622227-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup aparatury medycznej (zgodnie z umową UMIA/PZ/C/OM/VI/P2/102/8/2026)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup aparatury medycznej (zgodnie z umową UMIA/PZ/C/OM/VI/P2/102/8/2026)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: zakup, dostawa i montaż aparatury medycznej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pod względem wymaganych parametrów został wyszczególniony w załącznikach nr 2.1 – 2.3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (część zamówienia/pakiet/zadanie nr 1 – 3) – określanym również „załącznikiem nr 2 do SWZ”. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych (3. – zadań/części zamówienia), zgodnie z podziałem określonym w załączniku nr 2 do SWZ stanowiącym formularzem Opis przedmiotu zamówienia: 1) Zadanie nr 1 – Mobilny aparat RTG typu ramię C; 2) Zadanie nr 2 – Videokolonoskop i videoduodenoskop; 3) Zadanie nr 3 – Defibrylatory. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, w tym koszty wynikające z wymagań określonych w SWZ, załączniku nr 2 do SWZ i załączniku nr 4 do SWZ.
Interne KennungZPU/59/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z potrzeby zabezpieczenia możliwości bieżącego świadczenia usług medycznych / zdrowotnych dla pacjentów. Ze względu na życie i zdrowie pacjentów konieczne jest możliwie najszybsze udzielenie zamówienia
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie: 1)zgodnie z przepisami ustawy Pzp;2)w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art.132 i art.138 ust.4 ustawy Pzp;3)w procedurze właściwej dla zamówień publicznych, których kwota wartości zamówienia jest równa lub przekracza progi unijne określone w przepisach Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylającą dyrektywę 2004/18/WE (Dz. Urz. UE L 94 z 28.03.2014,str. 65,z późn. zm.), zwanej dalej „dyrektywą 2014/24/UE”;4)według przepisów właściwych dla zamówień klasycznych; 5) zgodnie z postanowieniami SWZ. 2.Wartość przedmiotowego zamówienia (postępowania), oszacowana przez Zamawiającego, przekracza progi unijne, o których mowa w art.3 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp,określone w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym zgodnie z art.2 ust.2 pkt 1 i ust. 3 ustawy Pzp. Sekcja B 1.Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.2.Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą. 3.Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych:1)deklaracja (certyfikat) UE (CE) zgodności oferowanego asortymentu; 2) foldery lub karty techniczne (a w przypadku braku wskazania odpowiednich parametrów również inne dokumenty – ulotki, opisy, instrukcje obsługi w języku polskim) z danymi techniczno-eksploatacyjnymi oferowanego asortymentu potwierdzające spełnienie wszystkich wymaganych parametrów oferowanego urządzenia opisanych przez Zamawiającego w załączniku 2 do SWZ – odpowiednio dla danej części zamówienia – dla wszystkich zadań. 3.Przedmiotowe środki dowodowe, wskazane w ust. 3, składa się wraz z ofertą w formie elektronicznej. 4.Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeśli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne.Wykonawca może uzupełnić przedmiotowe środki dowodowe, ale tylko na wezwanie Zamawiającego. 5.Przedmiotowe środki dowodowy, jeżeli służą przyznaniu punktów zgodnie z określonymi kryteriami oceny ofert, mogą być uzupełnione tylko w celu potwierdzenia braku podstaw do odrzucenia oferty, ale nie mogą być uzupełnione, aby służyć uzyskaniu punktów w kryteriach oceny ofert. Punktacja przyznana ofercie, w wyniku uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, nie może zostać zwiększona.6.Zamawiający przewiduje możliwość zwrócenia się do Wykonawcy o wyjaśnienie przedmiotowych środków dowodowych. 7.Zamawiający nie wzywa do uzupełnienia lub wyjaśnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeśli oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie lub jeśli zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania. 8.Zamawiający przewiduje maksymalnie jednorazowe zwrócenie się do danego Wykonawcy o uzupełnienie danego przedmiotowego środka dowodowego. 9.Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z ich tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie musi być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym.10.Przedmiotowe środki dowodowe muszą potwierdzać wszystkie parametry określone w załączniku nr 2 do SWZ (nie dotyczy informacji innych niż parametry, takich jak: termin gwarancji, termin dostawy, wymagania dotyczące serwisu i przeglądów, rok produkcji). Sekcja C Informacja dotycząca zawartości oferty:1.Ofertę sporządza się na formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr1 do SWZ i Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr2 do SWZ). Wraz z ofertą (tj. formularzem ofertowym – zgodnym z wzorem określonym w załączniku nr 1 do SWZ i Opisem Przedmiotu Zamówienia – zgodnym z wzorem określonym w załączniku nr 2 do SWZ dla danej części/zadania1-3) Wykonawca zobowiązany jest złożyć:1)oświadczenie, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy Pzp, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ; 2)oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia, o których mowa w Rozdziale XI ust.1 pkt3 i 4 oraz Rozdziale XI ust.3 i 4 SWZ, którego wzór stanowi załącznik nr 3a do SWZ; 3)dokument lub dokumenty (w tym pełnomocnictwo lub pełnomocnictwa), z którego/których wynika prawo do podpisania oferty, oświadczeń i innych dokumentów składanych wraz z ofertą, o ile nie wynika ono z bezpłatnie dostępnych dokumentów rejestrowych (KRS/CEIDG);4)pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (w przypadku, gdy ofertę składają Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie); 5)uzasadnienie utajnienia części oferty (formularzy, dokumentów, oświadczeń), przy czym uzasadnienie będzie w całości jawne (jeśli dotyczy); 6)Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (jeśli dotyczy); 7)(jeśli dotyczy) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art.125 ust.1 ustawy Pzp, w postaci JEDZ;
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33161000 Elektrochirurgieanlage, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie, 33111000 Röntgengeräte, 33182100 Defibrillator
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Mobilny aparat RTG typu ramię C.
BeschreibungZadanie nr 1 – Mobilny aparat RTG typu ramię C. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pod względem wymaganych parametrów został wyszczególniony w załączniku nr 2.1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, w tym koszty wynikające z wymagań określonych w SWZ, załączniku nr 2.1 do SWZ i załączniku nr 4 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33111000 Röntgengeräte
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Videokolonoskop i videoduodenoskop
BeschreibungZadanie nr 2 – Videokolonoskop i videoduodenoskop Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pod względem wymaganych parametrów został wyszczególniony w załączniku nr 2.2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, w tym koszty wynikające z wymagań określonych w SWZ, załączniku nr 2.2 do SWZ i załączniku nr 4 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – Defibrylatory
BeschreibungZadanie nr 3 – Defibrylatory - 7 sztuk Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pod względem wymaganych parametrów został wyszczególniony w załączniku nr 2.3 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych Przedmiot zamówienia obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, w tym koszty wynikające z wymagań określonych w SWZ, załączniku nr 2.3 do SWZ i załączniku nr 4 do SWZ.
Interne KennungZadanie nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33182100 Defibrillator