621226-2026 - Ergebnis
Ungarn – Pflege von Parkanlagen – Parkfenntartási szolgáltatások-2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Parkfenntartási szolgáltatások-2026-2027
Beschreibung: Az eljárás négy részben kerül kiírásra: A közbeszerzés tárgya: - az 1. részben Gyöngyös város központi belterületén, - a 2. részben Mátrafüred területén található zöld felületek fenntartási és karbantartási munkái - a 3. részben Gyöngyös város központi belterületén fasori munkák, - a 4. részben Mátrafüred területén központi belterületén fasori munkák és egyéb munkák elvégzése a csatolt árazatlan költségvetésben foglaltak szerint. Az ajánlatkérő közterületi parkfenntartási munkák elvégzésére köt az ajánlatkérő részekben keretmegállapodást, a keretmegállapodás időtartama alatt - az 1. részben összesen nettó 190.290.126,- Ft, - a 2. részben összesen nettó 15.379.715,- Ft - a 3. részben összesen nettó 22.388.944,- Ft - a 4. részben összesen nettó 3.484.227,- Ft keretösszegben. Valamennyi részre irányadó rendelkezések: Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező árazatlan mintaköltségvetés tartalmazza. Ajánlatkérő az eljárás második, konzultációs szakaszában a Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárásokat folytat le. Ajánlatkérő tervezetten kettő konzultációs eljárást folytat le, az elsőt tervezetten a keretmegállapodás megkötését követő 15 napon belül, a másodikat az ajánlatkérő 2027. évi költségvetési rendeletének jóváhagyását követő 15 napon belül. A konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás második részeként lefolytatásra kerülő Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárások során kerülnek részletesen meghatározásra, így az alábbiakban ismertetett elvégzendő feladatok tájékoztató jellegűek, és a megadott mennyiségi adatok becsült, egy évre vonatkozó főbb mennyiségi adatokat jelölnek. A nyertes ajánlattevő által elvégzendő konkrét feladatok és azok mennyisége, illetve az adott egyedi szerződés szerinti egységárak a konzultációs eljárást követően az egyedi szerződésben kerülnek rögzítésre. Ahol jelen felhívás vagy bármely csatolt közbeszerzési dokumentum-tervezet valamely munka megrendelését említi, ott ezen a Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti, konzultációs eljárás lefolytatását követő egyedi szerződéskötés útján történő megrendelést kell érteni. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását, a részletes követelményrendszert és a munkavégzéssel érintett területek tételes megjelölését a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A keretmegállapodás időtartama 3 hónappal meghosszabbítható, és figyelemmel arra, hogy a szolgáltatás keretében végzendő munkák szükséges mennyiségét az előre nem látható időjárási viszonyok befolyásolják, a tényleges mennyiség az egyedi szerződések teljesítése során 30%-kal eltérhet, ennek megfelelően a keretösszeg legfeljebb +30%-kal emelhető a keretmegállapodás szerinti feltételekkel. Ezek a módosítások a Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontja szerinti módosításnak minősülnek. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a keretösszeget nem köteles kimeríteni a konzultációs eljárások során, továbbá hogy a beszerzett szolgáltatás ténylegesen kifizetésre kerülő ellenértéke nem haladhatja meg a keretösszeget, figyelemmel a Kbt. 104. § (8) bekezdésében foglaltakra. Ajánlatkérő az egyes feladatok ellenértékét az adott munkák szerződésszerű elvégzését követően, teljesítésigazolás alapján, a nettó egységárak alapulvételével fizeti meg, az ajánlati ár részletezését tartalmazó táblázatban a "Nettó vállalkozói díj" az értékelés alapjául szolgáló számított adat. Szerződéskötési feltétel: Az ajánlatkérő előírja, hogy a nyertes ajánlattevőnek legkésőbb a keretmegállapodás megkötésének napján rendelkeznie kell a közbeszerzés tárgyát (parkfenntartási szolgáltatások) képező bármely tevékenységgel összefüggésben okozott károk megtérítésére kiterjedő, az ajánlattételkor hatályos és érvényes szakmai felelősségbiztosítással - az 1. részre tett ajánlat esetén: legalább 5 Mft/káresemény, 50 Mft/év mértékű fedezeti limittel, - a 2. részre tett ajánlat esetén: legalább 5 Mft/káresemény, 10 Mft/év mértékű fedezeti limittel. - a 3. részre tett ajánlat esetén: legalább 5 Mft/káresemény, 10 Mft/év mértékű fedezeti limittel. - a 4. részre tett ajánlat esetén: legalább 1 Mft/káresemény, 5 Mft/év mértékű fedezeti limittel. Nyertes ajánlattevő a fentiek szerinti felelősségbiztosítást a keretmegállapodás teljes időtartama alatt köteles fenntartani. Nyertes ajánlattevő köteles a felelősségbiztosítási fedezet fennálltát a biztosítási kötvény és a fedezetigazolás másolatának ajánlatkérő részére történő megküldésével/átadásával a keretmegállapodás megkötésekor, ezt követően pedig a keretmegállapodás időtartama alatt ajánlatkérő felhívására igazolni. Ajánlatkérő az előírt feltételeknek megfelelő felelősségbiztosítási fedezet legkésőbb szerződéskötéskori igazolásának hiányát vagy megtagadását a keretmegállapodás megkötésétől való visszalépésnek tekinti. A szerződéskötéstől történő visszalépés a Kbt. 54. § (4) bekezdése szerinti eseménynek minősül. További és részletes feltételeket a felhívás további rendelkezései, a közbeszerzési dokumentumokként csatolt műszaki iratok, az árazatlan költségvetések, és a szerződéstervezetek tartalmaznak. Az EKR karakterkorlátozására tekintettel az egyes részek mennyiségi adataira a II.4.2. pont (BT-24) tartalmaz rendelkezéseket.
Vorherige Bekanntmachung: 510352-2026
Interne Kennung: EKR001257492026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kbt. 81. § szerint.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Parkfenntartás-Gyöngyös központi belterület
Beschreibung: Keretmegállapodás keretében közterületi parkfenntartási munkák elvégzése, a keretmegállapodás időtartama alatt összesen nettó 190.290.126.- Ft keretösszegben. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező árazatlan mintaköltségvetés tartalmazza. Ajánlatkérő az eljárás második, konzultációs szakaszában a Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárásokat folytat le. A konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás második részeként lefolytatásra kerülő Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárások során kerülnek részletesen meghatározásra, így az alábbiakban ismertetett elvégzendő feladatok tájékoztató jellegűek, és a megadott mennyiségi adatok becsült, egy évre vonatkozó főbb mennyiségi adatokat jelölnek. A nyertes ajánlattevő által elvégzendő konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás alapján megkötésre kerülő egyedi szerződésekben kerülnek rögzítésre. Feladatok: Gyöngyös város központi belterületén található közkertek, közparkok, természetesen kialakult (nem építési tevékenységgel létrehozott) zöldterületek, és az azokon lévő műtárgyak (virágágyak, kandelábereken elhelyezett virágtartók, ideiglenesen kihelyezett virágtartó állványok, körforgalmakban elhelyezett adventi díszvilágítások), közhasználatú építményrészek (közhasználatú építmények épített virágágyásai, egyéb virágtartók) teljeskörű karbantartása, egybefüggő öntözőrendszerek üzemeltetése. Fontosabb becsült mennyiségek (évente több alkalommal elvégezve) - Gépi kaszálás gyűjtés nélkül normál fűben : 53,2 ha - Gépi kaszálás gyűjtés nélkül 21-30 cm fűben: 407.217 m2 - Gépi kaszálás gyűjtés nélkül 31-40 cm fűben: 407.217 m2 - Kaszálék gyűjtés sík területen, normál gépi kaszálás után: 513.038 m2 - Tavaszi őszi pázsittakarítás kézzel, géppel: 160 ha - Parlagfű mentesítés 6,1 ha - Sövények ápolása: 5.100 m2 - Virágágyások gondozása: 8.000 m2 - Egy- és kétnyári növények ültetése, gondozása: 30.000,- - Park takarítása kézzel, géppel: 3.000 m3 - Évelő növények ápolása (kapálás): 7.500 db - Kandeláberek lévő növények öntözése, ápolása: 400 óra - Automata öntöző hálózat üzemeltetési munkák: 7.000 m2 területen - Egyéb szakipari képesítést igénylő munkák: 50 óra - Egyéb szakipari képesítést nem igénylő 100 óra - Ütéscsillapítók cseréje, felújítása mulccsal, vagy homokkal: 500 m3 - adventi díszvilágítás kiépítése közparkba: 4 db (meglévő elektromos gyertya) - Fadarálék kijuttatása cserjék alá (anyag nélkül): 100 m3 Nyertes ajánlattevőnek a munkákat az ajánlati felhíváshoz csatolt „Ét-01-01 Gyöngyös Éves ÜTEMTERV-üzemi terv” szerinti időszakokban kell elvégeznie. A szerződéskötést követően az éves ütem terv alapján adja ki az Ajánlatkérő -egyeztetve az ajánlattevővel- a heti ütemtervet. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező Klt-01 árazatlan költségvetés tartalmazza. Ajánlattevőnek az ajánlatát az árazatlan költségvetés beárazásával kell megadnia. Minden tételre kell ajánlatot adni, új tétel nem szerepelhet az ajánlatban, a nettó egységár vetítési alapját megváltoztatni nem szabad. Az egységárak csak egész számban adhatóak meg! Az árazatlan költségvetés a szükséges munkáknak a szerződés időtartama alatti becsült mennyiségét tartalmazza, az ajánlati ár értékelése ennek figyelembe vételével, a nettó összesített ajánlati ár alapján történik. Az ajánlatkérés mellékleteiben meghatározott munkák tájékoztató jellegűek, mennyiségük egy szolgáltatási évre vonatkozó becsült adat. Ajánlatkérő az egyedi megrendelés és a heti ütemterv kiadása során határozza meg a konkrét feladatokat, amik adott esetben eltérhetnek az éves ütemtervtől. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását, a részletes követelményrendszert és a munkavégzéssel érintett területek tételes megjelölését jelen felhívás és a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a keretösszeget nem köteles kimeríteni a konzultációs eljárások során, továbbá hogy a beszerzett szolgáltatás ténylegesen kifizetésre kerülő ellenértéke nem haladhatja meg a keretösszeget, figyelemmel a Kbt. 104. § (8) bekezdésében foglaltakra.
Interne Kennung: EKR001257492026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 77312100 Unkrautvernichtung
Los: LOT-0002
Titel: Parkfenntartás-Mátrafüred központi belterület
Beschreibung: Keretmegállapodás keretében közterületi parkfenntartási munkák elvégzése, a keretmegállapodás időtartama alatt összesen nettó 15.379.715.- Ft keretösszegben. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező árazatlan mintaköltségvetés tartalmazza. Ajánlatkérő az eljárás második, konzultációs szakaszában a Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárásokat folytat le. A konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás második részeként lefolytatásra kerülő Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárások során kerülnek részletesen meghatározásra, így az alábbiakban ismertetett elvégzendő feladatok tájékoztató jellegűek, és a megadott mennyiségi adatok becsült, egy évre vonatkozó főbb mennyiségi adatokat jelölnek. A nyertes ajánlattevő által elvégzendő konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás alapján megkötésre kerülő egyedi szerződésekben kerülnek rögzítésre. Feladatok: Mátrafüred belterületén található közkertek, közparkok, természetesen kialakult (nem építési tevékenységgel létrehozott) zöldterületek, és az azokon lévő műtárgyak (virágágyak, kandelábereken elhelyezett virágtartók, ideiglenesen kihelyezett virágtartó állványok), közhasználatú építményrészek (közhasználatú építmények épített virágágyásai, egyéb virágtartók) teljes körű karbantartása, virágágyások öntözése. Fontosabb becsült mennyiségek (évente több alkalommal elvégezve) - Gépi kaszálás gyűjtés nélkül normál fűben : 8,3 ha - Gépi kaszálás gyűjtés nélkül 21-30 cm fűben: 24.203 m2 - Gépi kaszálás gyűjtés nélkül 31-40 cm fűben: 55.742 m2 - Kaszálék gyűjtés sík területen, normál gépi kaszálás után: 166.114 m2 - Tavaszi őszi pázsittakarítás kézzel, géppel: 16,7 ha - Parlagfű mentesítés 2,1 ha - Sövények ápolása: 2.100 m2 - Virágágyások gondozása: 354 m2 - Egy- és kétnyári növények ültetése, gondozása: 5.000 db - Park takarítása kézzel, géppel: 3.000 m3 - Évelő növények ápolása (kapálás): 2.500 db - Kandeláberek lévő növények öntözése, ápolása: 30 óra - Locsolás (egynyári): 60 óra - Egyéb szakipari képesítést igénylő munkák: 10 óra - Egyéb szakipari képesítést nem igénylő 60 óra - Ütéscsillapítók cseréje, felújítása mulccsal, vagy homokkal: 120 m3 Nyertes ajánlattevőnek a munkákat az ajánlati felhíváshoz csatolt „Ét-01-02 Mátrafüred Éves ÜTEMTERV PARK” szerinti időszakokban kell elvégeznie. A szerződéskötést követően az éves ütem terv alapján adja ki az Ajánlatkérő -egyeztetve az ajánlattevővel- a heti ütemtervet Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező Klt-02 árazatlan költségvetés tartalmazza. Ajánlattevőnek az ajánlatát az árazatlan költségvetés beárazásával kell megadnia. Minden tételre kell ajánlatot adni, új tétel nem szerepelhet az ajánlatban, a nettó egységár vetítési alapját megváltoztatni nem szabad. Az egységárak csak egész számban adhatóak meg! Az árazatlan költségvetés a szükséges munkáknak a szerződés időtartama alatti becsült mennyiségét tartalmazza, az ajánlati ár értékelése ennek figyelembe vételével, a nettó összesített ajánlati ár alapján történik. Az ajánlatkérés mellékleteiben meghatározott munkák tájékoztató jellegűek, mennyiségük egy szolgáltatási évre vonatkozó becsült adat. Ajánlatkérő az egyedi megrendelés és a heti ütemterv kiadása során határozza meg a konkrét feladatokat, amik adott esetben eltérhetnek az éves ütemtervtől. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását, a részletes követelményrendszert és a munkavégzéssel érintett területek tételes megjelölését jelen felhívás és a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a keretösszeget nem köteles kimeríteni a konzultációs eljárások során, továbbá hogy a beszerzett szolgáltatás ténylegesen kifizetésre kerülő ellenértéke nem haladhatja meg a keretösszeget, figyelemmel a Kbt. 104. § (8) bekezdésében foglaltakra.
Interne Kennung: EKR001257492026/2
Los: LOT-0003
Titel: Fasori munkák-Gyöngyös
Beschreibung: Keretmegállapodás keretében fasori munkák elvégzése, a keretmegállapodás időtartama alatt összesen nettó 22.388.944.- Ft keretösszegben. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező árazatlan mintaköltségvetés tartalmazza. Ajánlatkérő az eljárás második, konzultációs szakaszában a Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárásokat folytat le. A konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás második részeként lefolytatásra kerülő Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárások során kerülnek részletesen meghatározásra, így az alábbiakban ismertetett elvégzendő feladatok tájékoztató jellegűek, és a megadott mennyiségi adatok becsült, egy évre vonatkozó főbb mennyiségi adatokat jelölnek. A nyertes ajánlattevő által elvégzendő konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás alapján megkötésre kerülő egyedi szerződésekben kerülnek rögzítésre. Feladatok: Gyöngyös város központi belterületén a közterületeken, játszó- és fitnesz parkokban, kutyafuttatóban és intézményekben lévő fák ápolási munkái. (kivéve azon zöldterületeket, melyek erdőként vannak nyilvántartva, az erdők lehatárolása a https://erdoterkep.nebih.gov.hu/ online felületen történt meg.) A közterületen, játszó és fitnesz parkokban, a kutyafuttatókban és intézmények udvarán álló fás szárú növényeket érintő munkák. Fontosabb becsült mennyiségek (évente több alkalommal elvégezve) - Fák ifjítása, gallyazása, többféle átmerővel: 1.835 db - Fák kivágása, többféle átmerővel: 220 db - tuskómarás: 120 db - Fák ültetése: 100 db - Gally aprítékolás: (apríték helyben -kijelölt területen-hagyásával későbbi felhasználásra): 300 óra - fadarálék kijuttatása növény alá: 70 m3 - víztányérok kialakítása, felújítása: 5000 db - támrudak pótlása: 60 db, - locsolás 800 óra, - fák permetezése: 1850 db - alpinista munkák: 100 óra - geodéziai munkák: 100 db - fák műszeres állapotvizsgálata: 30 db - Gallyak aprítékolása: 500 óra - Fadarálék kijuttatása cserjék alá (anyag nélkül): 170 m3 Nyertes ajánlattevőnek a munkákat az ajánlati felhíváshoz csatolt „Ét-01-03 Gyöngyös Éves ÜTEMTERV FASOR” szerinti időszakokban kell elvégeznie. A szerződéskötést követően az éves ütem terv alapján adja ki az Ajánlatkérő -egyeztetve az ajánlattevővel- a heti ütemtervet. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező Klt-03 árazatlan költségvetés tartalmazza. Ajánlattevőnek az ajánlatát az árazatlan költségvetés beárazásával kell megadnia. Minden tételre kell ajánlatot adni, új tétel nem szerepelhet az ajánlatban, a nettó egységár vetítési alapját megváltoztatni nem szabad. Az egységárak csak egész számban adhatóak meg! Az árazatlan költségvetés a szükséges munkáknak a szerződés időtartama alatti becsült mennyiségét tartalmazza, az ajánlati ár értékelése ennek figyelembe vételével, a nettó összesített ajánlati ár alapján történik. Az ajánlatkérés mellékleteiben meghatározott munkák tájékoztató jellegűek, mennyiségük egy szolgáltatási évre vonatkozó becsült adat. Ajánlatkérő az egyedi megrendelés és a heti ütemterv kiadása során határozza meg a konkrét feladatokat, amik adott esetben eltérhetnek az éves ütemtervtől. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását, a részletes követelményrendszert és a munkavégzéssel érintett területek tételes megjelölését jelen felhívás és a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a keretösszeget nem köteles kimeríteni a konzultációs eljárások során, továbbá hogy a beszerzett szolgáltatás ténylegesen kifizetésre kerülő ellenértéke nem haladhatja meg a keretösszeget, figyelemmel a Kbt. 104. § (8) bekezdésében foglaltakra.
Interne Kennung: EKR001257492026/3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 71355000 Vermessungsarbeiten, 77211400 Fällen von Bäumen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77341000 Baumschnitt
Los: LOT-0004
Titel: Fasori munkák-Mátrafüred
Beschreibung: Keretmegállapodás keretében fasori munkák elvégzése, a keretmegállapodás időtartama alatt összesen nettó 3.484.227.- Ft keretösszegben. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező árazatlan mintaköltségvetés tartalmazza. Ajánlatkérő az eljárás második, konzultációs szakaszában a Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárásokat folytat le. A konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás második részeként lefolytatásra kerülő Kbt. 105. § (1) bekezdés c) pontja szerinti konzultációs eljárások során kerülnek részletesen meghatározásra, így az alábbiakban ismertetett elvégzendő feladatok tájékoztató jellegűek, és a megadott mennyiségi adatok becsült, egy évre vonatkozó főbb mennyiségi adatokat jelölnek. A nyertes ajánlattevő által elvégzendő konkrét feladatok és azok mennyisége a keretmegállapodás alapján megkötésre kerülő egyedi szerződésekben kerülnek rögzítésre. Feladatok: Mátrafüred központi belterületén a közterületeken, játszó- és fitnesz parkokban, kutyafuttatóban és intézményekben lévő fák ápolási munkái. (kivéve azon zöldterületeket, melyek erdőként vannak nyilvántartva, az erdők lehatárolása a https://erdoterkep.nebih.gov.hu/ online felületen történt meg.) Közterületen, játszó és fitnesz parkokban és az intézmények udvarán álló fás szárú növényeket érintő munkák elvégzése. Fontosabb becsült mennyiségek (évente több alkalommal elvégezve) - Fák ifjítása, gallyazása, többféle átmerővel: 425 db - Fák kivágása, többféle átmerővel: 525 db - tuskómarás: 20 db - Fák ültetése: 100 db - Park takarítása kézzel, géppel a faápolási munkák miatt: 300 óra - Gally aprítékolás: (apríték helyben -kijelölt területen-hagyásával későbbi felhasználásra): 200 óra - fadarálék kijuttatása növény alá: 70 m3 - víztányérok kialakítása, felújítása: 600 db - támrudak pótlása: 60 db, - locsolás 460 óra, - fák permetezése: 200 db - alpinista munkák: 20 óra - geodéziai munkák: 30 db - fák műszeres állapotvizsgálata: 20 db - gallyak aprítékolása: 200 óra - Fadarálék kijuttatása cserjék alá (anyag nélkül): 70 m3 Nyertes ajánlattevőnek a munkákat az ajánlati felhíváshoz csatolt „Ét-01-04 Mátrafüred Éves ÜTEMTERV FASOR” szerinti időszakokban kell elvégeznie. A szerződéskötést követően az éves ütem terv alapján adja ki az Ajánlatkérő -egyeztetve az ajánlattevővel- a havi ütemtervet. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását az ajánlati dokumentáció részét képező Klt-04 árazatlan költségvetés tartalmazza. Ajánlattevőnek az ajánlatát az árazatlan költségvetés beárazásával kell megadnia. Minden tételre kell ajánlatot adni, új tétel nem szerepelhet az ajánlatban, a nettó egységár vetítési alapját megváltoztatni nem szabad. Az egységárak csak egész számban adhatóak meg! Az árazatlan költségvetés a szükséges munkáknak a szerződés időtartama alatti becsült mennyiségét tartalmazza, az ajánlati ár értékelése ennek figyelembe vételével, a nettó összesített ajánlati ár alapján történik. Az ajánlatkérés mellékleteiben meghatározott munkák tájékoztató jellegűek, mennyiségük egy szolgáltatási évre vonatkozó becsült adat. Ajánlatkérő az egyedi megrendelés és a havi ütemterv kiadása során határozza meg a konkrét feladatokat, amik adott esetben eltérhetnek az éves ütemtervtől. Az elvégzendő feladatok tételes meghatározását, a részletes követelményrendszert és a munkavégzéssel érintett területek tételes megjelölését jelen felhívás és a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a keretösszeget nem köteles kimeríteni a konzultációs eljárások során, továbbá hogy a beszerzett szolgáltatás ténylegesen kifizetésre kerülő ellenértéke nem haladhatja meg a keretösszeget, figyelemmel a Kbt. 104. § (8) bekezdésében foglaltakra.
Interne Kennung: EKR001257492026/4