622185-2025 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Całoroczne usuwanie drzew i krzewów porastających dno i skarpy cieków naturalnych, obwałowań i międzywali
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelCałoroczne usuwanie drzew i krzewów porastających dno i skarpy cieków naturalnych, obwałowań i międzywali
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi pn. Całoroczne usuwanie drzew i krzewów porastających dno i skarpy cieków naturalnych, obwałowań i międzywali Zakres prac obejmuje: - ścinanie drzew z pocięciem dłużyc na odcinki oraz gałęzi, - rozdrobnienie gałęzi rozdrabniaczem, - oczyszczenie terenu po wykarczowaniu, z drobnych gałęzi, korzeni i kory z wywiezieniem, - odmładzanie starszych drzew przez wycięcie suchych i połamanych gałęzi i prześwietlanie koron, - nasadzenia sadzonek, - nadzór przyrodniczy (w tym nadzór ornitologiczny). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ - PRZEDMIAR oraz Załącznik Nr 2 do SWZ - OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Prace należy prowadzić zgodnie z „Katalogiem dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych”. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z następującymi publikacjami: • Katalog dobrych praktyk w zakresie robót hydrotechnicznych i prac utrzymaniowych wraz z ustaleniem zasad ich wdrażania (z załącznikami), link: https://www.gov.pl/web/klimat/katalog-dobrych-praktyk-w-zakresie-robot-hydrotechnicznych/ • Dobre praktyki utrzymania rzek, link: https://straznicy.wwf.pl/dobre-praktyki-utrzymania-rzek/ • Renaturyzacja wód podręcznik dobrych praktyk renaturyzacji wód powierzchniowych, link: https://straznicy.wwf.pl/renaturyzacja-wod-podrecznik-dobrych-praktyk-renaturyzacji-wod-powierzchniowych/ Jednocześnie po zakończeniu prac Wykonawca wskaże w dokumentacji powykonawczej (protokół odbioru, kosztorys powykonawczy, dziennik realizacji zadania utrzymaniowego) zakres / odcinki prac, które przeprowadzone zostały zgodnie z wytycznymi wraz z uzasadnieniem, a także przedstawi dokumentację fotograficzną przedstawiającą stan przed oraz po wykonaniu robót. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić nadzór przyrodniczy przez cały okres realizacji zamówienia. Szczegółowy zakres zadań pełnionych w ramach nadzoru przyrodniczego dla zamówienia został określony w Przedmiarze i Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 1 i nr 2 do SWZ. Prace należy prowadzić pod nadzorem przyrodniczym. Koszty wynikające z tego tytułu Wykonawca winien wliczyć w cenę oferty. Dokumentację z pełnienia nadzoru przyrodniczego Wykonawca przekaże Zamawiającemu w dniu odbioru robót.
Interne KennungV.ROZ.2710.49.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungCzęść 1 - V.ROZ.2710.49.2025