621952-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – DB-CL-04 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Butimanu, Niculești, Dobra, Bucșani, Băleni, Finta
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DB-CL-04 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Butimanu, Niculești, Dobra, Bucșani, Băleni, Finta
Beschreibung: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-04 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Butimanu, Niculești, Dobra, Bucșani, Băleni, Finta”, incluzand proiectarea de detaliu şi execuţia construcțiilor civile, a instalatiilor mecanice, electrice şi automatizare, inclusiv furnizarea și montarea echipamentelor aferente, pentru extinderea fronturilor de captare Dobra si Niculesti, construcția de aductiuni GA Dobra – GA Finta si GA Niculesti – GA Butimanu și reabilitarea si/extinderea gospodariile de apa Dobra, Baleni, Finta, Niculesti, Butimanu si Bucsani, integrarea in sistemul SCADA a obiectelor din gospodariile de apa. Obiect 1: Sistem zonal de alimentare cu apa Dobra -Sub-obiect 1.1: Extindere front de captare Dobra (10 foraje noi, H=80m); -Sub-obiect 1.2: Conducte noi de aductiune (conducta de ad. principala GA Dobra - GA Finta 10.266m, conducta de aduct. sec. din conducta de aduc. principala spre gosp. de apa 3.052m); -Sub-obiect 1.3: Reab. si ext. gosp. de apa existenta Dobra (reab. rezervor inmag. cu o capac. de 400mc, extin. inst. de clorinare Q=22l/s, statie noua pompare Qp=22l/s); -Sub-obiect 1.4: Extind. gosp. de apa existenta Baleni (reab. rez. de inmag. cu o capac.de 200mc, ext. statie de pompare Qp=7,8l/s); -Sub-obiect 1.5: Reab. gosp. de apa existenta Finta (reab. rez. inmag. cu o capac. de 300mc, reab. statie de pompare Qp=21 l/s). Obiect 2: Sistem zonal de alimentare cu apa Niculesti -Sub-obiect 2.1: Ext. front de captare Niculesti (1 foraj nou, H=100m); -Sub-obiect 2.2: Conductă nouă de aductiune intre GA Niculesti si GA Butimanu (L=6.700m); -Sub-obiect 2.3: Ext. gosp. de apa Niculesti (introd. statie de tratare Q=14 l/s); -Sub-obiect 2.4: Gosp. de apa noua Butimanu (rez. nou de inmag. cu o capac. de 300mc, statie noua de clorinare Q=4.8 l/s, statie de pompare Qp=7l/s). Obiect 3: Sistem de alimentare cu apa Bucsani -Sub-obiect 3.1: Reab. si ext. gosp. de apa exis. Bucsani (ext. statie de tratare cu modul de deferizare – demanganizare, cu o cap. de 3 l/s). In cadrul contr. sunt definite 3 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1. SZAA Dobra 1.1 Extindere front de captare Dobra 1.2. Conducte noi de aductiune in SZAA Dobra intre GA Dobra si gospodariile de apa Baleni si Finta) 1.3. Reabilitare si extindere gospodarie de apa existenta Dobra; 1.4. Extinderea gospodariei de apa existenta Baleni; 1.5. Reabilitarea gospodariei de apa existente Finta Sector 2. SZAA Niculesti 2.1. Extindere front de captare Niculesti 2.2. Conducte noi de aductiune aductiune in SA Niculesti intre GA Niculesti si gospodaria de apa Butimanu 2.3. Gospodarie de apa Niculesti - introducere statie de tratare 2.4. Gospodarie de apa noua Butimanu Sector 3. SAA Bucsani 3.1. Reabilitare si extindere gospodarie de apa existenta Bucsani Lucrarile din cadrul sect. de lucrari definite mai sus se vor realiza concomitent, astfel incat la finalizarea executiei sectorul de fie operational. Aceasta cerinta se va avea in vedere la prezentarea „Graficului de execuție, respectiv a Graficului de plăți” in faza de ofertare. Contractul include: a)Elaborare Proiect Tehnic in conf. cu legisl. nationala, incluzand toate documentele necesare (memorii, desene, calcule etc.) si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiei de constructie; b)Elaborarea documentatiei necesare obtinerii autorizatiilor si avizelor necesare executiei; c)Lucrari de constructie; d)Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; e)Testare si punere in functiune; f)Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de proiectare și executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 20 luni din care 6 luni durata de proiectare a lucr. (inclusiv obtinerea Autorizatiei de Construire) si 14 luni durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalat. Perioada de Garantie este de 36 luni.
Interne Kennung: DB-CL- 04
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „DB-CL-04 Surse de apă, stații de tratare, rezervoare, stații de pompare, aducțiuni pentru Butimanu, Niculești, Dobra, Bucșani, Băleni, Finta”. Durata de proiectare a lucrarilor (inclusiv obtinerea Autorizatiei de Construire) este de 6 luni. Durata de executie a lucrarilor si punere in functiune a instalatiilor este de 14 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 1.018.030,00 lei, pentru racordarea obiectivelor la rețelele de electricitate. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute". NOTE: 1. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken, 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau