622221-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Dostawa energii elektrycznej wraz z usługą bilansowania handlowego energii z instalacji OZE dla Grupy Zakupowej Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego, w tym dla gminnych jednostek organizacyjnych i spółek
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej wraz z usługą bilansowania handlowego energii z instalacji OZE dla Grupy Zakupowej Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego, w tym dla gminnych jednostek organizacyjnych i spółek
BeschreibungDostawa energii elektrycznej wraz z usługą bilansowania handlowego energii z instalacji OZE dla Grupy Zakupowej Wałbrzyskiego Klastra Energetycznego oraz gminnych jednostek organizacyjnych i spółek. 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, o zapotrzebowaniu energii elektrycznej w okresie 12 miesięcy w wysokości 14 502,03 MWh (zamówienie podstawowe), 17 402,44 MWh (z prawem opcji +20%), 1.2. wykonanie czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego załącznik do Umowy. 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 3 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 6 do SWZ. 3. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi. 4. Energia elektryczna ma spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy - Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy.
Interne KennungBZP.271.214.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen, 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość zwiększania dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawem opcji jest: - możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego (Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej oraz zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do ppe wymienionych w załączniku nr 3 do SWZ), - możliwość zmniejszenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do 20% zamówienia podstawowego, - wyłączenie PPE lub wygaszenie umów w trakcie ich obowiązywania w przypadku powstania spółdzielni energetycznej. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie.