2. Verfahren
Verfahren
Titel: Osastokuvauslaitteet
Beschreibung: Hankinnan kohteena on osastokuvauslaitteet mobiilikuvaukseen Keski-Suomen hyvinvointialueen kuvantamisen palvelualueelle. Hankintaan sisältyvät myös optiona tarjottava lisädetektori, ohjelmiston ylläpito sekä huoltosopimus takuuajan loppumisen jälkeen. Hankittavan laitteiston tulee täyttää tarjouspyynnössä asetetut vaatimukset. Sopimuskumppaniksi valitaan yksi (1) toimittaja, jonka kanssa solmitaan määräaikainen hankintasopimus 31.12.2030 asti, sisältäen kahden (2) vuoden optiokauden. Vuonna 2026 tullaan hankkimaan yksi osastokuvauslaite määrärahojen puitteissa, ja tulevien vuosien laiteinvestoinnit tullaan toteuttamaan myönnettävien määrärahojen mukaisesti. Hankintayksikkö ei kuitenkaan sitoudu ilmoitettuihin arvioituihin hankintamääriin. Vaihtoehtoiset tarjoukset eivät ole sallittuja. Rinnakkaiset tarjoukset eivät ole sallittuja.
Interne Kennung: 625384
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111000 Röntgengeräte
5. Los
Los: LOT-0000