621231-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Verpflegungsdienste für Schulen – Közétkeztetés
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Közétkeztetés
Beschreibung: Budakalász Város Önkormányzata közétkeztetési feladatot ellátó intézményeinek a teljes szerződési időszakra történő közétkeztetési feladatellátása, mely a mennyiségi eltérést és az opcióst is magában foglalja. A szerződési időszak két év, mely további 2 éves időszakkal meghosszabbítható a felek egybehangzó szerződési akaratnyilatkozatával. A szerződési időszak a 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 4.§ (3) bekezdése szerinti felhatalmazás alapján került meghatározásra, mely szerint a közétkeztetési közbeszerzési eljárás alapján a szerződés legfeljebb 2 éves időtartamra köthető, mely a Kbt. szabályai szerint legfeljebb 2 évvel meghosszabbítható. Ajánlatkérő a hosszabb szerződési időtartammal egyrészt szeretné, ha a nyertes ajánlattevő hosszíbb távra tudna tervezni, különös tekintettel a főzőkonyhák megszigorított engedélyezési eljárására, másrészt a hosszabb időtartam alatt várható nagyobb megtérülésre tekintetel alacsonyabb ármegajánlásokat vár. A mennyiségi eltérés évi +/- 15%. a) A napi adagszám csökkenhet az iskolai osztályok intézményen kívüli programjai esetén és a betegségek miatti lemondások okán. b) A köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 30. § (5) bekezdés szerinti rendkívüli szünet elrendelése esetén nincs étkeztetés. Kétoldalú opció egyrészt a kétéves szerződési időszak további 2 évvel történő hosszabbításának lehetősége. Egyoldalú opció az ajánlatkérő részéről a lehetőség szerint 2023-ban megnyíló gimnáziumi osztályok étkeztetése, mely a 2. évben +7%, a 3. évben +14%, a 4. évben +21% opciós rész lehívási jogosultságot foglal magában, melynek alapja az általános iskolai fogyasztási mennyiség. A szolgáltartási időszak kezdete: 2022. augusztus 7. napja. Ajánlatkérő kötelező feladata a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/A. §-ában és a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló 37/2014. (IV. 30.) EMMI rendeletben foglalt, a települési önkormányzat részére előírt intézményi gyermekétkeztetés biztosítása köznevelési intézményekben. A beszerzés a gyermekétkeztetés mellett az intézményi felnőtt és a szociális ellátással érintett felnőtt étkeztetést is magába foglalja. Ajánlatkérő a mennyiségi eltérést arra tekintettel határozta meg, hogy egyrészt a szerződési időtartam alatt demográfiai változások állhatnak be a Budapest agglomerációjában lévő településen, másrészt a gyermekek étkezése a tanrendtől, az ételek ízviágától, a szülők home office munkájától kezdődően a járványhylezetben előállt digitális oktatásig hektikusan változnak, így Ajánlatkréő nem tud felelősséggel kisebb mennyiségi eltéréssel kalkulálni. Az opciós részt Ajánlatkérő az indítandó, s felmenő rendszerben várhatóan a 2023. évtől induló gimnáziumi osztályra tekintettel jelöli meg AJánlatkérő, és a mennyiségi eltérés a fenti okok miatt a leendő gimnáziumi tanulók étkezésére is alkalmazandó, Ajánlatkérőn kívül álló étkezési szokások miatt.
Interne Kennung: EKR000364502022
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: közétkeztetési szolgáltatás
Beschreibung: Budakalász Város Önkormányzatának minden olyan intézményére kiterjed a beszerzési igény, mely az intézményben vagy háhozszállítással közétkeztetési feladatokat lát el. Az eljárás közétkzetetési szolgáltatás beszerzésére irányul 2 éves, további két évvel meghosszabbítható szerződési idpszakra, és az eljárás eredményeként közétkzetetési szolgáltatási szerződés kerül megkötésre. Ajánlatkérő kötelező feladata a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény 21/A. §-ában és a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló 37/2014. (IV. 30.) EMMI rendeletben foglalt, a települési önkormányzat részére előírt intézményi gyermekétkeztetés biztosítása köznevelési intézményekben. Az étkezési napok számát, valamint az átlagmennyiségeket a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező ajánlati ártáblázat tartalmazza. Az ajánlati ártáblázatban megjelölt valamennyi étkezési típust biztosítani kell, az ott szereplő nettó adagár megjelölése kötelező. Az ellátó intézmények az alábbiak, mely egyben a szolgáltatási helyeket is jelenti: a.) Budakalászi Bölcsőde, 2011 Budakalász Budai út 10. (székhely) b.) Mályva Bölcsőde, 2011 Budakalász Mályva utca 1/b (Budakalászi Bölcsőde telephely) c.) Budakalászi Nyitnikék Óvoda, 2011 Budakalász Pomázi út 3. (székhely) „A” épület d.) Budakalászi Nyitnikék Óvoda, 2011 Budakalász Pomázi út 3. (székhely) „B” épület e.) Budakalászi Nyitnikék Óvoda Szalonka utcai Tagintézménye, 2011 Budakalász Szalonka utca 1/A (Budakalászi Nyitnikék Óvoda telephely) f.) Budakalászi Telepi Óvoda, 2011 Budakalász Mályva utca 1. (székhely) g.) Patakpart Általános Iskola, 2011 Budakalász Klisovác utca 15. h.) Kalász Suli Általános Iskola, 2011 Budakalász Budai út 54. i.) Szentistvántelepi Általános Iskola, 2011 Budakalász, Martinovics utca 9. j.) Kalászi Idősek Klubja, 2011 Budakalász Táncsics Mihály utca 19. + házhozszállítással érintett helyek Az intézményekben tálalókonyha működik. Nyertes Ajánlattevő biztosítja az ételek elkészítését, valamint a meghatározott időpontokban a szolgáltatási helyekre szállítását. Az ételek tálalását Ajánlatkérő biztosítja, Nyertes ajánlattevőtől függetlenül, de vele a szerződés teljesítése tekintetében mindenben együttműködve. Az intézményi létszámokat korcsoportonként a műszaki leírás és az ártáblázat tartalmazza. Nyertes Ajánlattevő a) az általános iskoláskorú gyermekek részére tanítási napokon napi egyszeri főétkezést (ebéd) és kétszeri kisétkezést (tízórai, uzsonna), illetve napi egyszeri főétkezést, az iskolai alkalmazottak részére egyszeri főétkezést (ebéd), b) gimnáziumi iskolás korúak részére tanítási napokon napi egyszeri főétkezést (ebéd), c) óvodáskorú gyermekek részére napi egyszeri főétkezést (ebéd) és kétszeri kisétkezést (tízórai, uzsonna), az óvodai alkalmazottak részére egyszeri főétkezést (ebéd) d) bölcsődés korú gyermekek részére napi egyszeri főétkezést (ebéd) és háromszori kisétkezést (reggeli, tízórai, uzsonna), a bölcsődei alkalmazottak részére egyszeri főétkezést (ebéd) e) szociális intézmény részére napi egyszeri főétkezést (ebéd), szociális intézmény alkalmazottai részére egyszeri főétkezést (ebéd) illetve házhozszállítás napi egyszeri főétkezést (ebéd) köteles biztosítani. A napi adagszám átlag mennyiségétől történő eltérés esetei: a) A napi adagszám csökkenhet az iskolai osztályok intézményen kívüli programjai esetén és a betegségek miatti lemondások okán. b) A köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 30. § (5) szerinti rendkívüli szünet elrendelése esetén nincs étkeztetés. c) A napi adagszám - a gyermeki, a tanulói igényekhez igazodva - az adott intézmény maximális létszámáig növekedhet az ellátási formára és étkezési típusra egyaránt Ajánlatkérő a kötelező közétkeztetési előírások legmagasabb értékében állapítja meg az igényelt adagmennyiségeket az alábbiak szerint: Nyertes Ajánlattevő köteles a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírásokról szóló EMMI rendeletben meghatározott adagolási előíráshoz képest bölcsődés korú (1-3 év) és óvodás korú (4-6 év) gyermekek számára, az EMMI rendelet szerint meghatározott tól-ig érték ételadagolási mennyiségeket felső határát köteles betartani az alábbi esetekben: Kisétkezések: - lekvárok 2 dkg Főzelékek: 2 dl Mártások: 1,5 dl Gyümölcslé: 2 dl Húsok, hús levesben:4 dkg Köretek: - burgonya: 15 dkg - rizs: 15 dkg - tarhonya/bulgur: 15 dkg - tészta: 13 dkg Tészta feltétek: - túró ételkészítéshez: 50g - dejó szórat: 20g Egytálételek: 20 dkg Nyertes Ajánlattevő köteles a szerződést úgy teljesíteni, hogy a) 2022. január 1-jétől legalább a beszerzett termékek összértékének 60 százaléka; b) 2023. január 1-jétől legalább a beszerzett termékek összértékének 80 százaléka a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékekből, illetve a helyi élelmiszer termékekből származik. A közétkeztetés tárgyú közbeszerzések tekintetében alkalmazandó eljárások sajátos szabályairól szóló 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 6. § (1) alapján a közétkeztetési szolgáltatásról szóló szerződésnek főzőkonyhánként tartalmaznia kell a beszerzett termék összértékén belül a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékek, illetve a helyi élelmiszer termékek összesített arányát. Nyertes Ajánlattevő köteles a nyomonkövetési dokumentációjából külön jogszabály szerint elektronikus úton adatot szolgáltatni a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH), valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ részére, a Közbeszerzési Dokumentumok részét képező részletes műszaki dokumentációban foglalt kötelezettség teljesítésének igazolása céljából. Az adatszolgáltatás, valamint a Korm. rendelet 4.§ és 5. § szerint vállalt feltételek teljesülését külön jogszabály szerint kockázatbecslés alapján a NÉBIH, a táplálkozás-egészségügyi feltételek teljesülését a népegészségügyi hatóság ellenőrzi. A részletes előírásokat szerződési feltételeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000364502022/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Egyoldalú opció az ajánlatkérő részéről a lehetőség szerint 2023-ban megnyíló gimnáziumi osztályok étkeztetése, mely a 2. évben +7%, a 3. évben +14%, a 4. évben +21% opciós rész lehívási jogosultságot foglal magában, melynek alapja az általános iskolai fogyasztási mennyiség.