la licitatia anterioara “Dezinfectanti si Antiseptice”avand numar anunt Cn 1062177/ 29.11.2023. Prin urmare demararea prezentei procedure este necesara pentru a asigura continuitatea in aprovizionarea cu dezinfecanti si antiseptice.
Interne Kennung: 3963722_2024_PAAPD1492535
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dezinfectant detergent concentrat de nivel intermediar pentru suprafețe semicritice – Biocid tip 2- L/ KG
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 7200 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 10800 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 108.000,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Dezinfectant de nivel înalt pentru aeromicrofloră - Biocid tip 2- LITRU
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 11592 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 15300 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 249.900,00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Dezinfectant rapid de nivel înalt, soluție gata de utilizare prin pulverizare pentru suprafețe și dispozitive medicale - Biocid tip 2- LITRU
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 13104 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 17100 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 228000.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Dezinfectant concentrat de nivel mediu prin imersie pentru instrumentar medical și dispozitive medicale reutilizabile - Biocid tip 2- L/ KG
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 3996 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 7704 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 70620.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Dezinfectant concentrat de nivel înalt prin imersie pentru instrumentar medical și dispozitive medicale reutilizabile destinat manoperelor invazive, care nu suportă autoclavarea - Biocid tip 2- L / KG
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 1116 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 2232 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este =29760.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Dezinfectant clorigen – Biocid tip 2 si 4- TB
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 792000 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 1170000 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 39000.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lavete dezinfectante de nivel inalt– Biocid tip 2- cut
Beschreibung: CANTITATE MINIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 4104 CANTITATE MAXIMA A ACORDULUI CADRU/ 36 LUNI = 18720 CANTITATEA ESTIMATA MAXIMA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT= in conformitate cu prevederile Anexei 1 a Caietului de sarcini; Valoarea maxima a celui mai mare contract subsecvent (6 luni) este = 240240.00 lei fara TVA Garantia de participare reprezinta 1 % din valoarea celui mai mare contract subsecvent ( 6 luni ).
Interne Kennung: 7