2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług marketingowo-doradczych w celu rozwoju gospodarczego Gminy Prusice -etap III 2025-2035
Beschreibung: 1. Zamawiający powierza a Wykonawca przyjmuje do wykonania świadczenie usług marketingowo-doradczych polegających na promowaniu walorów inwestycyjno-gospodarczych Gminy Prusice oraz pobudzeniu aktywności gospodarczej, w celu utrzymania dotychczasowych wpływów i maksymalizacji wpływów do budżetu Gminy w szczególności z tytułu podatku od środków transportowych. 2. Limit Roczny jest to baza dotychczasowych Wykonawców, w stosunku do których Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania wpływów z tytułu podatku od środków transportowych na dotychczasowym poziomie, tj. w wysokości 1 600 000,00 zł rocznie. 3. Wykonawcy winien wskazać w ofercie tzw. Gwarantowaną Kwotę, tj. kwotę wpływów od nowo pozyskanych przedsiębiorców, o jaką Wykonawca gwarantuje zwiększenie dotychczasowych wpływów. 4. Do obowiązków Wykonawcy wyłonionego w ramach prowadzonego postępowania jest podjęcie wszystkich możliwych dozwolonych prawem działań mających wpływ na skuteczne utrzymanie dotychczasowych wpływów i zwiększenie wpływów z tytułu podatku od środków transportowych od przedsiębiorców od I kwartału 2025 r. do końca 2034 r., poprzez: 1) pobudzanie aktywności przedsiębiorców w szczególności prowadzących działalność gospodarczą w dziedzinie transportu, 2) promocję terenów i walorów inwestycyjnych (w tym otoczenia podatkowego) Gminy Prusice poprzez: a) uczestnictwo w eventach branżowych, targach, spotkaniach biznesowych, aktywność w Internecie, docieranie do przedsiębiorców za pomocą kampanii telefonicznych, mailingowych, kolportaż ulotek i materiałów marketingowych, umieszczenie tablic informacyjnych w lokalizacjach o zwiększonym ruchu pojazdów oraz aktywne działania w mediach społecznościowych, współpraca przy organizacji wydarzeń promujących rozwój przedsiębiorczości w Gminie Prusice; przekazywanie aktualnych informacji celem zamieszczenia na stronie internetowej Gminy Prusice zawierającej niezbędne informacje dla rozwoju przedsiębiorczości, informacje o firmach z terenu Gminy, ulgach dla przedsiębiorców itp. 3) pozyskiwanie nowych przedsiębiorców na terenie Gminy Prusice a w szczególności poprzez pomoc merytoryczną w zakładaniu na terenie Gminy Prusice ich siedzib, oddziałów, filii itd. przedsiębiorstw (utworzenie bazy biurowo-logistycznej umożliwiającej przeprowadzenie kompleksowego procesu rejestracji przedsiębiorcy planującego prowadzić działalność gospodarczą na terenie gminy Prusice), 4) doradztwo na rzecz przedsiębiorców istniejących oraz nowopowstających na terenie Gminy Prusice w następującym zakresie: a) ubezpieczeń społecznych, b) możliwości finansowania biznesu, c) leasingu itp., d) ubezpieczeń dotyczących przedsiębiorców, e) wypełniania i wydawania druków identyfikacyjnych, f) wymaganych ustawą o NIP załącznikach, g) zakresu zasad rejestracji w podatku VAT, h) form opodatkowania w podatku dochodowym, i) form opodatkowania o podatkach lokalnych, j) procedurze nadanie REGON, 5) udostępnianie materiałów informacyjnych dotyczących ubezpieczeń społecznych, podatków itp. 6) udostępnianie ofert pracy w nowo zarejestrowanych przedsiębiorstwach, 7) promowanie w sieci Internet nowo zarejestrowanych przedsiębiorstw, 8) kreowanie świadomości roli przedsiębiorczości w rozwoju Gminy, 9) tworzenie warunków i możliwości realizacji przedsięwzięć gospodarczych, 10) wdrażanie innowacyjnych form kontaktu na linii przedsiębiorca – samorząd, 11) ułatwianie nawiązywania kontaktów pomiędzy samorządem a środowiskiem biznesowym, 12) współpracę z organami administracji rządowej, z jednostkami samorządu terytorialnego oraz ich jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu, mająca na celu bieżący monitoring potrzeb podmiotów zewnętrznych oraz Gminy w zakresie lokalizacji inwestycji oraz obsługę inwestorów i świadczenie im wsparcia, w tym również w fazie przygotowawczej oraz po realizacji decyzji inwestycyjnych; 13) współpracę z przedsiębiorcami oraz władzami gminy na etapie opracowywania Studium i MPZP w ramach rozwoju przedsiębiorczości w gminie. 5. Przez nowo pozyskanego przedsiębiorcę rozumie się podmiot, który w okresie poprzedzającym realizację umowy tj. IV kwartał 2024 r. nie zadeklarował oraz nie wpłacił w Gminie Prusice podatku od środków transportowych. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowne stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 708747-2024
Interne Kennung: ZP.271.1.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79221000 Steuerberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75112000 Verwaltungsdienstleistungen für Unternehmenstätigkeit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Roboty instalacyjne, elektryczne, teletechniczne i wykończeniowe
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak