2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poprawa dostępu do świadczeń opieki psychiatrycznej przez rozbudowę oraz dostosowanie infrastruktury budowlanej i technicznej wraz z wyposażeniem dla Centrum Zdrowia Psychicznego w SPS ZOZ w Lęborku
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn. „Poprawa dostępu do świadczeń opieki psychiatrycznej przez rozbudowę oraz dostosowanie infrastruktury budowlanej i technicznej wraz z wyposażeniem dla Centrum Zdrowia Psychicznego w SPS ZOZ w Lęborku”. Inwestycja została podzielona na 3 zadania: ZADANIE 1: Nadbudowa i przebudowa Oddziału Psychiatrycznego (lokalizacja – Lębork, ul. J. Węgrzynowicza 13, obr. 7, dz. nr 243, budynek główny Szpitala nr ewidencji geodezyjnej 1483, 1486, 1660); ZADANIE 2: Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa Oddziału Dziennego Psychiatrycznego (lokalizacja – Lębork, ul. Węgrzynowicza 13, obr. 7, dz. nr 243, budynek Działu Fizjoterapii, nr ewidencji geodezyjnej 1663); ZADANIE 3: Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa Poradni Zdrowia Psychicznego z Punktem Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym oraz Zespołami Leczenia Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego (lokalizacja – Lębork, ul. S. Żeromskiego 9-10, obr. 11, dz. nr 149/26). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego wykonanie następującego zakresu: • Opcja nr 1 – wykonanie sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych obejmujących wymianę zewnętrznej instalacji cieplnej; • Opcja nr 2 – wykonanie instalacji wewnętrznych sanitarnych obejmujących wymianę istniejących pionów wodociągowych i kanalizacyjnych; • Opcja nr 3 – wymianę dźwigów, tj. windy szpitalnej oraz windy osobowej, zlokalizowanych w obszarze przebudowy Zadania nr 1; • Opcja nr 4 – doposażenie serwerowni w serwery. 2) Szczegółowy opis zakresu robót i dostaw objętych prawem opcji został określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym. 3) Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje realizację wszystkich opcji wskazanych w pkt. 1). Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części, w zależności od rzeczywistych potrzeb oraz wysokości dostępnych środków finansowych. 4) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w odniesieniu do jednej, kilku albo wszystkich opcji, poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, określającego zakres uruchamianej opcji. 5) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku: uzyskania dodatkowych środków finansowych przeznaczonych na realizację inwestycji; powstania oszczędności w realizacji zamówienia podstawowego, pozwalających na sfinansowanie całości lub części zakresu objętego prawem opcji; zaistnienia potrzeby wykonania zakresu objętego prawem opcji w związku z realizacją celu inwestycji, pod warunkiem posiadania środków finansowych na jego sfinansowanie. 6) Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji może zostać złożone w każdym czasie w okresie obowiązywania umowy, jednak nie później niż przed upływem terminu realizacji zamówienia, z uwzględnieniem jego ewentualnego przedłużenia lub zmiany zgodnie z postanowieniami umowy. 7) Wynagrodzenie za zakres objęty prawem opcji zostanie ustalone na podstawie cen wskazanych przez Wykonawcę w Formularzu Oferty. 8) Skorzystanie z prawa opcji zależy wyłącznie od decyzji Zamawiającego. Nieskorzystanie z prawa opcji w całości lub w części nie stanowi niewykonania ani nienależytego wykonania umowy oraz nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń, w szczególności o wykonanie robót lub dostaw objętych prawem opcji ani o zapłatę wynagrodzenia za ten zakres.
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: