See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 16 01 03 / 2025 - zam. z wolnej ręki (zad. 1, 5 i 6).
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszej umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 16 01 03 w szacunkowej ilości 190 Mg dla małych zużytych opon oraz 30 Mg dla dużych zużytych opon w celu ich dalszego zagospodarowania, tj. poddania ich procesom odzysku zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, posiadanymi decyzjami oraz postanowieniami zawartymi w niniejszej umowie. 2. W ramach przedmiotu umowy zakłada się podział zamówienia na następujące zadania: - zadanie nr 1 - Z/I Dylów A: szacunkowa łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy 140 Mg, - zadanie nr 5 - SP Ostrzeszów: szacunkowa łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy 50 Mg, - zadanie nr 6 - Z/I Dylów A: szacunkowa łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy 30 Mg. 3. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenów Zakładów/Instalacji (dalej: Z/I) oraz Stacji Przeładunkowych (dalej: SP) zarządzanych przez Zamawiającego. 4. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 1 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 5. Zamawiający zaznacza, że opony pochodzić będą głównie ze źródeł komunalnych, tj. zbiórek realizowanych na terenach gmin/miast, z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, wysortowanych z odpadów komunalnych dostarczonych przez indywidulane podmioty. Nie można zatem wykluczyć jednostkowych zanieczyszczeń znajdujących się w środku opon, takich jak, m.in. resztki piasku, wody, drobnych kawałków folii, itp. jak również obecności w tym strumieniu pękniętych i poszarpanych opon. Zamawiający ze względu na brak przewidywalności dostaw odpadów zaznacza, że informację tę należy traktować jedynie pomocniczo. 6. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 7. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 8. Środki transportu, których użyje Wykonawca muszą być dostosowane do załadunku zużytych opon za pomocą ładowarki. Środki transportu muszą umożliwiać załadunek „z góry”. 9. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz obowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wraz z podpisaniem przez kierowcę kwitu wagowego (bez uwag) następuje potwierdzenie dokonania prawidłowego załadunku. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 10. Wagi zainstalowane w poszczególnych zakładach Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 11. Odbiór odpadów odbywać się będzie sukcesywnie po uzbieraniu przez Zamawiającego partii transportowej, na podstawie zgłoszenia odbioru wysłanego przez Zamawiającego do Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza realizację zgłoszeń poprzez e-mail, fax bądź telefonicznie. Awizacja odbioru powinna zawierać informacje dotyczące docelowej instalacji, do której trafią odpady, podać nr Miejsca Prowadzenia Działalności (MPD), nazwę i dane podmiotu transportującego, nr BDO podmiotu transportującego, orientacyjną datę odbioru, nr rejestracyjny pojazdu oraz imię i nazwisko kierowcy lub ewentualnie inne dane, konieczne do prawidłowego prowadzenia ewidencji odpadów, w tym wystawiania i potwierdzania Kart Przekazania Odpadów w systemie BDO.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zadanie nr 1 - Z/I Dylów A
Los: LOT-0002
Titel: zadanie nr 5 - SP Ostrzeszów
Los: LOT-0003
Titel: zadanie nr 6 - Z/I Dylów A