622017-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Achiziţionarea de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziţionarea de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”
Beschreibung: Scopul acestui contract îl reprezintă furnizarea și montarea de aparate/dotări medicale pentru implementarea cu succes a proiectului pentru achiziţionarea de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC” în cadrul Programului Sănătate. Valoarea estimată a contractului este 3.344.280 lei fără TVA din care: - Lot 1 - Ecograf cardiologie - în valoare de 1.035.000 lei fără TVA ; - Lot 2 - Aparate de ventilație și monitorizare - în valoare de 1.613.360 lei fără TVA ; - Lot 3 - Paturi și Tărgi Terapie intensivă - în valoare de 213.970 lei fără TVA ; - Lot 4 - Injectomate - în valoare de 438.750 lei fără TVA ; - Lot 5 - Pompe de nutriție enterală - în valoare de 36.000 lei fără TVA - Lot 6 - Chiuvetă apă filtrată - în valoare de 7.200 lei fără TVA. Procedura de atribuire a contractului de achiziție publică este inițiată sub incidența clauzei suspensive, în sensul că încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de alocarea creditelor bugetare cu această destinație, semnarea contractului făcându-se cu respectarea dispozițiilor referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice. În cazul în care, indiferent de motive, angajamentele/creditele bugetare nu vor fi alocate, pe o perioada de 12 luni de la data incheierii Raportului procedurii și expirarea perioadei de constestații, sau , după caz, de la soluționare definitivă a eventualelor contestații, procedura de atribuire se va anula de drept, în condițiile în care nu există o altă sursă de finanțare, în conformitate cu prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza 2 din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică. Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea condițiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă. Perioada maximă pentru care operează clauza suspensivă este de 12 luni, astfel încât, în cazul în care condiția semnării contractului de finanțare nu este îndeplinită, procedura de atribuire este anulată. Ofertanții la procedură își asumă prin depunerea ofertei obligația de a-și prelungi valabilitatea ofertei, la simpla solicitare a Autorității Cont, daca AC se va afla in situatia aplicarii clauzei suspensive. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv de 18 zile, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016.
Interne Kennung: 4406223_2025_PAAPD1566545
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Lot 1 - Ecograf cardiologie
Beschreibung: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”, Lot 1 - Ecograf cardiologie , cu următoarele caracteristici generale: Ecograf ultraperfomant dedicat examinarii si diagnosticului pacientului cardiac critic - 1 buc - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 72 de ore.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0003
Titel: Lot 2 - Aparate de ventilație și monitorizare
Beschreibung: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”, Lot 2 - Aparate de ventilație și monitorizare , cu următoarele caracteristici generale: Aparat pentru ventilație mecanică de înaltă performanță - buc 1 Monitor transport pacient - 1 buc Stație centrală de monitorizare și alarmare - 1 buc Monitor pentru funcții vitale (EKG, TA, puls, saturație O2) - 10 buc Defibrilator cu funcție de cardioversie - 1 buc Cardiostimulator temporar - 1 buc Echipament de filtrare prin abord periferic - 1 buc - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 72 de ore.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0001
Titel: Lot 3 - Paturi și Tărgi Terapie intensivă
Beschreibung: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”, Lot 3 - Paturi și Tărgi Terapie intensivă , cu următoarele caracteristici generale: -Pat pentru terapie intensiva - 2 buc - Targa transport pacient cu saltea, radiotransparenta cu rame confectionate din otelinox - 1 buc - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 72 de ore.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten, 33192160 Tragbahren
Los: LOT-0004
Titel: Lot 4 - Injectomate
Beschreibung: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”, Lot 4 - Injectomate , cu următoarele caracteristici generale: - Statie de andocare cu 4 Injectomate - 6 buc - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 72 de ore.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 - Pompe de nutriție enterală
Beschreibung: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”, Lot 5 - Pompe de nutriție enterală , cu următoarele caracteristici generale: - Pompe de nutritie enterala - 2 buc - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 72 de ore.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - Chiuvetă apă filtrată
Beschreibung: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Dotarea Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu în vederea creșterii capacității de tratament al pacienților cardiaci critici USTACC”, Lot 6 - Chiuvetă apă filtrată , cu următoarele caracteristici generale: - Chiuvetă apă filtrată - 1 buc - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 72 de ore.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44411300 Waschbecken