See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Pińczów w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, nasiennictwa, szkółkarstwa oraz zagospodarowania turystycznego lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Pińczów w roku 2027.
Interne Kennung: ZG.270.2.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1
Beschreibung: Pakiet I - Gospodarka leśna w Leśnictwie Bogucice obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, nasiennictwa, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: część 2
Beschreibung: Pakiet II - Gospodarka leśna w Leśnictwie Włochy, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 2
Los: LOT-0003
Titel: część 3
Beschreibung: Pakiet III – Gospodarka leśna w Leśnictwie Michałów obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 3
Los: LOT-0004
Titel: część 4
Beschreibung: Pakiet IV – Gospodarka leśna w Leśnictwie Góry, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 4
Los: LOT-0005
Titel: część 5
Beschreibung: Pakiet V – Gospodarka leśna w Leśnictwie Sancygniów, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 5
Los: LOT-0006
Titel: część 6
Beschreibung: Pakiet VI – Gospodarka leśna w Leśnictwie Bugaj, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 6
Los: LOT-0007
Titel: część 7
Beschreibung: Pakiet VII – Gospodarka leśna w Leśnictwie Teresów, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 7
Los: LOT-0008
Titel: część 8
Beschreibung: Pakiet VIII – Gospodarka leśna w Leśnictwie Rudawa, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 8
Los: LOT-0009
Titel: część 9
Beschreibung: Pakiet IX – Gospodarka leśna w Leśnictwie Kazimierza, obejmujący prace z zakresu: hodowli lasu, ochrony lasu, turystycznego zagospodarowania lasu, pozyskania i zrywki drewna, ochrony przeciwpożarowej.
Interne Kennung: Pakiet 9
Los: LOT-0010
Titel: część 10
Beschreibung: Pakiet X – Pakiet specjalistyczny pn. Gospodarka szkółkarska i nasiennictwo
Interne Kennung: Pakiet 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77211300 Rodung, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZG.270.2.4.2026
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Przetarg nieograniczony
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: część 1
Internal identifier: Pakiet 1
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services
Options:
Lot: LOT-0002
Title: część 2
Internal identifier: Pakiet 2
Lot: LOT-0003
Title: część 3
Internal identifier: Pakiet 3
Lot: LOT-0004
Title: część 4
Internal identifier: Pakiet 4
Lot: LOT-0005
Title: część 5
Internal identifier: Pakiet 5
Lot: LOT-0006
Title: część 6
Internal identifier: Pakiet 6
Lot: LOT-0007
Title: część 7
Internal identifier: Pakiet 7
Lot: LOT-0008
Title: część 8
Internal identifier: Pakiet 8
Lot: LOT-0009
Title: część 9
Internal identifier: Pakiet 9
Lot: LOT-0010
Title: część 10
Internal identifier: Pakiet 10
Additional classification (cpv): 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77211300 Tree-clearing services, 77231200 Forest pest control services