2. Verfahren
Verfahren
Titel: Delegationsbuskørsel
Beschreibung: Fødevarestyrelsen (ordregiver) udbyder en rammeaftale på buskørsel af delegationer. Ordregiver forventer at have omkring 10 delegationskørsler om året, hvor kørslerne hovedsageligt vil være over flere dage og i dagtimerne. Delegations-buskørslen kan både forekomme som kørsel med turistbusser og kørsel med minibusser.
Interne Kennung: 2025-42780
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000