2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna – dokończenie budowy południowej obwodnicy Rybnika w ciągu DW935 w Rybniku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Budowa Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna – dokończenie budowy południowej obwodnicy Rybnika w ciągu DW935 w Rybniku. Szczegółowe wymagania oraz zakres zamówienia został określony w SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.93.2022
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: Roboty drogowe - budowa drogi dwujezdniowej długości 4123,1 km, - budowa 1 węzła drogowego, 3 przejazdów drogowych i jednego skrzyżowania typu rondo, - budowa dróg dojazdowych, - budowa ciągów pieszych i pieszo-rowerowych na drogach poprzecznych, - budowa zjazdów, - budowa elementów systemu odwodnienia, - budowa przepustów drogowych, Obiekty inżynierskie - budowa 4 wiaduktów, Kanalizacja deszczowa - budowa sieci kanalizacji deszczowej, Urządzenia ochrony środowiska - budowa zbiorników wód deszczowych, - budowa ekranów akustycznych i ogrodzeń, - budowa przejść dla zwierząt i płazów, - zabudowa urządzeń oczyszczających ścieki drogowe przed wprowadzeniem do odbiorników. Zieleń - wycinka istniejącej zieleni w niezbędnym zakresie, - nasadzenia. Urządzenia bezpieczeństwa ruchu - bariery ochronne, - elementy oznakowania pionowego i poziomego, Oświetlenie - budowa oświetlenia węzłów i skrzyżowań, Przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej - cieki naturalne i sieć drenarska, - linie elektroenergetyczne, - linie teletechniczne, - kanalizacja sanitarna i deszczowa, - sieć wodociągowa, - sieć gazowa, Kanalizacja teletechniczna - kanał technologiczny Rozbiórki - elementów dróg i ulic, - elementów sieci uzbrojenia terenu, - elementów małej architektury i ogrodzeń, - budynków mieszkalnych i gospodarczych i innych elementów kolidujących z inwestycją Ponadto: - Odtworzenie przez Wykonawcę pkt osnowy geodezyjnej (8 pkt osnowy poziomej). - Wykonanie przez Wykonawcę inwentaryzacji stanu technicznego obiektów budowlanych (w odległości do 50 m od prowadzonych robót mostowych i przebiegu budowanych dróg w wykopach, w odległości 100 m od miejsca uzdatniania podłoża metodami udarowymi tj. kolumny kamienne formowane w technologii wymiany dynamicznej i ciężkie ubijanie wykonywane w technologii konsolidacji dynamicznej, oraz w odległości 30 m na pozostałym przebiegu budowanych dróg) a także inwentaryzacji stanu technicznego dróg publicznych i prywatnych stanowiących bezpośredni dojazd do miejsca wykonywanych robót. Inwentaryzacje te będą wykonywane przed przystąpieniem do robót budowlanych, oraz po ich zakończeniu celem stwierdzenia wpływu robót budowlanych na obiekty budowlane położone w bezpośrednim sąsiedztwie placu budowy. - Protokolarny przegląd studni z wodą w obecności właścicieli studni którzy zgłoszą utratę wody w studni na wskutek wykonywanej budowy. - Nadzór i badania archeologiczne przy wykonywaniu robót ziemnych. - Nadzór przyrodniczy. - Zaprojektowanie (wraz z uzyskaniem wymaganych zgłoszeń/pozwoleń w Wydziale Architektury) oraz wybudowanie dedykowanego (wyposażonego w dedykowane oprawy oświetleniowe) oświetlenia przejść dla pieszych w poniżej wymienionych lokalizacjach: 1) przejście dla pieszych przy ul. Sportowej (od ulicy Raciborskiej, mapa nr 1), 2) przejście dla pieszych przy ul. Sportowej (od ulicy Racławickiej, mapa nr 1), 3) przejście dla pieszych przy trasie głównej (od Miasta Rydułtowy) mapa nr 1), 4) przejście dla pieszych przy węźle Grota-Roweckiego (od ulicy Raciborskiej, mapa nr 2), 5) przejścia dla pieszych przy węźle Grota-Roweckiego (od ulicy Racławickiej, mapa nr 3). Zadanie jest dofinansowane: z programu Polski Ład Edycja 2 i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycję należy prowadzić zgodnie z Ustawą z dnia 23 października 2018 r. o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg i programem Polski Ład Edycja 2.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung