2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWY IMPLANTÓW PIERSIOWYCH, EKSPANDERÓW TKANKOWYCH WRAZ Z AKCESORIAMI ŚRÓDOPERACYJNYMI ORAZ ZNACZNIKÓW TKANKOWYCH DO OZNACZANIA GUZÓW PIERSI
Beschreibung: DOSTAWY IMPLANTÓW PIERSIOWYCH, EKSPANDERÓW TKANKOWYCH WRAZ Z AKCESORIAMI ŚRÓDOPERACYJNYMI ORAZ ZNACZNIKÓW TKANKOWYCH DO OZNACZANIA GUZÓW PIERSI
Interne Kennung: WSZSL/MEK/AZ-108/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33184100 Chirurgische Implantate
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33184400 Brustprothesen, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Prawo opcji. Zamawiający korzysta z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1. u.p.z.p. na poniższych zasadach 1) w zakresie przedmiotu zamówienia: a) Przedmiot zamówienia składa się z części gwarantowanej i z części objętej prawem opcji. b) Cześć gwarantowana obejmuje minimalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia, oznaczona dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość minimalna”. c) Część objęta prawem opcji obejmuje maksymalny zakres realizacji przedmiotu zamówienia (suma części gwarantowanej i prawa opcji), oznaczona dla każdej z części w Formularzu asortymentowo-cenowym jako „ilość maksymalna”. d) Prawo opcji polega na dokonywaniu zamówień objętych przedmiotem zamówienia w maksymalnej liczbie określonej w danej Części w kolumnie „Ilość maksymalna” Formularza asortymentowo - cenowego. Minimalną ilością przedmiotu zamówienia, którą zrealizuje Zamawiający będzie ilość produktów określona w kolumnie „Ilość minimalna” Formularza asortymentowo-cenowego e) Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta bądź skorzysta w ilości mniejszej niż określona w kolumnie „Ilość maksymalna” Formularza asortymentowo-cenowego. f) Wykonawca nie może odmówić Zamawiającemu wykonania zamówienia, w zakresie ilości maksymalnej (objętej prawem opcji). 2) w zakresie terminu realizacji umowy: a) Gwarantowany termin realizacji umowy wynosi 24 miesiące, termin objęty prawem opcji wynosi dodatkowe 9 miesięcy, maksymalny termin trwania umowy wynosi 33 miesiące. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji jednorazowo przedłużając termin realizacji zamówienia o 9 miesięcy bądź częściami poprzez przedłużanie terminu realizacji umowy, o krótsze okresy, maksymalnie do osiągnięcia 9 miesięcy. b) Z prawa opcji w zakresie terminu realizacji umowy Zamawiający może skorzystać w przypadku niewykorzystania dostaw całości asortymentu określonego umową w pierwotnie określonym terminie realizacji zamówienia. 3) zapisy wspólne dla obu zakresów: a) Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie. b) Zamawiający skorzysta z prawa opcji w miarę posiadanych środków finansowych i w przypadku wystąpienia takiej potrzeby związanej między innymi ze zwiększoną liczbą pacjentów powodującą zwiększone zużycie przedmiotu zamówienia. c) Skorzystanie z prawa opcji nie jest obowiązkowe dla Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. d) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie. e) Postanowienia umowy odnoszące się do przedmiotu umowy objętego zamówieniem podstawowym znajdują odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do przedmiotu umowy objętego prawem opcji. 2. Szczegółowe warunki wykonania zamówienia, w tym w zakresie prawa opcji, zostały określone w umowie, której wzór stanowi załącznik do SWZ. Wzór umowy zostanie dostosowany do treści oferty Wykonawcy w zakresie w jakim będzie to niezbędne mając na względzie właściwości Wykonawcy oraz oferowanego asortymentu.