2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Powiatu Głubczyckiego w roku 2026
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Powiatu Głubczyckiego w roku 2026. 2. Kwota kredytu: 6.000.000,00 zł. Zamawiający zastrzega sobie możliwość uruchomienia kredytu w transzach w zależności od potrzeb zamawiającego lub niewykorzystania całości kwoty kredytu. 3. Uruchomienie kredytu do dnia 29 grudnia 2026 r. 4. Spłata rat kapitałowych kredytu dokonywana będzie w kwartalnych ratach w latach 2027-2036, w ostatnim dniu roboczym danego kwartału w następujących terminach i kwotach: 1) I kwartał 2027 r. – 150.000,00 zł; 2) II kwartał 2027 r. – 150.000,00 zł; 3) III kwartał 2027 r. – 150.000,00 zł; 4) IV kwartał 2027 r. – 150.000,00 zł; 5) I kwartał 2028 r. – 150.000,00 zł; 6) II kwartał 2028 r. – 150.000,00 zł; 7) III kwartał 2028 r. – 150.000,00 zł; 8) IV kwartał 2028 r. – 150.000,00 zł; 9) I kwartał 2029 r. – 150.000,00 zł; 10) II kwartał 2029 r. – 150.000,00 zł; 11) III kwartał 2029 r. – 150.000,00 zł; 12) IV kwartał 2029 r. – 150.000,00 zł; 13) I kwartał 2030 r. – 150.000,00 zł; 14) II kwartał 2030 r. – 150.000,00 zł; 15) III kwartał 2030 r. – 150.000,00 zł; 16) IV kwartał 2030 r. – 150.000,00 zł; 17) I kwartał 2031 r. – 150.000,00 zł; 18) II kwartał 2031 r. – 150.000,00 zł; 19) III kwartał 2031 r. – 150.000,00 zł; 20) IV kwartał 2031 r. – 150.000,00 zł; 21) I kwartał 2032 r. – 150.000,00 zł; 22) II kwartał 2032 r. – 150.000,00 zł; 23) III kwartał 2032 r. – 150.000,00 zł; 24) IV kwartał 2032 r. – 150.000,00 zł; 25) I kwartał 2033 r. – 150.000,00 zł; 26) II kwartał 2033 r. – 150.000,00 zł; 27) III kwartał 2033 r. – 150.000,00 zł; 28) IV kwartał 2033 r. – 150.000,00 zł; 29) I kwartał 2034 r. – 150.000,00 zł; 30) II kwartał 2034 r. – 150.000,00 zł; 31) III kwartał 2034 r. – 150.000,00 zł; 32) IV kwartał 2034 r. – 150.000,00 zł; 33) I kwartał 2035 r. – 150.000,00 zł; 34) II kwartał 2035 r. – 150.000,00 zł; 35) III kwartał 2035 r. – 150.000,00 zł; 36) IV kwartał 2035 r. – 150.000,00 zł; 37) I kwartał 2036 r. – 150.000,00 zł; 38) II kwartał 2036 r. – 150.000,00 zł; 39) III kwartał 2036 r. – 150.000,00 zł; 40) IV kwartał 2036 r. – 150.000,00 zł. 5. Spłata odsetek dokonywana będzie w okresach kwartalnych w latach 2027-2036, obliczonych na ostatni dzień danego kwartału, następować będzie do 15-tego dnia po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego. 6. Pierwsza spłata odsetek obliczonych na ostatni dzień miesiąca grudnia 2026 r. nastąpi do 15-tego dnia następnego miesiąca. 7. Ostatnia spłata odsetek ma nastąpić w terminie płatności ostatniej raty kapitałowej. 8. Kwota wykorzystanego kredytu jest oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa równa jest wysokości stawki referencyjnej, powiększonej o marżę banku. 9. Stawkę referencyjną stanowić będzie stawka WIBOR 1M oznaczająca stopę procentową dla międzybankowych depozytów 1-miesiecznych, wyliczonej jako średnia arytmetyczna ze wszystkich notowań z ostatniego miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który naliczane jest oprocentowanie. 10. Marża banku jest stała w umownym okresie kredytowania. 11. Oprocentowanie kredytu wynosi WIBOR 1M + marża banku. Na potrzeby sporządzenia oferty należy przyjąć WIBOR 1M z dnia 31 sierpnia 2026 r. w wysokości 3,77%, rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu oraz w poszczególnych latach i datę uruchomienia całości kredytu w dniu 29 grudnia 2026 r. 12. Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w każdym miesiącu oraz rzeczywistej liczby dni w roku. 13. Zamawiający zastrzega sobie: 1) Możliwość zaciągnięcia kredytu w kwocie niższej od ustalonej bez dodatkowych opłat i prowizji na rzecz Wykonawcy. 2) Prawo wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu przez Zamawiającego w dogodnych dla niego terminach, po uprzednim zawiadomieniu Wykonawcy o zamiarze dokonania spłaty. W takiej sytuacji odsetki od kredytu naliczone będą wyłącznie od aktualnego zadłużenia i za faktyczny okres jego występowania a Zamawiający nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. W takich przypadkach Strony ustalą nowy harmonogram spłaty. 3) Możliwość zmiany harmonogramu spłaty, bez pobierania dodatkowych opłat i prowizji z tego tytułu na rzecz Wykonawcy. W takich przypadkach Strony ustalą nowy harmonogram spłaty w formie aneksu do umowy. 14. Wykonawca nie pobierze od Zamawiającego jednorazowej prowizji bankowej od udzielonego kredytu. Wykonawca nie będzie pobierał od Zamawiającego żadnych innych opłat i prowizji związanych z obsługą kredytu. 15. Zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową (oba dokumenty kontrasygnowane przez Skarbnika Powiatu Głubczyckiego). 16. Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego. 17. Przed podpisaniem umowy kredytowej Zamawiający dostarczy Uchwałę Zarządu Powiatu w Głubczycach w sprawie wskazania dwóch członków zarządu do podpisania umowy kredytowej. 18. Sprawozdania budżetowe Powiatu Głubczyckiego są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Głubczycach w zakładce: sprawozdania budżetowe. 19. Opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Głubczycach w zakładce: informacje dla banków. 20. Uchwała w sprawie powołania Skarbnika Powiatu Głubczyckiego jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Głubczycach w zakładce: akty prawne – protokoły – uchwały Rady Powiatu – uchwały Rady Powiatu V kadencji 2014-2018 – Uchwała Nr 296 w sprawie powołania Skarbnika Powiatu. 21. Uchwała w sprawie wyboru Starosty Głubczyckiego jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Głubczycach w zakładce: akty prawne – protokoły – uchwały Rady Powiatu - uchwały Rady Powiatu VII kadencji 2024-2029 – III sesja Rady Powiatu w Głubczycach - 12.06.2024 r.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001